reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Bry dziewczyny!

dziewczyny zapinacie pasy w aucie? mnie jakoś strasznie gniotą, ale nie wiem czy to nie trzeba specjalnego zaświadczenia od gin że mam przeciwwskazania do zapinania się?

Ja zapinam pasy zawsze. Miesiac temu udalo mi sie przez przypadek znalezc w takim sklepie z roznymi akcesoriami samochodowymi taki ochraniacz na dolna czesc pasu i sprawdza sie bardzo dobrze. Przez swoja budowe trzyma pas pod brzuchem a wyglada bardzo prosto i kosztowal tez jakies 12 euro wiec nie duzy wydatek. Szukalam w necie zdjecia tego ustrojstwa ale nie ma niestety. Mysle ze miki i inne utalentowane szwaczki moglyby sobie zrobic same taki ochraniach :tak: Wyglada jak ten dolny na tym zdjeciu:
Opinie o ForBelly Nakładki antyuciskowe dla kobiet w ciąży - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl
tylko ma do dolnej czescie doszyta taka poduszeczke (jakies 5-10 cm szerokosci) w ksztalcie polksiezyca. Dzieki tej poduszce, ktora podczas jazdy lezy na kolanach pas utrzymuje sie na dole.Moj jest zrobiony z takiego fajnego misiowatego materialu wiec jest tez miekki w dotyku. Naprawde polecam :-)
O dziewczyny widzę znajomość zawarta w realu?:-)superancko!:-)Ja cały dzień na nogach, wcześnie wstałam i teraz jak na spokojnie usiadłam to padam na ryjek i najchętniej bym poszła do łóżka, co pewnie niedługo uczynię, wezmę prysznic, piżamka, truskawki które kupiła mama i do wyrka..:-)
Dochodzę do wniosku, że chodząc do pracy byłam mniej zmęczona...teraz ciągle coś i potem wieczorami brzuchol ciągnie...Albo to i wpływ pogody bo dzisiaj to myślałam że wyjdę z siebie przy tym upale i tak sobie pomyślałam, że co ja zrobię w lato..? Chyba się zadekuję w piwnicy i przesiedzę do września:-D
U nas niby się na burzę zbierało i wszystko przeszło bokiem, a szkoda, trochę rozładowałoby atmosferę i byłoby chłodniej...
Fajnie ze niektore z Was maja okazje sie poznac osobiscie, szkoda ze nie jest to mozliwe, zebysmy sie tez zbiorowo gdzies kiedys na kawe spotkaly :-(
OLA nie przesadzaj z obowiazkami w domu. Bo ja tez tak na poczatku mialam, ze chcialam jak najwiecej zrobic i to natychmiast, bo przeciez jak w domu siedze to trzeba cos zrobic zeby pozniej nie miec wyrzutow sumienia i tez kilkakrotnie przegielam i bolal mnie brzuch. Uwazaj na siebie i pozwol sobie troche poleniuchowac. Po porodzie nie bedziesz juz miala na to czasu, wiec korzystaj z tego teraz z czystym sumieniem.
Dziewczyny mam pytanie odnośnie ruchów dziecka, zawsze czułam je po bokach lub w okolicach pępka, od 2 dni czuje je bardzo nisko, dosłownie prawie w pochwie, ciężko to opisać dokładnie, czasem jest to dość nieprzyjemne uczucie. Trochę się tym niepokoję czy to jest normalne ??
igocencja nie martw sie tym, to jest calkiem normalne. Ja na polowkowym specjalnie patrzylam jak jest umieszczona moja niunia w brzuchu i sie okazalo, ze glowe ma obecnie nad pepkiem z lewej strony a nogi bardzo nisko pod pepkiem. Wiec wlasciwie sa momenty gdy sobie prawie stoi w brzuszku. Mam dokladnie tak samo. Czuje kopniaki zawsze nisko na dole i po bokach pepka. Wnioskuje z tego ze po bokach pepka to rece a na dole to nogi :-)

Ja zawsze nosze przy sobie karte ciazy bo nigdy nie wiadomo co i gdzie sie stanie a to jest najwazniejszy dokument w obecnej sytuacji.

misiako witaj! Nawet sie ostatnio zastanawialam co sie z Toba dzieje, bo mialam wrazenie ze Cie juz ze 3 tygodnie nie ma a chyba na urlopie tyle nie byliscie co?

