reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

reklama
Future chodzilo mi o to ze gdzie sa nasze mamuski ktore byly aktywne w ciazy pamietasz szalikowe posty Joasi85? :D Ty jestes zawsze :)

maluch sie bawi z tata znaczy atakuja razem gryzaka :p coz za scena :D
 
a ja wyrodna matka jestem i dziecku nie prasuję
choć tetrę tak bo ona jakaś taka strasznie wygnieciona i szorstka

młodą wysypało na buźce, a jutro szczepienia

to ja też wyrodna bo niczego nie prasuję ;-)

Ja dalej szczepię. Mimo wszystko uważam,ze szczepienia są potrzebne. Szczepię 5w1, pneumokoki i rota. Została nam jedna dawka.
Dziąseł nie myję. Kacper pleśniawek nie ma. Jak jadł moje mleko z cyca to miał, jak je je z butli to nie ma.

nadal szczepię, trzeba być konsekwentnym ;-) w buzi juniorowi nie grzebie póki co ;-)

axarai a może powinniscie lciutko okna rozszczelnić?
bebe85 my tez mamy nawilzacz, lejemy do niego wode destylowana, myjemy go, więc myslę, że nic złego nam nie grozi z jego strony :)

w sypialni jak coś gotuję w kuchni to mam zaparowane okna :szok:, ale generalnie w całym domu w oknach mikrowentylacja :tak:

Zaczęłam sie rozgladac za orajel baby na zabkowanie, ktos tutaj go polecał, w internecie tez ma opinie skutecznego. Ale... został wycofany z polskiego rynku, gdyz substancja czynną jest benzokaina, a ta podobno dla maluszków jest niebezpieczna: Benzokaina w lekach na ząbkowanie :: RadosneZabkownaie.pl
Z drugiej strony w innych krajach jest, wiec juz sama nie wiem co o tym myslec. Co o tym sadzicie? Może na poczatek kupie coś na bazie lidokainy, a jak bedzie naprawde źle przechodził mały te zabki to może pomyslę o orajel baby.

ja zamówiłam przez znajomą, która mieszka w UK, kupiła na ebayu, według opisu i foty miał być ten od 4 miesiąca a jak przyszedł to się okazało,że jest od 2 lat :wściekła/y:, ale i tak będę stosować jak zajdzie potrzeba:tak:

Kurcze Mafu ja to nie wiem jak z tymi oknami jest, bo w kuchni mam to o czym mówisz, a i tak parują, bo wiadomo na szeroko nie mam otwarte, bo zimno. A u Ady to aż wieje z tych okien, i ze szczelnością to na pewno nie maja nic wspólnego:-) U nas to tez aż leci na podłogę z tych okien. Ale jak jest mróz to mi nie parują, no ale mrozu to ja nie chcę!

axarai wiem wiem dlugo nic nie pisalam :p ale czasai wpadalam i podczytywalam.

ja od kiedy Layla sie urodzila juz nie prasowalam, nie mialam kiedy nawet.

na grzejnikach wisza dwa gliniane nawilzacze.

szczepimy mala 5 w 1 i rotawirusy, 18 mamy 3 dawke 5w1, nie czytam juz nic na temat szczepionek, bo wpadne w paranoje, zdecydowalam sie na szczepienie i tyle.

16.01 idziemy na kontrole bioderek.

któras z Was pisala, ze strasznie wypadaja jej wlosy, ja mam to samo ! po umyciu wlosów umieram jak patrze na grzebien !

zrobilam sobie morfologie i mocz tak da sprawdzenia, mam za malo zelaza :( 16.01 ide tez do ginka na sprawdzenie, bo nie mam @, dwa razy zdarzylo mi sie takie malusie plamienie, póldniowe bym powiedziala, moze cos sie tam zbiera na @.

