reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Witam wrześniowe mamusie :)
Przyjmiecie mnie doswojego grona;-)

Jestem mamą 2-letniego Bartusia, parę dni temu zobaczyłam dwie kreseczki na teście.
Wizytę u gina mam w czwartek, więc mam nadzieję,że zobaczymy już serduszko:tak:

Pozdrawiam i biorę się za poszukiwanie suwaczka:-)

Witam koleżanke z miasta :) i gratuluje
 
reklama
Cześc dziewczyny! Dzisiaj mam dzień paniki..... jestem w 5t 6d a nie mam żadnych objawów oprócz powiększonych i bolących piersi... a jak wygląda to u Was?
 
Witam koleżanke z miasta :) i gratuluje

Oooo, fajnie:tak: Witam koleżankę serdecznie:-)
Cześc dziewczyny! Dzisiaj mam dzień paniki..... jestem w 5t 6d a nie mam żadnych objawów oprócz powiększonych i bolących piersi... a jak wygląda to u Was?
No popatrz, a ja nie mam powiększonych piersi, ale za to mnie bolę i mam mdłości i jestem senna. Innych dolegliwości narazie brak:tak:

Myślę,że powinnaś się cieszyć, na dolegliwości pewnie przyjdzie czas:baffled:
 
Fleur inhalacja z szalwi bardzo pomaga, odblokowuje nosek i lepiej mi sie oddycha bo ja podobnie jak paula mam problemy z zatokami i to przez nie ciagle lapie przeziebienie. W sumie ja rano zakaszla pare razy po nocy, i czasami popoludniu mnie cos wezmie na chwile i tyle z mojej choroby, ale jednak kaszel mnie wkurza :/ AAA szalwi nie wolno pic w ciazy bo moze to grozic poronieniem!!! na opakowaniu nawet jest napisane ze nie wolno uzywac w czasie ciazy ale ja pytalam 2 lekarzy i 3 farmaceutow i mowili to samo : inhalacje owszem nawet wskazane ale picie nie. Pic trzeba bardzo duzo plynow bo wtedy szybciej sie flegma rozrzedzi :D

Paula jak widzisz rozumiem Cie w kwestii zatok, ale do laryngologa sie nie wybieram bo teraz w ciazy to mi i tak nic sensownego nie zapise - bylam przed ciaza, musialabym sie leczyc ponad pol roku na zastrzykach zeby dojsc do siebie w 100% bo mam strasznie zapchane zatoki. Chociaz musze powiedziec, ze coraz mi lepiej po tych inhalacjach z szalwi :p

Dototko, a co ja mam powiedziec? Ucze wszystko co sie rusza u nas w szkole - od przedszkola do konca gimnazjum - jestem jedynym anglista w szkole (szkola na wsi po jednym oddziale z kazdej klasy). Wystawilam 17 ocen niedostatecznych, czesc poprawila ale mimo wszystko duzo zostanie(moze ok. 10) czasami mi sie zdaje ze to tez moja wina:/ Ale co ja na to poradze jak nawet rodzice przychodza do mnie z pretensjami i mi mowia ze jezyk obcy jest dzieciom niepotrzebny :D .... smiac sie czy plakac?
Dziewczyny ale mam radoche, zaczelam dzisiaj 6 tydzien :) Czuje sie z tego powodu fantastycznie i patrze na swiat w rozowych kolorach :D
 
Hej :-)

Aneli Ty się ciesz, że Cię nie dopadło. Ja w ostatniej ciąży rzygałam jak kot przez pierwszy trymestr. A w tej póki co cisza i mam nadzieję, że już tak pozostanie:tak: A z objawów to tylko senność mnie ogarnia i baaaardzo szybko się męczę.

Mononoke, Paula współczuję Wam tych zatok.

Życzę miłego sobotniego odpoczynku ;-)
 
Witam wieczornie!!

Witam wszystkie nowe Mamusie i trzymam mocno kciuki za pomyślne rozwiązanie!!:)

My po wizycie...
W sumie to mam mieszane uczucia :(
Niestety nic widać nie było :( Moja ciąża ma 4 tygodnie i 5 dni, więc ma prawo nic nie widać, ale na wszelki wypadek lekarz wysłał mnie na betę... Bo lepiej sprawdzić czy to ciąża nie pozamaciczna :(
Jak gromem w serce jak to usłyszałam... Aż się popłakałam :(
Pamiętam, że przy Adasiu w 6 tygodniu i 1 dniu ledwo było coś widać... Lekarz mówił, że kropeczka może się pojawić z dnia na dzień...
Kazał mi już dziś kupić witaminki, zapisać się do okulisty i laryngologa (chore zatoki mam! ;/) Doktor jest dobrej myśli :)
Do okulisty, bo miałam zatrucie ciążowe w poprzedniej ciąży, a można wcześniej wykryć podwyższone ciśnienie w oczkach niż mierząc ciśnieniomierzem... Dobrze się sklada, bo lekarz mnie umówił od razu na czwartek przyszły :)) do... swojej żony :) można by pomyśleć, że naciągacz, ale nie :)) Ona jest najlepszym lekarzem w okolicy naszej, więc tak czy siak do Niej chodzę :)
Na 95% będzie cesarka!!
W pierwszej ciąży miałam cesarkę... Więc wskazanie... I ryzyko zatrucia, nadciśnienie...
Poza tym już mam obrzęki ;/ u mnie norma :(
Jeśli chodzi o mnie w środku po cesarce, to jest dobrze, ale muszę o siebie dbać i się nie przemęczać :)
I od dziś mam chorobowe ;) tzn miałabym gdybym pracowała :))
W poniedziałek na kolejne badanie bety, wynik powinien się potroić... Dziś mam 289...
Proszę Was o kciuki i ciepłe fluidy w naszym kierunku... :))


Przepraszam, że tak samolubnie...
Wykończył mnie ten dzień!! Adaś marudny, ta wizyta i TO wszystko... :(
Dobrze, że mąż ze mną był, że ciocia mogła z Małym zostać, a S. ze mną pojechał na wizytę, bo sama bym chyba nie wróciła...

