reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Witam się
wstaliśmy o 8:20 :)
chłopaki śpią zmęczeni a ja mam chwilkę dla siebie i Was:D

Taycia ja patrzyłam na cenę tego krążka prawie 50 zl to bardzo drogo niestety :(

Polisia zgadzam sie...ja Sebka musiałam nauczyć do drzemki i dzięki bogu, że sie nauczył bo raz mam czas dla siebie a dwa on jest też wyspany (a chodzi spać normalnie o 20:30) i nie jest marudny:)

Awersja
nie ja zakladam normalnie swoją kurtkę zimową i mlodego w kombinezon (cieplej go ubieram pod kombinezonem) i wiażę mocno niestety średnio to wygodne w sensie trzeba dobrze poukładać sobie kurtkę, ale ja mam tez taką kurtkę bez guzików po bokach ect.

Tygrysek pulmex baby raczej nie na kaszel:) tylko on ogólnie dziala na drogi oddechowe:)

Mafu
super:):) no to teraz będzie się dzialo :-p

Malenstwo każdy z nas jest dzieckiem :) swoich rodziców:tak: to jest tradycja:)

Patrysia super suwaczki:)

Tygrysek
niektórzy faceci są NIEREFORMOWALNI! WSZYSTKOEGO NAJLEPSZEGO:)

Awersja
a czym wkurzyłaś Mikolaja? ja też niegrzeczna bylam:p

Kasieq zakladaj:)

Askaa przepraszam, ale lekarz swoje a Ty rozum przecież też masz?? 2 miesieczne dziecko nie je kaszek a co dopiero danonki :szok:jak lekarz Ci powie skocz w ogień to skoczysz? Ja spotkałam na swojej drodze wielu "inteligentnych" lekarzy, ale mam swoj rozsądek... Ulewa tzn ile? bo za ulewanie sie przyjmuje jeżeli uzbiera sie 2 łyżki stolowe... moj również ulewa,ale mało i tez nikt z tym nie robi bo przybiera na wadze... ulewanie wtedy jest niebezpieczne jak dziecko na wadze traci... jest jeszcze refluks, który pojawia sie u malych dzieci, ale wtedy dziecko już chlusta mlekiem a nie ulewa.

Askaa lekarka miała racje, ale nie sprecyzowała, że dzieciom do 3 miesiaca życia nie można podawać w warunkach domowych zastrzyków (to sie zmieniło dlatego skierowanie do szpitala)ale ja bym zmieniła pediatrę - ja dla swoich dzieci mam 2 pediatrów:tak:
 
reklama
Czesc Babeczki!

Mikus ladnie spi juz 2 h ,wiec zabieram sie za pisanie.
Risia - wez, czytalam o tym krazku... nie dosc,ze drogi,to ja tam sobie palcow co 3 tygodnie wkladac nie bede... myslalam o spirali...ale kurcze jesli zapragniemy kiedys starac sie o dziewczynke?? :confused::confused: przed planowaniem dzieci bylam na pigulkach 5 lat i w ogole mi to nie odpowiadalo...moze plastry? ale one maja duza dawke hormonow,a mi odwala po nich.... :nerd: nie wiem sama... :baffled:
AAska - no ja bym nie szpikowala mojego Synka antybiotkiem...jak mielismy zapalenie oskrzeli to leczony byl wylacznie tlenem....antybiotyk zastosowaliby jakby mial wysoka goraczke,ale dzieki Bogu nie mial..

Dziewczyny,nie lekcewazcie zadnego objawu kaszlu...u Nas przypomne zaczelo sie na katarku,ktory splywal do gardla i powodowal kaszel...w cagu 2 tyg.bylam u dwoch lekarzy,ktorzy mowili,ze nie mam sie przejmowac,ze to przeziebienie... G**no prawda...to byly poczatki zapalenia oskrzeli!
Na przeziebienie (czyt.katar) daje : Nasavin 0,01 (max 5 dni) , masc majerankowa pod nosek, Marimar/Sterimar do psikania noska i oproznianie Katarkiem lub Frida.
Pulmex Baby czytalam,ze od 6 miesiaca mozna uzywac dopiero!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja mam jakas masc do smarowania od 3 miesiecy,wiec poki co jej jeszcze nie uzywam...
Dziecku mozna inhalacje robic ( garnek postawic z wrzaca woda gdzies niedaleko dziecka) z rumiankiem....

