reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Fasolka smiesznie sie złozylo, bo moj mąz zawsze mówi na Antka, ze wyglada jak ludzik michelin ;)

Patrysia no skoro i tak kupuje naczynia od podstaw czy wybieram mate to chyba oczywiste, ze chce wybrac jak najlepsze, jak każdy. więc lubie sie zorientowac w temacie zanim cos zakupię, szczegolnie jesli chodzi o rzeczy dla maluszka.
Szukałam pierwszych naczyn dla malego i okazało się, ze wiekszosc jest zrobiona z melaminy, niezbyt bezpiecznego materiału - absolutnie nie wolno ich myc w zmywarce czy podgrzewac w mikrofali, bo w zetnieciu z wys. temp. oraz kwasnym jedzeniem wydzielaja szkodliwe substancje (melaminą otruto dzieci w Chinach, bo dodali ja do mm - słynna sprawa sprzed 3-4lat, nie wiem czy pamiętacie), wiec naczynka zakupię z polipropylenu. I naprawde nie widze w tym nic zlego, że wybieram takie a nie inne rzeczy, bo sie doinformowałam...

A swoją droga przykre to, że ktoś, tzn. odpowiednie instytucje nie potrafia zadbac o bezpieczeństwo naszych dzieci w tej kwestii, dopuszczają do obrotu szkodliwe zabawki, naczynia, puzzle, itd. ;/ Co chwila słyszy się o wycofaniu szkodliwych zabawek, a czy nie mozna byłoby zając się tym zanim zostana dopuszczone do obrotu? Wkurza mnie to, ze rodzic sam się musi poinformowac czy dostepne na rynku rzeczy nie sa niebezpieczne dla dziecka. Rozumiem, że jest wolny rynek, ale chyba jakieś zasady powinny obowiazywac. Ale cóż, wszsytko dla zysku zapewne, jak Risia pisała. Widac na instytucje nie mozna w pełni liczyć, więc tym bardziej czuje sie zobowiązana jako mama doinformowac sie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ta w ogóle to rano ciapa deszcz a teraz zawieja śnieżna i znowu jest zaśniezone :0 ta pogoda jest masakryczna!

Moje dzieci jedza z naczyć z IKEA i myje je w zmywarce...
 
Ryba bo takie maluszki to mi sie zawsze z tymi ludzikami kojarza:-D,a mam jescze takie pytanie czy te naczynia maja jakies oznaczenia specjalne:confused: bo ja jak narazie to małej w miseczce z arkoroku podaje bo mi wygodnie tak bo i do mikrofali moge i do zmywarki no i mała jest .Ale chciała bym jej kupic jakis zestaw fajny wiec jak cos masz na oku to daj linka jesli to nie problem:-)
 
Hejka!
Ależ trudno Was "śledzić" :)
Mi dzisiaj nie udało się wyjść na spacer. Ala za każdym razem zasypia przy cycu. Tak trenuje na macie, że praca przy cycu też ją męczy i śpi.
Ostatnio jej ulubiona pozycja to leżenie na brzuszku, przewraca się kiedy tylko ma okazję. Teraz trenuje obrót z brzuszka na plecy. Dzisiaj pierwszy raz dokonała tego sama- bez pomocy mamusi :)) 3 razy :)) A jak się denerwuje jak jej nie wychodzi!
Co do szczepień- ja szczepię 6w1.Odpuściłam sobie dodatkowe szczepienia. Nie wiem czy dobrze. Każde rozwiązanie wywołuje wątpliwości.
Naczynia - Ala dostała w prezencie zestaw obiadowy.Muszę sprawdzić z czego jest wykonany.
Oj niedługo zaczniemy rozszerzanie diety...aż się boję!
 
Fasolka no właśnie szukałam naczyń z polipropylenu, powinno być oznaczenie na opakowaniu Pp. Z tego co na razie sie zorientowałam to tommee tippee ma takie naczynia. nie wiem jak avent bo nigdzie info nie moge znaleźć, wiem, ze na pewno butelki maja polipropylenu, a naczynia to wlasnie nie pisza nigdzie. natomiast te z melaminy to nie mam pojecia czy maja jakies oznaczenie. A tutaj artykul: Te naczynia mogą zabić - Warszawa -Wydarzenia, Sport, Plotki, Auto-moto, Seriale - SE.pl Z tym zabiciem to chyba lekko przesadzają, ale co się dziwić jak to zdaje sie super express, jeden z najwiekszych szmatlawców ;) ale co do naczyn to akurat prawda.
 
Kasieq haha no nie moge jak ona sie obsrala:-Dsama nie mam pojecia jak ona to zrobila?:szok:ha i widac,że to kobieta juz dupsko wypina haha:-D

Pauline długa panna:) moj Dawid tez kurde jak sie wyciagnie to takii dlugii:-p jaka ona fajna mulatka

Mafu jak ona ładnie siedzi:-)tak sztywno i widac,że mu sie podoba
 
Patrysia- przesłodki Marcelek!!:-D:-) Żeby nie było ze jestem wścibska ale weszłam na Twój profil na Youtbe i widziałam jak Alanek i Dominik śpiewają - Normlanie aż się poryczałam niesamowici są :-):-) Masz Wielkie Skarby w Domu!!:tak:
 
reklama
Do góry