reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Ja w pierwszej ciąży byłam bardzo aktywna, wcale się nie oszczedzałam (praca, studia dzienne, obrona, przygotowania do ślubu). Wszystko było ok. Energi miaąłm za dwóch. W drugiej czułam sie gorzej. Chodziłam jak z jajkiem, a i tak okazało sie pustym jajem płodowym i skończyło się samo po 8 tyg. A teraz żyję normalnie. Może niektóre czynności sobie odpuszczam, ale to chyba bardziej z lenistwa :tak:
 
reklama
Dziuba - i tak właśnie staram się robic z moją pracą , choc nie zawsze jest to mozliwe... Najgorsze jest to, że chcę pracować i nie chcę brac zwolnienia - bo lubię to co robię. Problem może pojawic sie w momencie kiedy musze wyjechac sluzbowo, a to zdarza sie prznajmniej 3 razy w miesiacu...Boję sie tylko o to, zby podczas jazdy dotrzec wszedzie bezpiecznie i tak samo wrocic do domu.
A jesli chodzi o schody - to w pracy też pracuję na 3-cim pietrze i tez nie mam windy:-) zaczynam tez miec mala zadyszkejak wydostane sie na swoje piętro.
 
Witam wieczorowo :biggrin2:
Ja mysle ze kazda z nas zna swoje mozliwosci i wie co i ile moze. Ja w pierwszej ciazy czulam sie ciągle zmęczona, mdłości miałam prawie do końca także nie byłam zbyt aktywna osoba. Ciało samo mówi co można a co sobie odpuścić.


Jak piszecie o wizytach u lekarzach to tak troche Wam zazdrosze ze mozecie isc i popatrzec na swoje fasolki. Ja będę mieć tylko jedno usg miedzy 18 a 22 tyg i na tym koniec, no chyba ze trzeba cos dodatkowo sprawdzic. Taki system :-(
 
Witam Was Dziewczyny!
Jak miło dołączyć do Waszego forum...:tak: Dyskutujecie na temat stresu o zdrowie ciąży. Myślę, że każda z nas czuje i robi jak uważa, bo każda z nas jest po różnych doświadczeniach... Ja teraz będę na siebie chuchać i dmuchać :-p, może bez przesady, ale też normalnie żyć nie będę. W końcu to stan odmienny, nie???:tak::-D Mam wielka nadzieję, że bedzie dobrze... Staram się nie czytać "strasznych" historii i myśleć pozytywnie...

I zgadzam się z BachSy, trzeba słuchać swojego ciała, bo fasolki powiedzą nam, na co możemy sobie pozwolić a na co nie. I trzeba słuchać i nic nie robić na siłę. Jak chce się spać, to drzemkę uciąć ( ja nawet ostatnio na biurku w pracy podrzemałam :zawstydzona/y:), jak lenistwo ogarnia, to się mu poddać, jak chce się poszaleć po mieście na zakupach, to lecieć itd. Jak mama szczęśliwa i dobrze się czuje , to i Fasolka lepiej rośnie :laugh2:

Kasia_P'85, mamy podobny wiek ciąży, fajnie!;-) Kiedy masz termin?
 
Dziewczyny, już drugi dzień chcę dołączyc suwaczek , ale nie potrafie tego zrobic. Wchodze w UStawienia , wybieram edytuj sygnaturę w miejsce ramki z URL , wklejam skopiowany adres URL suwaczka i obraz pojawia się w sygnaturze, jak daję wyślij , a nie widac go na stronie- czy ktoś wie, jak wstawic suwaczek tak by się pojawił?
 
karola84 miałam ten sam problem. Spróbuj tego znalazłam na BB i mnie się udało:
1. Wejść w USTAWIENIA i z lewej strony ekranu w tabelce w dziale trzecim "Moje ustawienia " na 4 pozycji wejdź e "edytuj sygnaturę"
2. i tam wkleić adres suwaczka w okienko wyglądające jak okienko do napisania postu
3. następnie kliknij "zapisz sygnaturę"
Mam nadzieje że Ci się uda :-)
 
Dzień dobry!! :-)

Super, że nowe Mamusie dołączają wciąż!! :-) Witam Was bardzo serdecznie!! :tak:

Sawi dobrze, że się odezwałaś, bo martwiłyśmy się o Ciebie!! Zdrówka dużo!!

Z tym becikowym... Tak czy siak dostaniemy!! Nie martwcie się!! :tak: Lekarz napisze, że byłyście wcześniej jak trzeba będzie - w końcu zarejestrowałyście się wcześniej!! To na wizyty tyle się czeka, nie Wasza wina!! :tak:
Jak zadzwoniłam umówić się do gabinetu, ojej, chyba 3 stycznia, to na 1 lutego mnie umówiły panie :-) a chodzę prywatnie... Zadzwoniłam do lekarza i zaprosił mnie wcześniej do gabinetu co panie wkurzyło okropnie, bo nie miały mnie gdzie zapisać;-) a na jutro mnie zaprosił do szpitala... I się boje... :-(

Madzik, Bafinka, Dziuba a ja wciąż mam brzuch jak w 4tym miesiący ciązy :-) w ciąży duzo przytyłam, baaardzo dużo :zawstydzona/y: teraz się bedę pilnować!! Póki co wychodzi mi to, mam nadzieję, że do konca się uda... :tak: A po ciąży na siłownie, fitness... Trzeba bedzie zgubić wszystko :-) zreszta :-) Przy dwójce maluchów chyba nie będzie z tym tak źle ;-)

Katezzb ja też na 4 pietrze mieszkam i też windy nie mam!! I mam niechodzące dziecko!! Tzn chodzące już, ale nie po schodach :-) i wózek... A czasami sama po schodach wejść nie mogę... ;-) ciężko jest, ale jakoś damy radę!! :-)
Co do zwolnienia, na pewno dostaniesz jak powiesz lekarzowi, że to nie jest łatwa praca! :-)
Główka do góry, cyc do przodu!! Dasz radę!:tak:

Aniawos mam nadzieję, że szybciej niż to planowane będę mieć taki luksus jak Ty!! :-) my dopiero latem zaczynamy budowę... Też chcę domek!! :happy2:

Co do zachcianek, to za mną rzodkiewki i szczypior wciąż chodzą i odczepić się nie mogą ;-) hehe :-) dobrze, że to, a nie no biała milka (jak w pierwszej ciąży:-p)

Zmykam pod prysznic póki Adaś śpi ;-)

Miłego dnia!!:*
 
reklama
No to witam się i ja :-)
Długo się zbierałam żeby napisać i Was podczytywałam. Ponad tydzień temu ujrzeliśmy dwie kreski na teście i jesteśmy wniebowzięci. Według OM termin na 16.09 :-) Wizytę u gina mam w czwartek. Mam nadzieję, ze wszystko będzie ok...
Widziałam, że pytałyście o becikowe. Dopytajcie w swoich Ośrodkach Pomocy Społecznej, ale z tego co mi wiadomo rozporządzenie wchodzi z dniem 01.01.2012. Więc do naszego wystarczy zaświadczenie, że przynajmniej raz byłyśmy badane przez lekarza lub położną.
Pozdrawiam !
 
Do góry