reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
kołtunek, strasznie się cieszę, że ci nic nie jest.
Już nie wiem która z was o tych wypryskach pisała, ja używam cetaphil do mycia twarzy, ewentualnie szare mydło w płynie. Dodam, że wcześniej miałam problemy ze skórą ( atopowe zapalenie).
Pozdrawiam :)
 
E tam, nie ma co wierzyć w zabobony. Dla mnie też jest jeszcze za wcześnie, ale już koło 20 tygodnia, jak ktoś nie chce zbankrutować na koniec, to może powoli zaczynać kompletować wyprawkę. Ja mam większość rzeczy po małym. jak chrzciłam małego, to wiedziałam, że matka chrzestna jest w ciąży i nic nikomu przez to nie było ;-) Wypryskami się nie martwcie, za niedługo powinno być lepiej. Z młodym na początku był istny dramat, a koło 16 tygodnia już cera prawie idealna. Unikajcie tylko wszystkiego co wysusza skórę i podrażnia, najlepiej bezzapachowe i przede wszystkim bez alkoholu. Ja czasami myję żelem do higieny intymnej- polecam ;-)Ja już po badaniach, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Miłego dzionka!
 
Jolka6621, dokładnie - zgadzam się z tobą. Jakbyśmy miały wierzyć w te wszystkie zabobony to szłoby zwariować. :-D Trzeba do tego podchodzić z dystansem. Mnie np straszą, żebym nie przytykała dłoni do siebie jak się przestraszę bo mój dzidziuś będzie miał znamię w tym miejscu co się dotknę. No głupota, ale cóż. :) Ciuszki też mam zamiar kupować, nie wiadomo jak będę się czuła pod koniec ciąży , dlatego nie chce takich rzeczy odkładać.
Pozdrawiam :)
 
Ja nie będę czekać, nie wierze w te zabobony w ogóle. Mam już kupione 10 ubranek i dwie czapeczki, bo jak później wszystko się skumuluję to nie wiem za co będę kupować wszystko na raz a tak to w każdym miesiącu po trochu i jakoś się to rozłoży :-)
 
już w domku, na IP ok, położne miłe - ciąża po in vitro jest traktowana jako ciąża wysokiego ryzyka więc nie mieli żadnych "ale" że przyjechałam.
serce bije, ruchy płodu są, szyjka trzyma, niestety dr. powiedział, że biorę wszystkie możliwe leki w bardzo dużych dawkach i nie ma nic więcej :( na tym etapie. To co biorę jest już na granicy bezpieczeństwa dziecka jak to określił. Więc leżeć i czekać na dalszy rozwój wypadków. Mam nadzieje, że będzie dobrze... dziękuje ze kciuki dziewczyny.

uffff, trzymaj się! musi być dobrze!
\
Ananka
gratuluję córci!

Mari
gratuluję!

wlasnie na fb pisalam z kolezanka i ona tez jest w ciazy po raz 3 i mowila ze mozna ale nie za czesto a to co pisza w necie to polowa jest nie prawda

bo coś w tym jest ze przy pierwszym sie świruje, przy drugim łapie się dystans, a przy 3 to już zupełny luuz

Dziewczyny wyszła mi zła krzywa cukrowa. Czekam na kontakt od lekarza ale poczytałam net i jestem przerażona :( czy macie jakies doświadczenia z podwyższonym cukrem ? U mnie dzis 12tc

z tego co mi wiadomo to przekroczenia nie masz aż tak straszne i jak się porządnie weżniesz za dietę to będzie dobrze, tylko tak jak Kołtunek pisze trzeba się z tym pilnować a nie po kryjomu kilo cukierasów, bochenek białego chleba i 2 kg winogron bo zdrowe:-) Ty z tych rozsądnych więc będzie dobrze!

no nie dziwie sie ze o malo cie nie zlinczowali za to ze kupilas bodziaki.....kupowanie w tak wczesnym stadium ciuszkow przynosi pecha ja wczoraj mialam pogrzeb wujka i nawet na nie go nie poszlam bo to zle wrozy gdy kobieta wciazy jest na pogrzebie .....ja go bralam to jest hormon ktory twoj organizm tez produkuje takze nie masz co sie bac go brac przepisal ci go zapobiegawczo

ponoć kiedyś do porodu przyjechała babka która sie całą ciąże nie myła, bo ktoś jej naopowiadał, ze nie można, ja na pogrzebie babci byłam w 1 ciąży, tym razem jak jeszcze o ciaży nie wiedziałam też byłam na pogrzebie znajomego i jakoś nie widzę w tym żadnego problemu

ciuszków i innych wyprawkowych cudów to ja mam parę worków na strychu wiec raczej na zakupach nie poszaleję, raczej dla swojej przyjemnosci coś dokupie, jak coś widzę fajnego to cięzko się oprzeć, nawet na etapie starań kupiłam taki słitaśny śpiworek... zostaje mi tylko kupić łóżeczko+ materac bo chłopy zdewastowały, wanienka tez padła, ale pełny przeglad zrobie jakoś latem, bo póki co mi się nie chce, a tak to od razu popiorę i będą gotowe czekać na bobasa

stresuje mnie ta dzisiejsza wizyta u chirurga...

dziewczyny na clexane, któraś z Was robiła jakieś poszerzone badania krzepliwości? kto to zleca? tak się zastanawiam jak zaczęłam o tej nadkrzepliwości wrodzonej czytać czy sobie nie powinnam jakiś testów zrobic...
 
jesli chodzi o znamina to jest troche prawdy bo moja mama jak byla w ciazy z moim bratem przez przypadek dostała rogiem scierki w brzuch i moj brat ma znamie w krztalcie kranca scierki takze cos w tym jest
 
Ja się ciesze, że u mnie w rodzinie nie ma ludzi którzy mówią mi o jakiś zabobonach:) Serio po co to komu? Jak w dzisiejszych czasach można wierzyć w zabobony?
 
Ewka84 ja dostałam skierowanie do poradni nadkrzepliwosci i immunologi od ginekologa i dopiero tam mi pobrali krew na badania w kierunku zespołu antyfospolipidowego. Na wyniki czeka się 6-8 tygodni wiec bardzo długo. Nie mam jeszcze wyników ale clexane biorę profilaktycznie bo 2 razy poronilam a inne badania wychodziły dobrze. Powiem szczerze, że boję się odstawienia jak badania wyjdą ok, bo w tym moja nadzieja. Biorę te zastrzyki i jestem spokojna, że nic się nie dzieje.
 
reklama
Kołtunek trzymaj się! nie stresuj! jesteś pod dobrą opieką! tyle tygodni masz już za sobą, będzie dobrze :-)
co do trądziku... miałam niewielki już przed, najpierw się nasilił szczególnie na ramionach i plecach. teraz na twarzy jest mniejszy ale na ramionach został. stosuję żel do mycia twarzy iwostin puritin i mogę go polecić. oprócz tego jedynie płyn micelarny.
jeśli chodzi o ubranka już mnie kusi żeby zajść do sklepu i kupić coś neutralnego :tak: zgadzam się, że warto zacząć wcześniej żeby rozłożyć sobie to w czasie. wózek, łóżeczko itd oglądałam ale na razie orientacyjnie tylko.
 
Do góry