reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

my tylko na pampersach choć nie powiem, w pierwszych tygodniach miałam ochotę kupić dadę bo kupa była co chwilę i pampersów zeszła masa !!! :szok:
Miesiąc minął, a ja kończę właśnie drugie opakowanie pampersów gdzie jest 80szt w paczce+ na początku miałam małą paczkę rozm 1. Dopiero teraz widać ile tego idzie:-p dla syna jeden pampers na noc, a Adzie... nawet nie zliczę ile dziennie hehe :-p choć jest już i tak lepiej niż w pierwszych dwóch tygodniach :-)


Ritta łączę się z tobą w bólu co do ćwiczeń :baffled: pocieszam się,że już bliżej tych 6 tyg niż dalej i może dostanę zielone światło od gina bo mam dosyć patrzenia na dolną oponkę :crazy:


soniafka widocznie potrzebuje poczuć czy mamusia jest blisko :-) u nas doskonale działa potrzymanie za rączkę, pogłaskanie po główce, a nawet sam dotyk i od razu Ada spokojniejsza :) Syna w nocy lulałam na rękach po każdym jedzeniu bo przebudzał się przy odbijaniu, Adę kładę obok, smok w buzię jak chce, złapię za rączkę czy przytulę się żeby czuła,że jestem obok i zasypia :-) nie wpakuję się teraz w to bujanie hehehe :rofl2:
 
reklama
Hejka dziewuszki :-)
My zw szpitala wyszliśmy w poniedziałek, nocka trochę niespokojna ale.to nowe miejsce i musiała się mala zaaklimatyzowac. Teraz juz lepiej, np tej nocy budziła się 2 razy.
My narazie używamy pampersow, w szpitalu jeszcze były pieluszki z belly happy, nie były złe i mała tez mogła ich używać. Będziemy próbować jeszcze dadow jak się pampersy skończą.
Dziś była u nas położna, narazie sama papierologia, obejrzała mała i pepuszek. Następna wizyta na początku kolejnego tygodnia i tez w następnym tygodniu do pediatry pójdziemy, to będę się o szczepienia pytać.
A my narazie latalismy za sprawami urzędowymi. Wiki juz zarejestrowana, dostała akt urodzenia, za jakieś 2-3 tygodnie będzie pesel. Zus zalatwialismy wczoraj, a jutro Musze do lekarza po zaświadczenia ze byłam od 10 tc pod opieką lekarza i wypis swój odebrać. Może do mopsu jeszcze skocze aby dowiedzieć się jakie dokumenty do becikowego.

A Wiki zasypia po jedzeniu głównie, jak zje to jeszcze chwile ja trzymam aby jej się odbiło i kładę do łóżeczka, ale nie zawsze nam to wychodzi i tez musimy się polulac aż zaśnie na rękach bo jak ja położę do łóżeczka to marudzi i trzeba ją znów wyciągać.
Poza łóżeczkiem śpi sobie sama czasem trzeba ja pogłaskać po główce lub policzku.

I ma spacerze jeszcze nie byliśmy, pogoda deszczowa wiec czekamy na jakieś słoneczko :-)

Wybaczcie ze tak tylko o nas ale czasu brak aby Was nadrobić.

Miłego dzionka :-)
 
Ostatnia edycja:
witajcie dziewczyny :-)

jeszcze chwilka i bedziemy wszytskie rozpakowane :)

emka, justi gratuluje :*

buziaki dla dzieciakow z okajzi pierwszych miesiecznic :)

i fajnie ze wszystkie dzieciaczki ladnie przybieraja.

