reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

reklama
Magda a który to tydzień, podobno w 4 tygodniu krwawienie może się zdarzyć, trzymaj się, leż i odpoczywaj, nie wstawaj jak nie musisz. Będzie dobrze.
 
Pajkaa: ja też ma wzdęcia :baffled:, dzisiaj strasznie

Chciałam się zapytać, ponieważ przeczytałam z kilku źródeł o Kwasie Omaga 3, że sprzyja w ciąży, dziecko lepiej się rozwija, a nawet jest bardziej inteligentniejsze i nie wiem co o tym sądzić. Zaczęłam go łykać już przed ciążą i zastanawiam się czy nie przestać, czy nie zaszkodzi ? Jem bardzo mało ryb a nawet wcale, podobno kwas omega 3 również są w orzechach włoskich, ich również też nie jem. Doczytałam się również, że kobiety w ciąży i dzieci do 6 lat nie powinny jeść ryb z niesprawdzonych źródeł, ponieważ mogą zawierać szkodliwy ołów. A jak sprawdzić skąd pochodzi ryba, te w sklepach chyba są badane. Co o tym sądzicie, czy łykacie jakieś suplementy? Podobno kobieta w ciąży może łykać 1 g kwasów omega 3. Może któraś z dziewczyn będzie u lekarza i może się zapytać co o tym sądzi gin. Słyszałam, że nie polecają suplementów witaminowych.

wczoraj czytalam o rybach w ciazowej ksiazce. zaraz znajde!

czesc kobietki,
U nas niestety nie jest dobrze, Chyba bede sie musiała z Wami pożegnac. Wczoraj wieczorem zaczelam mocniej plamic i bolał mnie dosc mocno krzyz. Obdzwonilam lekarzy i jeden ma termin na 6.02 drugi na maj a trzeci na poniedzialek ale dla mnie to bylo znacznie za dlugo. Dodzwonilam sie do gina na komorke. Powiedział ze mam sie nie denerwowoa, poczekac do jutra i w razie gdybym mocniej krwawiła podjechac do niego do bielska bo akurat ma dyzur tam a to 30 km w jedna strone... Koniec koncow rano obudzilam sie i patrze: krew. Ja wpłacz, maz nie wiedział co robic, ale coz. Musiał jechac do pracy a ja mala raz dwa do żłobka i znowu dzwonie do lekarza. Kazał zrobic beta hcg i przyjechac do siebie. Podłamana poszłam do pracy ale tam kolezanka zadzwonila do swojego gina i mam wizyte poza kolejka na godzine 15. Strasznie sie boje ale tej krwi jest coraz wiecej i jeszcze skrzepy sie pojawiły wiec trace nadzieje. Jedni mowia ze nie moglam poronic bo przy tym boli brzuch a mnie nie boli, mam metlik w glowie a z kazdym tekstem jaki czytam na necie jest mi jeszcze gorzej. Boze do 15 jeszcze tyle czasu. Wyniki beta tez bede miala dopiero najwczesniej o 14 ...
teraz jestem w domu i leze plackiem.
Dziewczyny wiecie jak strasznie sie boje??...
Cały czas łzycisna mi sie do oczu. Jeszcze szlam do samochodu pod gore i kiedy do niego doszlam z 200m to oczywiscie krew znowu poleciala. W tej chwili jest oki i krwi nie ma. Mysle ze juz po wszystkim i to koniec...

kurcze. ciarki mi przeszly! Trzymaj sie kochana! Pamietaj, ze takie krwawienie, nawet dosc obfite, nie zawsze jest poronieniem. Lez spokojnie, nie chodz, nie biegaj i daj nam znac koniecznie co gin powiedzial. Trzymam kciuki!
 
Magda ja jak poroniłam poprzednią ciążę krwawiłam gorzej niż na @ skrzepy takie leciały, ze masakra i niesamowity mocny ból brzucha.
W poprzedniej ciaży plamiłam/krwawilam do 20 tc synek urodził się zdrowy. Staraj się nie denerwować bo to nie sprzyja wiem, ze cieżko, ale najważniejsze, ze będziesz miaładzisiaj wizytę. Takie krwawienie oprócz poronienia może też oznaczać, ze masz słabszą syjkę i poszło jakieś naczynko, możesz mieć też krwawienie z nadżerki... trzymaj sie dzielnie zaciskam kciuki.
 