przed świętami Layla dostala mega kataru i troche kaszelku, wybralysmy sie w sobote do lekarza, przyjmowal tylko internista, powiedzial, ze chyba zapalenie oskrzeli, bo slyszy zmiany na oskrzelach, ale rownie dobrze moze to byc przez katar i zapobiegawczo dal nam antybiotyk. wlosy wyrywalam z glowy, bo nie wiedzialam co robic, podac czy nie, nie mialam nr tel do mojej lekarki rodzinnej, w koncu w sobote wieczorem dalam jej 2ml i zdecydowalam jednak, ze poczekam do poniedzialku i bede tylko sciagala katarek, i dobrze zrobilam, bo rodzinna powiedziala, ze wszytko czyste , z przodu i z tylu, i zeby tylko sciagac frida zakrapiac nosek i podawac wit c i wszysko bardzo szybko przeszlo.

w czwartek bylysmy tez na kontroli u neonatologa, rozwoj prawidlowy, 6500g, powiedziala ze mala silna, ale musieli pobrac krew i to z GŁÓWKI ! plakalam z Layla prawie. to jest straszne !
w ten sam czwartek Layla zaczela sama przekrecac sie na brzuszek i na plecki i wieczorem zaczela tak dziwnie przekrecac glowke w lewo do ramienia, a ja panika co sie stalo, no to w poniedzialek znowu do lekarza, rodzinna sprawdzila mala, ale powiedziala, ze jest prosta, dluga i bardzo silna :) to no kamien z serca :) chyba za duzo mala cwiczyla i jakis zakwasik jej sie zrobil albo cos :)

13 stycznia mam urodziny, wpadam juz w stan depresyjny hahah, najchetniej przespalabym ten dzien

a powiem Wam jeszcze, ze nie moge uwierzyc, ze moje dziecko uwielbia spac tak jak ja :) przesypia 9-10 godzin :) wczoraj zasneła po 21 i obudzila sie o 7.30 :)

14 lutego wychodze za mąż :szok:

no gratki w Walentynki, jak romantycznie :tak:
 
Kasieq ale super, zazdraszczam wizyty w Polsce, tez bym chetnie poleciala z malym, ale jeszcze nie mamy paszportu, wybieramy do ambasady jeszcze teraz w styczniu. A jaki macie paszporcik dla malej? roczny czy 5-letni?
Dobrze piszesz z tymi olejkami, ja uwielbiam korzystac z dobrodziejstwa natury. :tak:

Pauline, to teraz same przyjemnosci was czekaja! ja bralam slub cywilny na krotko przed przyjsciem Adasia na swiat, w lipcu. Zycze wam pieknej ceremonii i niezapomnianej oczywiscie.

Dziewczynki na MM czym dopajacie i czy dopajacie swoje pociechy ?
 
martusia ja Joasie wspominałam i miałam pisac że szkoda że juz nie pisze z nami. Nawet wchodziłam na jej profil i ostatnio była aktywna chyba w październiku wiec nawet nie czyta.Mam nadzieje że u Niej wszystko w porządku.
Jaśminum jakis czas temu tu pisała:tak:
A Mig podobno uciekła na Październik.
merlin fajnie że wycieczka się udała:tak:
ayni tak myślałam że o prace chodzi.trzymam &&&&
axa &&&&&&&& za Kacusia:tak:będzie dobrze innej opcji nie ma:tak:
pauline gratuluję terminu ślubu.fajna data:-)
rysiu
ja miałam okres i jeszcze kilka miesięcy karmiłam Alanka:tak:
Sorka że nie odpisuje wszystkim ale czytałam na raty i co mi się teraz przypomniało to tylko odpisuje.
Marcelek coś zasnąc na noc nie może,już,juz prawie ale pewnie i tak standardowo za 30 min obudzi się na przytulasy;-)
Alanek śpi,jelitówka mu mija,wczoraj jeszcze wymiotował raz a dzis juz nie tylko dalej malutko szama.Że ważył tylko 15kg to mu z kilo jeszcze spadnie.Chude to takie że aż stach.A był pulchny jak Marcelek jak był mały.
Mężo znowu nocka,łoże całe moje i Marcelka może jak się wprosi:-)to nad ranem wpuszcze.
 
kasieq toż to pewne, że 7.30 to noc ;-)
pauline super, ze się odezwałaś, Ślub eh ;-), 26 lat toć Ty młoda do mnie jesteś
martusia zdrówka i marsz do lekarza :-pcoś się do mnie ostatnio nie odzywasz :no::-(;-)
axari będzie dobrze z Kackiem musi &&&, a powiedz mi będzie miał znieczulenie ogólne i ile będzie w szpitalu, coś wiesz? jak tam on boi się?
ayni ja próbuje dopajac ale mój nic nie chce
 
witam sie
jestem zombie...
chodzą spać o 1 wstaję o 7 oczywiscie w nocy pobudki jak nie Sebuś to Adus... nie ma to jak dwójka ząbkujacych maluchów...

