reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Hej
Ja mam RH- i miałam zastrzyk zrobiony przy porodzie tylko.W czasie ciązy robiłam dwa razy odczyn coobsa.W drugiej ciązy było tak samo.Przy porodach dostawalam immonoglobuline antyD.
Co do ciężkości brzuszka to ja tez tak mam jakbym w dole miała jakies kamienie brzuszku które mnie uwoeraja.I przy dłuższym chodzeniu to mam taki wąłsnie ucsk jakby dzidzius nózkami mi napierał.
A jak tam z waszymi nogami w te ciepłe dni jakoś daja wam znac.Puchna Wam?Ja narazie nie narzekam na nogi ale tego sie obawiam by mi nie zaczeły puchnąć.
Opisałam jak tam u mnie po wizycie w odpowiednim wątku
 
Ostatnia edycja:
reklama
W DE sa praktykowane 2 zastrzyki jeden w 26-28 tygodniu i drugi po porodzie,ale pamietam ze dziewczyny z zeszlorocznych wrzesniowek w PL tez dostawaly po 2 zastrzyki .Widocznie wszystko zalezy od lekarza prowadzacego ciaze.
 
Szkoda że wczoraj nie był poruszony ten temat to bym zapytała się lekarza na wizycie a teraz będę musiała poczekac 4 tygodnie.
Ale moje porpzednie ciąże prowadziło dwóch innych lekarzy i nie dostałam zastrzyku pod czas trwania ciąży.Hmm o czego to zależy że jedni podaja a inni nie.Chyba że wyniki są dobre to nie zlecają?W pierszej ciąży konflikt RH nie jest tak dużym zagrożeniem jak w kolejnych ciążach to wiem.Ale dało mi to do myślenia że podają po 2 zastrzyki bo ja miałam tylko po porodzie.
 
Szkoda że wczoraj nie był poruszony ten temat to bym zapytała się lekarza na wizycie a teraz będę musiała poczekac 4 tygodnie.
Ale moje porpzednie ciąże prowadziło dwóch innych lekarzy i nie dostałam zastrzyku pod czas trwania ciąży.Hmm o czego to zależy że jedni podaja a inni nie.Chyba że wyniki są dobre to nie zlecają?W pierszej ciąży konflikt RH nie jest tak dużym zagrożeniem jak w kolejnych ciążach to wiem.Ale dało mi to do myślenia że podają po 2 zastrzyki bo ja miałam tylko po porodzie.
A nie mozesz do niego zadzwonic i zapytac zamiast tydzien czekac?
 
Zobacze bo i tak będzie do mnie w przyszłym tygodniu dzwonić z wynikiem toxo bo znów cos w labolatorium skopsali bo muszę powtórnie to badanie wykonać.
 
Normalnie dziewczyny zjadłabym dziś konia z kopytami :-D ciągle jestem głodna, nawet sobie dziś podogadzałam, kupiłam truskaweczek i ze śmietanką zrobiłam, tak za mną chodziły.

Dziś czuję dzidziolka po staremu,niepotrzebnie się martwiłam :-D pytałam się dziś ginki dlaczego tak nisko czuję ruchy, ale powiedziała tak jak wy że się poprostu tak ułożył. No i czeka mnie w najbliższym czasie sławetna glukoza :-D

Czytałam sporo o konflikcie serologicznym i zawsze było napisane że zastrzyk otrzymuje się zaraz po porodzie.
 
Hej, ja czuję się dziś sobotnio. Od rana byliśmy juz na dzialce i mąz przygotowywał rybe z grilla i makaron gotowany zkurczakiem. Pycha. a wylozylam sie troche na sloncu bo juz blada sie niesamowicie zrobilam, a pogoda piekan bo w cieniu az 25C, wiec skorzystalam.
Wrocilismy dopiero kolo 17tej, wiec dzien zaliczam do bardzo udanych:).
Jutro maz do pracy a ja znowu z rodzinka na dzialeczke:).
 
Ja popołudnia spedzam na białym tygodniu córki w kościele i na placu zabaw po.A teraz wróciłam do domu bo sie burza rozkreca w Łodzi.
Jutro moje dzieciaki będa miały farjde a ja extra wyżerke bo mamy impreze plenerowa w męza firmie.Dzieciaki beda miały mnostwo zabaw i atrakcji a rodzice beda siedziec i rozkoszowac sie dobrym jedzonkiem i piwkiem(no ja nie ma sie rozumiec ;-))
 
reklama
Magda u mojego męża w firmie też jutro plenerowa imprezka dla rodzin , może to ta sama?? Aleksandrów Łódzki, MOSiR ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry