reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Demetrios 10 aktywnosci w ciagu całego dnia,nie 10 za jednym razem,czyli jak czujesz ze sie kreci,kopie,rozciaga to jest 1 raz jak po jakims czasie czujesz znowu ruchy to 2 raz a czy sie troche poprzeciaga czy kopie bardzo intensywnie w danym momencie to tego nie liczysz.
Moja mała cholerka cos dzis wyjątkowo leniwa,az se usiadłam w jego u lubionej pozycji i dupke przepchnoł z jednej strony na druga leniwie czyli jest dobrze tylko cos chłopak dzis duzo spi
 
reklama
Demetrios- mi lekarz kazał wyznaczyć dwie pory aktywności Maluszka i przez około godzinę liczyć ruchy. Nie robię tak,bo Malec rusza się prawie ciągle. Chyba,że ma lenia to wtedy kładę się na lewy bok i sprawdzam. Mówił,że nie jest powiedziane,że ma być 10 ruchów. Dziećmi to w końcu nie maszyna. Jeżeli ruchów będzie znacznie mniej lub nagle dużo gwałtownych to trzeba to szybko sprawdzić.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Mogę spać spokojnie bo mój mały generalnie dość ruchliwy jest, chociaż na tych upałach zaczynałam się trochę stresować bo nieco się rozleniwił. Ale cóż się dziwić - mi się ruszać nie chciało to czemu on miałby być super aktywny.
 
Patrysia - ale ja go nie przymuszam, miał już takie okresy że odmawiał spania w dzień i nie spał. Ale teraz to on cyrki urządza. Kładzie się sam, po czym po chwili kombinuje jak może, rzucanie poduszkami, kocami, smoczkiem (bo ma go do spania). Woła mnie co chwilę, że mucha :-D I tak po 1,5h zasypia :tak: Adaś też sam zasypia...

Beacia - ale on w nocy pięknie śpi, 12h, jak nie lepiej :D

I przecież gdyby sam się nie kładł i nie widziałabym, że jest zmęczony to by nie leżał w tym łóżeczku :)
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny nie było mnie kilka dni. miałam problem z dostępem do netu. wchodziłam przez tel lub słaby modem w domu. dziś w pracy od 15 więc zajrzałam. tyle naprodukowałyście od ostatniego razu że nie wiem czy zdołam Was nadrobić. buziaczki.

dziewczyny ale ten czas szybko mija. niektóre to już na mecie prawie...

Jak tam się czujecie??
 
Jak u nas dzis fajnie, troszke glowka boli bo raz slonko raz deszcz i grzmi ale jest czym oddychac:-) zrobilam dwa prania i nawet kilkanascie ciuszkow pralam recznie i jestem zadowolona z siebie:-D skoro komoda jest i czeka to trzeba bylo wziac sie za robote:-p

Ale mam ochote na cole, normalnie przejde sie do sklepu:-D

Gorgusia jak urodzisz na moje urodzinki 30.08 to masz piwo:-D

Pajka ojjj to masz dzis faktycznie nerwa jak na babe sie wydarlas:-D ale wcale sie nie dziwie. A lepiej juz czy dalej nie podchodz?:-p

Ale mam teraz lenia, zamawiam na allegro kilka rzeczy, pieluszki, aspiratorek do noska, szczoteczke itd wkoncu sie za to wzielam:-)
 
Wczoraj mnie nie było, bo musiałam przemyśleć pewne sprawy i podjąć decyzje no i podjęłam tylko muszę się do tego zabrać.
A poza tym wczoraj miałam ciężką noc - bezsenność. Spałam aż 4 godziny i od 6 miałam motorek w... więc nie miałam czasu nawet włączyć kompa.
Próbowałam się spakować do torby na ramię i tu niespodzianka - nie zmieszczę się, a jak się nie zmieszczę w walizkę to zwątpię bo nie mam już nic większego :D i chyba zabiorę pół paczki pampersów, a mam małą paczkę i nie wiem z czego ew. zrezygnować, bo wszystko wydaje mi się potrzebne.

Dziś odwiedziła mnie siostrzyczka i zrobiłam sałatkę wraz z paluszkami chlebowymi w sosie jogurtowo-czosnkowym
a do picia ice cafe :)

A i dziś też trochę sobie pochodziliśmy i plecy mnie jakoś napierniczają - po raz pierwszy. Ale za to miałam sesję foto w plenarze :)


jestem

lekarka podejrzewa zarażenie e-coli... dala leki mamy brać przez 3-5 dni jak po 5 dniach nie bedzie poprawy - ponowna wizyta, ale powiedziala, ze maly ma silny organizm więc da radę:tak:

ja za to źle spalam ale kupiłam prezent dla koleżanki synka ;-)wkleję Wam zaraz fotunię na zakupowym :)

trzymam kciuki, żeby jak najszybciej przeszło
biedactwo musi się męczyć
zdrówka zdrówka...


