reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Dziewczyny jak dbacie o zęby/dziąsła dziecka?
Przecieracie gazą z wodą/rumiankiem? dziąsła?
Jak często?
A jak już ząbek wyjdzie, to co wtedy robicie?

My od urodzenia najpierw gazikiem na palcu z kropelka aptamilu co dwa dni profilaktycznie, a teraz już szczoteczką zakładaną na palec i samą wodą przegotowaną (od kiedy jest na mm) raz dziennie. Dzięki temu Ada nie protestuje przy myciu "ząbków" wręcz przeciwnie sama otwiera buzie na widok szczoteczki i nawet się uśmiecha w trakcie:D potem zawsze dostaję witaminke ;) Jak wyjdą ząbki to pewno będziemy myć częściej
 
reklama
oj to też muszę chyba się zabrać za przemywanie dziąseł
póki zębów nie ma, to to przemywanie chyba większe ma znaczenie żeby dziecko przyzwyczaić do tego że mu się w paszczy grzebie
a może się mylę?
 
Właśnie wyczytałam, że w Niemczech szczepienia nie są obowiązkowe Szczepienia i normalnie nie wiem co z tym fantem zrobić, a może lepiej zaszczepić, ale bez tych koków? M powiedział, że w piatek pójdzie sie zapytać:szok: a to by była ciekawostka, bo on nie lubi się udzielać:dry:
Patrysia podziel się swoim gustem! Ja nie powiedziała, że chce te meble, tylko że szukam inspiracji. Możesz być moja muzą:-) Tylko dla dziewczynki poproszę:-)
 
Axa- to dobrze niech M się dopyta i zobaczysz co Ci powiedzą..będziesz spokojniejsza:tak:
Kasieczek- ja jak karmiłam to mały cały czas miał nalot na jezyku i po bokach w jamie ustnej..nie wiem czy to pleśniawka była.., ale przemywanie aptinem nic nie dało. A od kiedy karmie MM problem zniknął..więc nie wiem czy faktycznie można przy KP dziecko przed pleśniawkami uchronić..Ale też nie neguje bo może i masz racje:tak: Tak tylko gdybam:-p
 
Moje chłopaki na cycu pleśniawki miały non-stop, a Ada na butli nie miała ani razu. Kaci miał katar jak miał 2 tygodnie na cycu, a Ada na butli odpukać do tej pory nic. Także ktoś kto wymyślił te bajki o karmieniu piersią, to na pewno był facetem.

Dzieciątka przecudne!
Kasiazabka nie dziwię się, że ulubiona lala, tyle gumy do gryzienia!
Verita a co sobie podrapała, buźka jak aniołek przecież:)
Future cudne dzieci, a malutka miodzio, i jakie kitecki. Ja już kupiłam pierwszą spinkę, a M prawie się posikał ze śmiechu:dry: Ja też się szykuję na wannę, ale nie wiem czy się dziecka zmieszczą jak wieloryb tam wlezie:-D
Martusia a Oli jaki kinomaniak:-), i jak ślicznie na brzuszku leży!
Fasolka ależ biedroneczka z Pati, no poszalałyście kobitki:)
KasiaP Hubercik słodziaczek!
Kochane wklejać zdjęcia, wklejać, cudnie się ogląda jak nam Skarby rosną:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja dalej szczepię. Mimo wszystko uważam,ze szczepienia są potrzebne. Szczepię 5w1, pneumokoki i rota. Została nam jedna dawka.
Dziąseł nie myję. Kacper pleśniawek nie ma. Jak jadł moje mleko z cyca to miał, jak je je z butli to nie ma.
 
Wojtek miał pleśniawki, ale jak już jadł więcej niż samego cyca...miał może z 7 mies, nie wiem skąd mu się wzięły:dry: A Marcelina nie ma i nie miała, ten biały nalot to jest normalne przy kp i nie ma się czym martwić...tak powiedziała moja lekarka i nie zawsze są to pleśniawki.

Swoja drogą pod prysznicem tak sobie pomyślałm (tam zawsze jakieś złote mysli mi przychodzą do głowy:-)) jakie te kobiety to dziwne stworzenia, nie dość, że zajmują się dziećmi 24h na dobę to jak mają chwilę dla siebie to siadaja przed kompem i piszą, czytają...o dzieciach znowu:tak:cóż do jutra!

Przespanych nocek życzę!
 
reklama
Do góry