wybieraj ryby uważane za zdrowe, pamiętaj o zasadzie, ze kobiety ciężarne (a także matki karmiące oraz małe dzieci) powinny bardziej zwracać uwagę na jedzenie niż reszta społeczeństwa. Wedle wskazówek Agencji Ochrony Środowiska, powinnaś unikać jedzenia mięsa rekina, miecznika, makreli królewskiej oraz ryby o nazwie tilefish (Lopholatilus chamaelonticeps). Te duże ryby zawierają silne stężenie metylu rtęci, substancji chemicznej szkodliwej dla rozwijającego się systemu nerwowego płodu. (Dotyczy to częstego spożywania tych ryb, nie martw się więc, jeśli okazyjnie zjadłaś którąś z nich). Powinnaś także ograniczyć spożycie ryb słodkowodnych złowionych przez członków rodziny i przyjaciół, do około 20 dag (po przyrządzeniu) tygodniowe; ryby sprzedawane w sklepach zwykle mają mniejszą zawartość substancji zanieczyszczających w mięsie, tych zatem bez obaw możesz jeść więcej.
Wystrzegaj się również jakichkolwiek ryb złowionych w wodach zanieczyszczonych (na przykład ściekami czy wyciekami z fabryk) lub tropikalnych, takich jak ostrobok, seriola, koryfena (gdyż niekiedy zawierają toksyny). Na szczęście zostaje wiele gatunków ryb, którymi możesz raczyć się bezpiecznie i często (według zaleceń rządowych można bez ryzyka jeść ok. 40 dag przyrządzonej ryby tygodniowo). Wybieraj spośród następujących gatunków: łosoś, bas morski, sola, flądra, łupacz, halibut, okoń oceaniczny, rdzawiec, dorsz, tuńczyk (uważa się, że bezpieczniejszy jest z puszki niż świeży) i pstrąg z hodowli oraz licznych mniejszych ryb oceanicznych, ryb hodowlanych, w puszce czy wreszcie najróżniejszych potraw z owoców morza. Pamiętaj, że wszystkie ryby i owoce morza powinny być dobrze ugotowane lub usmażone/upieczone."

gdzieś jeszcze była stricte o oowiu ale nie mogę teraz znaleźć.
 
Znalazłam ołów. Troche dlugie ale chyba warto.

"W ostatnich latach wykryto, że ołów - o którym od dawna wiadomo, że obniża iloraz inteligencji dzieci, które mają stały kontakt z kruszejącą farbą - może oddziaływąć również na ciężarne kobiety i płody. Zwiększony kontakt z tym metalem może zwiększyć ryzyko rozwinięcia się spowodowanego ciążą nadciśnienia, a nawet utraty ciąży. Naraża on dzieci na wiele problemów, od poważnych zaburzen neurologicznych do stosunkowo niewielkich defektów porodowych. Ryzyko się zwiększa, gdy dziecko ma kontakt z ołowiem w macicy i po urodzeniu.
Na szczęście całkiem łatwo uniknąć kontaktu z ołowiem i problemów, które może on spowodować. Oto przykłady:
- ponieważ woda jest źródłem ołowiu, pij wodę bezołowiową (zob. dalej).
- stara farba jest głównym źródłem ołowiu. Jeśli twój dom był wybudowany przed 1955 rokiem i trzeba z jakiegoś powodu usunąć warstwę farby, wyprowadź się z domu na czas trwania robót. Jeśli zauważysz, że w starszym domu farba się łuszczy, zleć przemalowanie ścian, aby zawierająca ołów farba przestała odpadać, albo jej zerwanie. Pamiętaj, aby trzymać się z daleka podczas tych robót.
- innym popularnym źródłem ołowiu jest jedzenie i picie zanieczyszczonych ołowiem z glinianych, fajansowych lub porcelanowych naczyń. Jeżeli posiadasz naczynia domowego wyrobu, importowane, bardzo stare lub z innych powodów budzące wątpliwości co do bezpieczeństwa ich użycia, nie przechowuj i nie podawaj w nich potraw i napojów, zwłaszcza kwaśnych (ocet, pomidory, wino, napoje bezalkoholowe)."

a potem są dwie strony o wodzie, których, wybaczcie, już nie przepiszę.
 
reklama
o matko.... Magda!!! trzymam kciuki, żeby wszystko było ok i żeby wizyta u gina Cie uspokoiła...Musi byc dobrze :)
Ja wiem, że się Wam będę myliła z wcześniejsza Waszą forumką. Dlatego postaram sie jak najmniej udzielać.
Za wszystkie trzymam kciuki i wszystkim życze wytrwałości i powodzenia do samego zakończenia, czyli do wrześniowych porodów...

Oby Wasze maleństwa były silne i zdrowe zarówno pod maminym serduszkiem jak już poźniej samodzielnie. :)

Ściskam Was bardzo mocno ;)
 
Do góry