Tygrysek - wszystkiego najlepszego! spełnienia marzeń i więcej pomocy od twojego mężczyzny!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Risia
podziwiam za to zimowe chustowanie.
Jakoś nie widzę jak sobie daję radę z motaniem młodej w kombinezonie :baffled:
Tak więc póki co odpuszczam chustę na spacery.
Może jak mnie tak zasypie, że wózkiem nie przejadę, to się odważę na motanie.

A niegrzeczna to ja byłam większą część roku.
Przez całe 9miesięcy byłam nieznośna. Już nawet sama ze sobą wytrzymać nie mogłam :-D
No i Mikołaj przez to nie przyszedł.
Teraz teraz niegrzeczna jestem - zamiast się wziąć za jakąś robotę w domu póki młoda śpi (hip hip hurra!), to oczywiście siedzę na necie.
 
Taycia ja 3 nie planuję wiec tak... pigułki prawdopodobnie odpadną z powodu colestazy, którą miałam w pierwszej ciaży a piguły działaja ostro na watrobę...spirala wg mnie nie jest zbytnio skutecznym środkiem no i 1000 zł masakra,...plastry hmmm nie wiem czy sie nie będą odlepiały...ten krążek to jeszcze w miarę ok pod warunkiem, ze bedę go umiała sama założyć...pozostaje jeszcze kalendarzyk:-Di wstrzemiężliwość:-D:-D obie odpadają :-pPulmex baby można stosować u mniejszych dzieci tylko nie na klatkę tylko na plecki :) nam 3 pediatrów pozwoliło:tak:

Awersja ja to zbytnio nie mam wyjścia bo jak czasami muszę gdzieś z dwójką wyjść a Sebek jeszczwe za maly, zeby tak samopas chodził poza tym boję się bo mam dość ruchliwe ulice od razu przy bloku więc zagrożenie jest spore...

Jeszcze odnośnie karmienia dzieci... powiem Wam jak byłam u pediatrów z Sebciem jak byl maly to ani jeden nie umiał mi odpowiedzieć jak karmić dziecko już dodatkowymi rzeczami...to ani jeden mi nie pomógł... oni nie mają o tym zielonego pojęcia... co jak dawać... wszystko wyczytalam albo w n ecie albo dowiedziałam sie od starszych już doświadczonych koleżanek na BBale się 3 razy zastanowiłam zanim coś podalam swojemu maluchowi... bo takie male dzieci nie maja przystosowanego układu pokarmowego i konsekwencje mogą być poważne...
 
ja juz nie pamiętam do kogo to bylo, chyba do aska:

czytałam po innych forach, ze jak dziecko ulewało mocno, to zageszczali 3 miesiecznemu dziecku keikiem ryzowym. albo nutrionem z apteki.

ja mojjej zaczelam dawac kleik jak miala 3,5 miesiaca, ale to dlatego, zebyla wciaz glodna,
 
tak 21 urodziny.
pamiętam jak mama opowiadała jak sie męczyła ze mną i moim bratem blizniakiem . on wyszedł o 5:45 a mnie przekrecali i po 25 minutach wyszłam. 6:10 było na tym świecie 21 lat temu. :p

tygrysek sto lat. też jeden prezent dostawalas?
 
aska Spróbuj Bebilon NUTRITON to jest specjalny zagęszczacz do mleka jeśli to tylko ulewanie to powinno pomóc jeśli nie to zmień pediatrę.


Aska- tez polecam Nutriton, moj mały ulewal i to dużoo jednym czasem, a od kiedy go stosuje ani raz mu sie nie zdarzylo, a i nawet jak mu sie nie beknie to potem też nic sie nie dzieje..Tak ze na prawdę warto wypróbować.

Risia- Hehe tez mu tak powiedziałam:-p

Wreszcie się wzięłam i kolejną partię ciuszków do pudła spakowałam uff..
 
reklama
napisze szybko bo mnie krew zalala i sie spiesze troche: Asia zmien pediatre no co za torba! co do ulewania: moj smyk duzo ulewal, przebieralam pare razy dziennie refluks wykluczony. wiec pediatra zalecila nam bebilon ar i sie skonczylo ulewania. a kaszka mozna zageszczac ale po 3 miesiacu jak nie dalej. z oznaczeniem ar sa jeszcze nan, enfamil [nie polecam]. no i jak karmisz cycem to zageszczacz kup w aptece i powinno pomoc. ja kupilam no ale nie sadzilam nie tak szybko skoncze karmic cycem i stoi nieotwarty ;)


lece napasc mikolaja :)
bede pozniej :)
 
Do góry