Spokojnych nocy i pięknych snów życzę!! :)

Dobranoc!!:)
Buziaki dla Was wszystkich!!:):*

Aaaa... poczekajcie z wizytami do tego 5,5-6 tygodnia... Tak jest najlepiej...

e:
Kacha_wawa lekarz termin wyliczył u siebie na 11 września!! ;D
a co zatrucie ciążowe ma do cesarki?? co za lekarz takie głupstwa mówi
ja miałam zatrucie ciążowe i córkę urodziłam naturalnie,miałam poród wywoływany bo było wcześnie ale urodziłam SN,
też mam kontrolowac cisnienie i białko w moczu,bo często zatrucie się powtarza,tym bardziej jak są problemy z nerkami (a ja mam kamice nerkową) więc muszę o to dbać!
pogadaj ze swoim ginem o naturalnym porodzie bo nie koniecznie musisz mieć cesarkę.
 
Dzień dobry!!

Aneli w pierwszej ciąży też nie miałam objawów... :)
Więc się nie zamartwiaj :)
Ciesz się tym, że możesz żyć tak jak do tej pory, że Cię mdłości nie męczą, zapachy nie przeszkadzają... :) Jeszcze trochę i poczujesz, że w ciąży jesteś :) najpiekniejszy z możliwych 'objawów' :) ruchy maleństwa... :)

Dorciaa dziękuję :*
Pocieszyłaś mnie :) na pewno będzie dobrze!!:) Musi być!!:) Innej opcji nie ma :)
Co do Jasia... Jak już znajdziesz rozwiązanie, będziesz wiedziała jak Mu to wytłumaczyć, to szybko daj mi znać ;))

Mononoke mnie lekarz kazał iść do laryngologa, bo nie można tego tak zostawić... Leki jak trzeba będzie, to brać będę... Nie mam innego wyjścia... Ja podobnie jak Ty, długo się leczyłam na zatoki, w końcu wyleczyłam się :) ostatnia tabletkę brałam dzień przed poczęciem Adasia :) a później w ciąży się powtórzyło... Niestety byłam na antybiotyku :(
Teraz muszę od razu zareagować i do odpowiedniego specjalisty iść :)

Ehhh nauczycielki drogie...
Podziwiam Was!!
Sił, nieustających sił dla Was!!:)

Idę się ogarnąć trochę...
Miłego dnia!!:)

e: Sawi miałam zatrucie ciązowe i w czasie porodu dostałam stanu rzucawkowego, ogólnie poród miałam bardzo ciężki, ja odpłynęłam, dziecku zanikało tętno. Mój lekarz głupstw nie gada :)
Po tym co przeszłam porodu siłami natury zwyczajnie się boję... Miałam już 8,5 cm rozwarcia jak zaczęły się złe rzeczy dziać...
 
Ostatnia edycja:
MNie w sumie nic sie nie dzieje, oddycham normalnie, po szalwi mi dobrze :) Tylko ten lekki kaszel z rana i wieczor mnie wkurza:/ Ale ja bylam u laryngologa i powiedzial ze nie ma takiego leku na zatoki jak sie jest w ciazy bo jedyny antybiotyk ktory wtedy mozna brac szczegolnie w pierwszym trymestrze to bioparox ale on wiele nie pomoze, a przeciwnie wysusza sluzowke nosa wiec to tez nie jest dpbre. Mam pic wapno, duzo w ogole pic, i syrop na kaszel i juz .....
Nie martw sie, bedzie dobrze :)

A co do objawow musze wam powiedziec ze ja tez jakos specjalnie nie narzekam na mdlosci - owszem czasami jak sie budze to jest mi jakos "nie tak" ale zeby mi sie niewiadomo co dzialo... moja mama urodzila dwojke dzieci i nie miala przyzadnym mdlosci i wymiotow :D mam nadzieje ze to dziedziczne (przynajmniej sobie to tak tlumacze bo skoro odziedziczylam po niej bardzo obfite i dlugie miesiaczki to czemu nie i to?)

:D:D:D:D
 
Mononoke a powiedz mi jak robisz te inhalacje?
Ja myślałam teraz nad kupieniem parowego nawilżacza powietrza, do tego można coś dodać i też takie niby inhalacje dla wszystkich domowników są...
 
reklama
Mononoke a powiedz mi jak robisz te inhalacje?
Ja myślałam teraz nad kupieniem parowego nawilżacza powietrza, do tego można coś dodać i też takie niby inhalacje dla wszystkich domowników są...

Normalnie - zalewam pol garnuszka pollitrowego goraca woda, wrzucam 2 saszetki i pod reczniczkiem grzecznie wdycham. Robie to raz dziennie - oddycham obiema dziurkami wiec wiecej nie potrzebuje. Taka szalwia w saszetkach kosztuje w aptece 4 zl :)
Do nawilzacza mozna dodac kilka kropel OLBASU - jest mietowy i nie szkodzi kobietom w ciazy. Dodatkowo mozesz skropic kilka kropel na poduszke i lepiej bedzie Ci sie spalo w nocy.
 
Do góry