Naga Bactrim działa z opóźnieniem, ale jeżeli to wirus to bactrim nie pomoże... robili jej wymaz z ucha?

oby jak najszybciej wyszły te ząbki ;)

Dzień Dobry Wrześnióweczki i nasze kochane dzieciaczki !!!
ojjj stęskniłam sie za wami :-D


Wróciliśmy do domku :tak: a jak sie nie chciało :no: Podróż do Białegostoku obyłam z Krzysztofem pociągiem - mąż wsadził nas do pociągu z torbą i fotelikiem. Oczywiście mina osób w przedziale nie do opisania " o matko wsiada z dzieckiem :eek:" pewnie myśleli ze będzie im całe 2,5 godziny ryczał :-pniestety w informacji jak kupowałam bilet i nawet sam konduktor nie byli w stanie powiedzieć gdzie jest przedział dla matki i dziecka :eek: Krzyś połowe drogi bawił sie szeleszczącą lalą a następne pół drogi przespał, patrzył sie jeszcze w okienko na migający świat:-D więc bajka! Jak dojechaliśmy na miejsce odebrała nas siostra i pomogła wygramolić sie z pociągu. A na miejscu zakochane ciotki, prababcie i wujek yhh to miał Krzyś radochę i oni też :tak: Aż musiałam ich stopować zeby nad nim tak nie wisieli bo w domu będę miała problem i nie wiele sie pomyliłam dziś jak znikam z pola widzenia zaczyna sie marudzenie :sorry: no nic będziemy oduczać nawyków :-p ale należało się to i jemu i im żeby się nawzajem sobą nacieszyli. Od Tatusia też odpoczęliśmy bo byliśmy tam sami 3 dni i on w końcu mogł za nami stęsknić sie :-p
Teraz powoli będziemy wprowadzać nowe produkty do jedzenia jak już na spokojnie jesteśmy w domu.
A ja intensywnie szukam pracy.. przeraża mnie ten temat i co z tym wszystkim się wiąże :-( Katuje testy na prawko które teraz muszę zdać bo już to jest mój ostatni gwizdek przed zmianą przepisów :zawstydzona/y: A przede wszystkim powiem wam ze odpoczęłam :tak: Szczególnie wyjazd do Wrocławia na sylwestra i pobyt u siostry w Białymstoku gdzie byłam sama w domu jakoś psychicznie dało mi ulgę.... chyba od tego całego "teściowego napięcia" w domu które mam :zawstydzona/y:

Będę was nadrabiać i jak nadrobię każdej coś napiszę :tak: dobrze być już z wami :-D

dobrze, że już powróciłaś
jak ja tęsknię za Białymstokiem ;)

Dzieki Tygrysie!!!



Kurde, nie odzywam sie bo wczoraj wlasnie mialam ten wariacki dzien, powiem wam, a co, nie wierze z zabobony na temat zapeszania, ale mimo wszystko zawsze wole sie wstrzymac z takimi niewiadomymi.

Po nowym roku dostalam telefon w sprawie pracy, do ktorej notabene mi sie nie koniecznie spieszylo. Praca fajna, biurowa, sroda rano i czwartek, piatek po 8 h.. Dobra placa, bo taka co tu niektorzy dostaja za pelny etat... Powiem wam, ze troche mi sie spodobala ta opcja, bo w koncu kiedys pewnego pieknego dnia chcialabym wrocic do pracy, a tu gdzie mieszkam niestety mozliwosci jakies rozwojowej pracy sa dosc ograniczone (tereny wiejskie i rolnicze a w pobliskim miescie nie za duzo firm miedzynarodowych) wiec skoro pol etatu i dobra placa, to pomyslalam, ze sprobuje. Bylam wczoraj na tym interview z ta pania, wymaglowala mnie prawie 2 godziny!! Poki co proces rektrutacyjny nie jest zakonczony , ale moja osoba od referencji dzis mi powiedziala, ze do niej dzwoniono w sprawie referencji na moj temat...

