reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Olasec, ale super! :)

Moje nie fika, ale łapkami macha :) tez juz czekam na badania za tydzień, wreszcie mi ktoś łaskawie krew pobierze i na wszystkie hormony zerknie. No nic, wracamy do standardowego trzymania kciukow, tym razem - za pozytywne wyniki badań. Bo wiecie co? Najgroźniejsze tygodnie juz prawie za nami!!!
 
reklama
co do porodu.. czasami mnie ogarnie ta przerażająca myśl.. ostatnio mi się śnił że mnie nacieli piłą mechaniczną... :tak: hahahah

hehehe dobre!

gratuluję udanych wizyt!

Mamuśka41 ale nie musisz od razu przeginać i opłacać od najwyższej kwoty, opłać od standardowego około 2300 za ostatni miesiąc albo 3 miesiące, a dostaniesz coś około najniższego miesięcznego wynagrodzenia przez rok i będzie Ci się cały macierzyński liczyc jako okres składkowy do emerytury kiedyś

asika to nie płać najniższego zusu tylko normalny albo wyższy, co za problem

co do tego 1000 to już słyszałam o Żulii osiedlowej, której się nie opłaca oddawać dziecka do adopcji bo będzie dostawać po 1000, a dla takiego malucha to lepiej żeby jak najszybciej nową rodzinę znalazł... załatwimy sobie tyle, ze będą sobie dzieci robic dla tych kilkunastu tysięcy a póżniej wszelkie obowiązki spadną na nas bo to z naszych podatków będzie trzeba dziecko utrzymać... lepiej byłoby rozwiązać problem żłobków, przedszkoli, w krakowie na miejsce w złobku czekałam ponad rok, w mojej obecnej gminie nie ma żadnego publicznego żłobka, powinno się też rozwiązać problem opieki zdrowotnej, zarówno nad ciężarną jak i nad dziećmi, wydaje mi się, ze dofinansowanie takich rzeczy jest ważniejsze
a studentki faktycznie mają ciężko, ale to by pasowało w formie jakiegoś stypendium rozwiązać i przyuczelnianych punktów opieki, sama rodziłam 2 dzieci na studiach, pamiętam jak siedziałam po 20 min w klopie żeby sobie mleko odciągnąć bo mi cycki rozsadzało, a na zajęciach być musiałam, bo już sama końcówka i nie chciałam przeciągać w nieskończoność
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
;) dziewczyny super sie czyta pozytywne wieści

U mnie wizyta jutro stres okropy bo wciąż lekkie plamienia sa :( całe szczęście mocno wspiera mnie mój mezus i podtrzymuje wiarę ze wszystko ok
A juz dokładnie pod dłonią czuje po prawej stronie (bo w tym rogu sie usadowił) malutkie wybrzuszenie ;) podobno przy dwuroznych macicach brzuchy sa asymetryczne.
 
ewka zamierzam większy zus już od lutego opłacać ale chodziło mi o to ,ze bez kombinacji dostałabym 300 zł. Nasze państwo uczy kombinowania bo przy uczciwości no to bieda!!!
 
Nasze Państwo to ehhh szkoda w ogóle komentować. Kiedyś becikowe należało się każdej kobiecie a od dwóch lat mądrzy politycy zmienili zasady co dla mnie jest głupotą, każda kobieta powinna mieć prawo do becikowego bez podziału. Tysiąc złotych na ulicy nie leży... Dobrze, że przed czasem dowiedziałam się, że nam Państwo nie pomoże ale podatki cały czas biorą.... Najgorszy okres już prawie za nami :) chociaż ja przez miesiąc byłam wyjęta z życia a ostatnio dolegliwości dały więcej luzu, tylko mam problemy z snem i bekam tak jak już któraś wspomniała wcześniej jak żul ;) Ale oczywiście brak dolegliwości ciążowych wzbudzają we mnie strach, że coś złego się dzieje a do badania jeszcze półtora tygodnia.
 
Dziewczyny mi też dolegliwości zaczęły mijac trzydzien temu, a, że w ogóle brzucha nie mam, to w ogóle przestałam czuć, że jestem w ciąży. Ale schizowanie się w tym przypadku jest chyba najgorszym, co możemy zrobić. Ja kilka dni zmarnowalam na schizy, prawie wmowilam sobie, że poronilam, a tu nagle wczoraj zobaczyłam machajace łapki :) dziewczyny, dolegliwości odchodzą, bo powoli wchodzimy w drugi, dużo spokojniejszy trymestr. Nasze dzieciaczki mają się świetnie i my też starajmy się zachować optymizm. I zero googlowania i 'słuchania o przygodach innych'. WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE! ☺
 
Mała Mi ja także chciałabym córeczkę bo mam już synka ale zobaczymy... czasami w danej rodzinie są predyspozycje co do płci. Ale też wcześniej udzielałam się na forum o planowaniu plci i jeszcze czasami udzielam i tam np dziewczyny które miały kilkoro dzieci danej płci z powodzeniem zaplanowały inną. Dzisiaj mam prenatalne więc stresuje by się by wszystko było dobrze...
Trzymajcie proszę kciuki za mnie
MStojanowa, Olasec gratulacje wizytek
Olasec dobrze że wymioty odpuszczają
 
Hej kochane,


czas pędzi jak szalony, z moim samopoczuciem ociupinkę lepiej, już nie mam takich nudności, ale czasem jak chwyci to głowa mała.....