Witam witam i o zdrowie pytam???
szczesliwa jestem!!!!wrocilismy z naszej 3dniowej wycieczki, piekne widoczki, delfiny, plaze a ostatni spacer skoczyl sie ZARECZYNAMI:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-). Od wczoraj 22 z groszami jestem zareczona:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:. lalalala, tralalala brylant na mym palcu mru-ga:rofl2::-D:rofl2::-D:rofl2:

Gratuluję :)
jakie to romantyczne



Hej.
Ja już sobie nie wyobrażam, żeby mieć jedno dziecko, czekam z niecierpliwością na dwójkę. Wiem, że będzie ciężko, ale sądzę, że tak naprawdę uświadomię to sobie jak już dzieciaki będą na świecie.
Przynajmniej raz wszystko przejdę, bo na trzecie dziecko raczej nie będę się decydować :-)

ja też sobie nie wyobrażam i już myślę o drugim ;)



dzwonilam do pani prowadzacej szkole rodzenia i przyszlo co do czego i okazalo ze nie moge uczestniczyc ze wzgledu na nadcisnienie... :-:)-( ale kiedys nie bylo szkol rodzenia i kobiety dawaly rade. no ale szkoda jednak...

ide nakarmic moje niesforne dziecko
milego wieczorku ;)

dziwne z tą szkołą, ja też mam nadciśnienie
a z drugiej strony tego wszystkiego co tam słyszałam dowiesz się od nas, z książek, z netu
a jak to zawsze bywa - teoria teorią, a praktyka swoją drogą :)



u mnie jutro kupa latania czeka, dwoch lekarzy, zus, gops, i to wszystko baardzo od siebie oddalone
oczywiscie m mnie nadal wkurza standard, mowi do mnie nie zmywaj naczyn po obiedzie ja pozmywam, bo ty sie zle czujesz, oczywiscie staly do 20.30 az je pozmywalam, i na 100 procent slyszal, ze zmywam i nawet sie nie ruszyl
musze jutro gadac z gin o tej luteinie bo chyba jakiejs alergi od niej dostalam, jakwyplywa to szczypie mnie jak cholera

zapytaj swojego gina o doustną luteinę - tą dopochwową też możesz stosować doustnie



Axarai ja mam dzisiaj takiego nerwa, ze bez noża do mnie to raczej nie podchodzic :p chyba ta drożdzówka z czymś byla :-D

Beacia :-pidę zaraz robić kompot wiśniowy :p

Pajka Ty uważaj na te drożdżówki jak tak psują ci humor
a poza tym, żeby ci nie było przykro to mi nie zrobiłaś smaka, bo nie przepadam za drożdżówkami
i w ogóle za słodkim :)



U mnie dziś w końcu ochłodzenie - wieje przyjemny wiaterek, od czasu do czasu deszczyk pokropi - nigdy nie pomyślałabym, że taka pogoda w środku lata będzie mnie tak cieszyć.

Dziewczyny zazdroszczę Wam zdolności kulinarnych, zwłaszcza tych do pieczenia. Ja to totalna masakra jestem - nawet kopca kreta z torebki nie umiem zrobić...

Jeśli któraś by mogła to proszę wyjaśnijcie mi dokładnie o co chodzi z tym liczeniem ruchów - tzn. w jakim czasie dzieć musi się ruszyć te minimum 10 razy? Jak Wy to liczycie?

10 w ciągu całego dnia :)



Demetrios- mi lekarz kazał wyznaczyć dwie pory aktywności Maluszka i przez około godzinę liczyć ruchy. Nie robię tak,bo Malec rusza się prawie ciągle. Chyba,że ma lenia to wtedy kładę się na lewy bok i sprawdzam. Mówił,że nie jest powiedziane,że ma być 10 ruchów. Dziećmi to w końcu nie maszyna. Jeżeli ruchów będzie znacznie mniej lub nagle dużo gwałtownych to trzeba to szybko sprawdzić.


ja swojej powiedziałabym, że nie wyznaczę, bo moja Franca :) rusza się kiedy chce i ile chce - charakterek po mamusi zdecydowanie
 
reklama
A ja poprasowałam troche ubranka,ugotowałam obiad i w między czasie sernik na zimno i teraz mam za swoje ze na raty nie robiłam.:crazy:Moja macica teraz szaleje,twarda,pobolewa,zjadłam juz drugą nospe i czekam na poprawe.Sama siebie chyba bede w dupsko lac:confused2:
 
Do góry