Moj maz ma w tym tyg nocki i po pracy minelismy sie w drzwiach i wybylam po raz pierwszy sama na ponad 4 godziny. Troche sie balam jak to bedzie i jeszcze przed samym wyjsciem z domu, z paszportu wyleciala mi karteczka taka wlasnie z lozeczka po urodzeniu z danymi dziecka i myslalam, ze sie porycze, ale sie opanowalam i wyszlam. O chlopcach moich nawet pozniej nie myslalam, bo wiedzialam , ze moj M swietnie daje rade i nawet sie rozczarowalam, ze Adas ani razu nie plakal za mama ani sie nie ucieszyl zbytnio na moj widok. :eek:

No i to by bylo na tyle w sprawie tego sekretu. :-D Nie wiem czy prace dostane, czy nie, ale bylam bardzo podekscytowana na poczatku, a teraz juz mysle, ze co bedzie to bedzie... W kazdym przypadku bedzie dobrze, bo Adas nie jest moja kara boska i chetnie posiedze z ta krewetka.

Cos mialam komus napisac, ale juz nie pamietam co i komu, dziekuje wam wszystkim za kciuki, jestescie kochane :*

to ja dalej trzymam kciuki &&&& za pracę

bebe ja lubię się najpierw zawsze rozeznac w temacie :) Chce podejmowac decyzje świadomie na podstawie dostępnych informacji, a nie w ciemno. Jakby kogos to intersowało, to ostatnio zgłębiałam temat naczyn dla maluszków :tak:

temat o nayczyniach dla maluchów :szok:
ja tam kupuję bele co :)
co mi się podoba of course;-)

axarai wiem wiem dlugo nic nie pisalam :p ale czasai wpadalam i podczytywalam.

ja od kiedy Layla sie urodzila juz nie prasowalam, nie mialam kiedy nawet.

na grzejnikach wisza dwa gliniane nawilzacze.

szczepimy mala 5 w 1 i rotawirusy, 18 mamy 3 dawke 5w1, nie czytam juz nic na temat szczepionek, bo wpadne w paranoje, zdecydowalam sie na szczepienie i tyle.

16.01 idziemy na kontrole bioderek.

któras z Was pisala, ze strasznie wypadaja jej wlosy, ja mam to samo ! po umyciu wlosów umieram jak patrze na grzebien !

zrobilam sobie morfologie i mocz tak da sprawdzenia, mam za malo zelaza :( 16.01 ide tez do ginka na sprawdzenie, bo nie mam @, dwa razy zdarzylo mi sie takie malusie plamienie, póldniowe bym powiedziala, moze cos sie tam zbiera na @.

przed świętami Layla dostala mega kataru i troche kaszelku, wybralysmy sie w sobote do lekarza, przyjmowal tylko internista, powiedzial, ze chyba zapalenie oskrzeli, bo slyszy zmiany na oskrzelach, ale rownie dobrze moze to byc przez katar i zapobiegawczo dal nam antybiotyk. wlosy wyrywalam z glowy, bo nie wiedzialam co robic, podac czy nie, nie mialam nr tel do mojej lekarki rodzinnej, w koncu w sobote wieczorem dalam jej 2ml i zdecydowalam jednak, ze poczekam do poniedzialku i bede tylko sciagala katarek, i dobrze zrobilam, bo rodzinna powiedziala, ze wszytko czyste , z przodu i z tylu, i zeby tylko sciagac frida zakrapiac nosek i podawac wit c i wszysko bardzo szybko przeszlo.