Jak wiecie we wtorek była wizytka...wszystko w porządku, krwiak się wchłonął,mam przyzwolenie na przytulanka (choć chęci brak). Dzidziulek rośnie ma już 6,5 cm! Lekarz obstawia "dziewuchę" - jak to on określił, ale powiedział, że w tak wczesnym stadium jeszcze wiele może się zdarzyć......no, ale wiecie ja już napalona i jednocześnie zestresowana do następnej wizytki (zrozumie mnie ten, kto ma dwójeczkę tej samej płci:D)


Ściskam




Asika82 :* również dziękuję za pamięć:) Kochana ostatnio mamy zawirowania w firmie i nie ogarniam:D:D:D co chwilę wyjazd do Wawy (jestem z okolic Katowic) i normalnie czeski film, plus dwójeczka bąbli na karku....Odnośnie smaków to ja też mam:D zwłaszcza po nocach, a to chodzi za mną kisiel, a to kurde lody, ostatnio już chciałam buty ubierać i biec do sklepu:D:D:D:D


Ewka84 :* jejku jakie to miłe, że pamiętacie kobietki...myślałam, że mnie tu nikt nie pamięta:D Odnośnie muleń to u mnie wcześniej było całodobowo, a teraz tak raczej napadowo, zamula, i musze nabrać oddechu...Ewcia odnośnie specjalistów (oprócz mojego gienka) to mnie też szkoda słów.....po prostu człowiek wie więcej od nich, a jak się nie pójdzie prywatnie to można się załamać....Jest się tylko pacjentem, którego można z góry na dół - olać:D


Jolka zobaczysz jak szybko zleci, ja kolejną wizytkę mam zaplanowaną na 27 marca...


Mamuśka41 najważniejsze, żeby każdy był zadowolony, żeby każda mama miała na dzidziusia....


Engancka mam koleżanką, która miała cesarkę, a potem dwójkę dzieciaczków urodziła naturalnie:) wszystko zależy od Twojego organizmu:)


MałaMI:* również dzięki kochana za pamięć...Jeżeli chodzi o ból pachwinowy to mnie w pierwszej ciąży tak rwało, że bardziej mi to przeszkadzało, aniżeli nudności bo chodziłam jak połamana, wyprostować się nie mogłam...


Agusiaczek mam nadzieję, że badania wyjdą dobrze, z kolei mój powiedział, że te anty TPO mogą sie w ciąży podnosić i będziemy to mocno obserwować...Odnośnie snów to ja mam takie sny, że tego się nie da opisać, są tak realne, że czasem wymiękam....


MStojanowa ja też mam zawsze taki spory lęk, staram się myśleć pozytywnie bo tak naprawdę myślenie pozytywne sprowadza pozytywne rzeczy......nie zamartwiaj się, rozmawiaj z małym bąblem niech się trzyma zdrowo i nie poddaje....Jeżeli chodzi o poród w wodzie, to ja też miałam takie plany, a tu jednak się okazało, że na łóżku (mega wygodnym) było mi lepiej, bo nie wiem czy wiesz, ale ta woda nie może być gorąca, może być ciepła (tyle o ile) a ja ze zmarźluchów jestem:D:D:D Ja też byłam bardzo szczuplutka, a urodziłam naturalnie klocka 4100, a w pasie miałam (przed pierwszą ciążą - 67) przy wzroście 173. W trakcie ciąży bioderka CI się będą rozchodzić:) Gratuluję wizytki, jupi!!!!


Bea81 gratuluję wizytki:):)


1985 Natalia myślę, że z kazdym dniem będzie lepiej, więcej siły, mniej nudności...


Maggie dzięki kochana za pamięć....:) wizytka opisana...


Olasec gratuluję udanej wizytki, oby do przodu:)


Anula kciuki mocno zaciśnięte.....


Pycia17 myślę, że każdy komu potrzebne te tysiąc złoty pójdzie do MOPSU, ten, kto się wstydzi i ma kasiorę to po prostu nie pójdzie....


MAggie ja też marzę o córeczce:D:D:D
 
reklama
Anula09 ja tez mam jutro wizyte sie troch stesuje w w dodatku katar nie daje mi spokoju
dziewczyny becikowe wysztkie dostaniemy tylko nie kazda z nas dostanie dodatkowe becikowe takze n pewno jeden tysiaczek sie kazdej znas nalezy
 
Do góry