Dolaczamy do grona ropiejacych oczek. Dziewczyny czym przemywacie i jakie kropelki podajecie? Bo my przemywamy woda przegotowana ale szczerze wydaje mi sie ze jest coraz gorzej :/
Dodatkowo pojawia nam sie ciemieniucha na brwiach - identycznie jak u oli :/

Ania, anusia pytalyscie jak u nas... Procz tych pieknych chwil macierzynstwa, mam teraz mega kryzys, jestem totalnie zmeczona. Uwierzycie ze mloda zasnela teraz od 7:30 pierwszy raz, ale chyba juz od tego placzu, a i tak musz eja wybudzic bo wlasnie zrobila kupe przez sen :/ Myslalam ze wczoraj sie wczesniej poloze to obie zrobily koncert. :/
Ja juz nie wiem co mam robic na ten brzuch, juz diete mam chyba jak dla umierajacych, masaze, oklady cieple, dzwiek suszarki, lezenie na brzuszku, kupy niby ida bo przebralam przez noc 7 sztuk ale i tak sie prezy napina. Zasnie na 2 minuty i zaraz ryk taki ze nie do wiary i uspokajanie przez 15 minut. Jak nie zareaguje to histeria z zanoszeniem. Wiec dziecko jest chyba z 10 godzin na rekach. Albo ja mam mleko jakies do d... albo juz nie wiem. Dzis nawet myslalam czy nie pdoac jej mm bo mam takiego dola :/
Dobrze ze dzis przyszla babcia, bo chcialam jechac chrzest zalatwic - to posiedziala z Ola, a ja nawet nie wzielam jeszcze prysznica od rana...

Takze zazdroszcze wam drzemek w ciagu dnia bo u mnie to niemozliwe :/ W wolnej chwili musze ugotowac przynajmniej dla oli obiad i poprasowac zebysmy mieli w czym chodzic. O sprzataniu nie wspomne bo chyba odkas jest Zu to bylo tylko odkurzanie, lazienka i wycierane kurze - wiec nie pamietam keidy w wdomu bylby taki syf :/

No to tyle zalow, ide sie ogarnac poki zasnela :/
 
Shiran super ze juz w domku ;) bedzie ciraz lepiej ;)

Madzia kurcze kobitko sie wykonczysz.. Podaj malej kropelki.. Moze jakas herbatka dla ciebie do picia???
Kryzys masz napewno straszny.. Balaganem sie nie przejmoj ;*
Co do oczka ja przemywam cieplym nie za mocnym rumiankiem i robie oklady cieply wacik rumiankowy na oczko klade az taki letni sie zrobi i sciagam.. I zauwazylam ze to super pomaga ;)

U mnie tez drzemek nie ma ale puki co nie narzekam bo dzieciaczki grzeczne ;)

A dzis w nocy pepus nam odpadl ;) wiec jestem mega szczesliwa bo muslalam ze bedzie sie mazal jak Natusi a tu niespodzianka ;)
 
Wesolutka witam w klubie u nas dokładnie tak samo, też miałm dietę dla umirających ale zaczełam jeść normalnie i szczerze? To nie widzę różnicy.
U nas czasmi działa spanie na brzuszku, na początku się bałam zostawić ją samą ale po tym jak sypiałam 2h w ciągu doby odwarzyłam się i wcale nie jest to takie straszne ;)

Aaaa i czasmi przynosi ulgę jak jeździmy przez próg wózkiem, wyjdą jakieś pierdy i czasmi nawet 3h spokoju :szok:

My już po wizycie u lekarza...kazali robić inhalacje...poleciacie jakiś inhalator? Bo ja zielona w temacie jestem ;P

A i jeszcze jedno pytanie, dotarł do mnie właśnie sab simplex tyle tylko, że ulotka jest po niemiecku :p czy ktoś wie jak to dawkować? Niby w necie jest napisane, że 10-15 kropli przy każdym posiłku ale za chwilę znowu, że co 4 godziny a jak je co 2 to po 6-7kropelek. Mała je co 2 godziny i co 6 kropelek? :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mialam dady w paczce wyprawkowej ze szpitala i kupa wyszla bokiem, moze mialam pecha no ale uzywamy pampersow tych bialych caly czas bo dostalismy jako prezenty 1 i 2 wiec mamy zapas

maly spi- dla mnie czas na drzemke :)
 
Do góry