reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

reklama
Mój Filipcio nauczył się miesiąc temu przewracać z plecków na brzuszek :tak:
a z brzuszka na plecki 2 tygodnie temu i tak śmiesznie to robi, hehe (najpierw idzie głowa i jak leży na kocyku to reszta ciała zmierza za nią):tak:
i cały czas by chciał siedzieć a biedny się jeszcze tak garbi.
Posadziłam go wczoraj w wannie i już nie chciał się położyć złapał się za brzeg wanny i nie dał się położyć, nawet głowy nie mogłam umyć bo krzyk że chce siedzieć, do wczoraj nie było takich problemów ahhhh
 
Verita - ja bym nie szczepiła teraz... i jak miałam właśnie taką sytuację, że mi się syna rozłożył, a mała miała mieć szczepienie to je przełożyłam.

JSasiadka miala jeszcze gorzej, wiec nalala wody zimnej do wanienki, dosypala lodu i wsadzila w to dziecko( ja akurat balam sie tej metody), ale zadzialala.

Aż mnie ciarki przeszły. Przecież można wywołać szok termiczny takim zachowaniem. Kąpiel zbijająca temperaturę ma wyglądać tak, że kąpie się dziecko w normalnej wodzie, a podczas mycia dolewa zimnej i schładza tą temperaturę stopniowo. Po wszystkim zawija się dziecko w ręcznik i pod kołdrę... Można przez przypadek, nie wiedzę skrzywdzić własnego skarba...
 
Ostatnia edycja:
A moje dziecię usnęło o 19 po dokładnym opróżnieniu piersi (ufff) i przed chwilą znów się obudziło - i co? Jedynie cycuś podziałał. Jeśli chodzi o picie, to moje dziecię chyba przestawiło sobie dzień z nocą. W noc pije jak w dzień co 2-3 godziny, a w dzień po 5 godzinach sama mu daje, bo mam stracha, a on nie bardzo. Już nie wiem czy się martwić, czy dać spokój. W sumie jak miesiąc temu przespał bez pica 8 godzin to się nie martwiłam, bo pił w dzień. Teraz jest na odwrót - to może też nie ma się czym matrwić? Tylko, że w takim przypadku, to kiedy ja mam spać?! :baffled: Właśnie idę się kąpać, bo oczy mi się kleją.
My też już nosimy pieluchy rozmiar 4 (7-18kg) i kończymy jeszcze 3, bo zostały, ale w pasie to one już ledwo, ledwo.:confused:
Dobranoc dziewczynki. Życzę wszystkim Wam jak najwięcej (nieprzerwanego) snu, och...........
 
o kurcze :-D mój starszak nosi nadal 4 :-D (waga 11kg-chudzielec maly i wzrost na ubranka ok 86-92cm)a mała jest na pieluchach nr 2 a kluska z niej bo wazy 6500 albo i wiecej bo na udach to ma po trzy fałdki (waze sama wiec dokładnie nie wiem) i jakos sie miesci bez problemu.. ale synkowi to pewnie bym juz 3 zakładała ze względu na jajka zeby nie uciskały. choc mała ma pieluche wg mnie wcale nie taka przylegająca czy tam ciasna.. na szczescie im mniejszy rozmiar tym wiecej pieluch w paczce a cena ta sama :tak:wiec lepiej dla naszego portfela:-D

co do spania to u mnie młoda pada zazwyczaj ok 20:00-20:30 a potem jak ja ide spac ok 23-24 to ją karmie na spiocha bo ona twardo sobie nyna a daje butle zeby mnie np po godzinie nie obudziła ze chce juz jesc.. no i potem około 5 zaczyna sie wiercic (nie płacze tylko sobie steka lub zaczyna gadac do karuzeli), nakarmie ja i ona spi dalej do 8smej rano :-D mam luksus z tym spaniem:-D nie to co przy synku było, on to wstawał co 45 min czasem co 1,5 godziny i nigdy nie zasypiał samodzielnie bez krzyku... w sypialni był wózek, noszenie, spiewanie, hustanie itd... czasem nawet tesciowa z góry przychodziła zlitowac sie nad nami i go zabierała do góry zebysmy my sie wyspali.. jakby nie bylo dziadkow to ciezko by było i pewnie bysmy tak szybko na drugiego brzdaca sie nie zdecydowali
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pati - wow, między naszymi synkami jest 3 mc różnicy, mój ma 17 kg i ubrania 104/110. Mała około 7 kg teraz będzie miała, a w 2 się też mieści i też się cieszę, bo starszak w tym wieku na 4 już był :tak::-D I tak jak piszesz, lepiej dla portwela :p Chociaż właśnie nam się 2 skończyły i tylko 3 w domu... :baffled:
 
Do góry