w czwartek bylysmy tez na kontroli u neonatologa, rozwoj prawidlowy, 6500g, powiedziala ze mala silna, ale musieli pobrac krew i to z GŁÓWKI ! plakalam z Layla prawie. to jest straszne !
w ten sam czwartek Layla zaczela sama przekrecac sie na brzuszek i na plecki i wieczorem zaczela tak dziwnie przekrecac glowke w lewo do ramienia, a ja panika co sie stalo, no to w poniedzialek znowu do lekarza, rodzinna sprawdzila mala, ale powiedziala, ze jest prosta, dluga i bardzo silna :) to no kamien z serca :) chyba za duzo mala cwiczyla i jakis zakwasik jej sie zrobil albo cos :)

13 stycznia mam urodziny, wpadam juz w stan depresyjny hahah, najchetniej przespalabym ten dzien

a powiem Wam jeszcze, ze nie moge uwierzyc, ze moje dziecko uwielbia spac tak jak ja :) przesypia 9-10 godzin :) wczoraj zasneła po 21 i obudzila sie o 7.30 :)

14 lutego wychodze za mąż :szok:

ja tam ostatnio słyszałam o dziewczynach które przy karmieniu piersią nie miały ponad 2 lata @
więc przestałam się martwić o brak mojej :-D
wcale mi jej nie brakuje

gratuluję super daty ślubu
i życzę wszystkiego najlepszego...

jestem chora-kaszel mnie dusi co minute przy kazdym wdechu i wydechu w dodatku dzis mnie bolal tyl glowy i jestem zmuszona isc do lekarza.

bylismy dzis u pediatry i zaraz napisze na watku lekarzowym, mam tez cos dla wszystkich mamus na zywieniowym mam nadzieje ze bedzie widac ;).
zdrówka życzę

Kasieq ale super, zazdraszczam wizyty w Polsce, tez bym chetnie poleciala z malym, ale jeszcze nie mamy paszportu, wybieramy do ambasady jeszcze teraz w styczniu. A jaki macie paszporcik dla malej? roczny czy 5-letni?
Dobrze piszesz z tymi olejkami, ja uwielbiam korzystac z dobrodziejstwa natury. :tak:

Pauline, to teraz same przyjemnosci was czekaja! ja bralam slub cywilny na krotko przed przyjsciem Adasia na swiat, w lipcu. Zycze wam pieknej ceremonii i niezapomnianej oczywiscie.

Dziewczynki na MM czym dopajacie i czy dopajacie swoje pociechy ?

ja dopajałam max 100ml
ale od kilku dni moja kruszyna nie ma ochoty się dopoić ani wodą
ani herbatką
 
reklama
Kasieq ale super, zazdraszczam wizyty w Polsce, tez bym chetnie poleciala z malym, ale jeszcze nie mamy paszportu, wybieramy do ambasady jeszcze teraz w styczniu. A jaki macie paszporcik dla malej? roczny czy 5-letni?
Dobrze piszesz z tymi olejkami, ja uwielbiam korzystac z dobrodziejstwa natury. :tak:

Pauline, to teraz same przyjemnosci was czekaja! ja bralam slub cywilny na krotko przed przyjsciem Adasia na swiat, w lipcu. Zycze wam pieknej ceremonii i niezapomnianej oczywiscie.

Dziewczynki na MM czym dopajacie i czy dopajacie swoje pociechy ?

ja podaję herbatke rumiankową lub koperkową, robię 100ml, ale nigdy tyle nie wypija, max 30-40ml a od kilku dni nie chce w ogóle, nie wiem czy przestała mu smakować :szok::crazy:

oby jak najszybciej wyszły te ząbki ;)



dobrze, że już powróciłaś
jak ja tęsknię za Białymstokiem ;)



to ja dalej trzymam kciuki &&&& za pracę



temat o nayczyniach dla maluchów :szok:
ja tam kupuję bele co :)
co mi się podoba of course;-)



ja tam ostatnio słyszałam o dziewczynach które przy karmieniu piersią nie miały ponad 2 lata @
więc przestałam się martwić o brak mojej :-D
wcale mi jej nie brakuje

gratuluję super daty ślubu
i życzę wszystkiego najlepszego...


zdrówka życzę



ja dopajałam max 100ml
ale od kilku dni moja kruszyna nie ma ochoty się dopoić ani wodą
ani herbatką

nio mój tez tak ma
 
Do góry