U mnie dzisiaj nawet ok pogoda. Cieplo juz od rana ale nie ma slonca wiec jest przyjemnie.
Ostatnio spie jak zabita, co bardzo mnie cieszy ale od wczoraj odezwala mi sie w lewej nodze ostroga :baffled: boli jak cholera ale to bylo do przewidzenia, przeciez waze prawie 10kg wiecej i obciazenie na stopy jest duuuuzo wieksze niz kiedys. Musze zadzwonic do ginki zeby mi dala skierowanie do ortopedy a ten przepisal fizjoterapie bo do konca ciazy nie wytrzymam z tym bolem :-(

dziuba pojechalas teraz po bandzie z tymi nowinkami ze swiata :-D
Milego dzionka dziewczyny !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kurcze, chyba będę musiała wsadzić moją kartę ciąży do torebki, bo widzę, że wszystkie nosicie ją ze sobą, a mi nawet do głowy to nie przyszło. Muszę ją tylko jakoś usztywnić, bo jak włożę ją tak to za miesiąc nie będzie się nadawała do użytku.
 
hej dziewczyny:)

misiako super ze wróciłas i wakacje się udały:) zazdroszcze:)

dziuba z tym końcem świata to poszalałaś...to ja zaraz zbieram sie na zakupy :-pzeby do jutra zdążyc :D hehe

co do karty ciązy to ja w sumie tez nie noszę ze sobą:) ale chyba zaczne jak wy wszystkie nosicie:) musze tylko ją tak ulokować aby cała przetrwała do konca ciąży :):)

dzis znowu u nas upały:/ zaraz zabieram sie za pranie i sprzatanie..bo mam troche zalegosci:p wiec mykam kobietki i zycze wam miłego dnia:):):):)
 
Cześć z rana :-)

Kartę ciąży też noszę ze sobą zawsze i wszędzie-tak mówiła lekarka-jak się coś stanie i będą grzebać w torebce-to znajdą :-)

Nasz brzusio troszkę zaczął rosnąć-ale to moze po weekendzie się pochwalę zdjątkami ;-) na razie 2,5kg na plusie-z czego malutka waży 0,5kg prawie :-) oby tak dalej ;-)

dałyście mi do myślenia z tymi sukienusiami :-( i teraz nie wiem cio robić. Bo też wydawały mi się mało wygodne itp-ale za to bardzo eleganckie na parę wyjść-urodziny, rocznice, święta itp.
Nio nic-prześpię się jeszce ze 2 razy z tematem i zobaczymy :-)

Gdzie rodzą forumowiczki ze śląska? macie już wybrane miejsca? Bo ja się zaczęłam bać-tym bardziej, że na razie mała ułozona jest pupą do wyjścia :-D
 
Gdzie rodzą forumowiczki ze śląska? macie już wybrane miejsca? Bo ja się zaczęłam bać-tym bardziej, że na razie mała ułozona jest pupą do wyjścia :-D

Oj tym to się narazie nie przejmuj. Większość z naszych maluszków tak jest narazie ułożona. Mają w chwili obecnej tyle miejsca, że kręcą się w kółko. Jak przyjdzie czas to się obróci. Zobaczysz.
 
Cześć..
mnie też nieraz Ada kopie tak niziutko jakby mi w szyjce siedziała..różnie, wczoraj np. nawalała w okolicach pępka, ale wcześniej zawsze tak nisko..
dziuba ostro pojechali..ja nie słyszałam jeszcze, ze zaraz koniec świata..
bluetooth współczuję, ja kiedyś miałam podejrzenie ostrogi..ale to nie to..także mogę sobie wyobrazić ból..
misiako ja już też się zastanawiałam kiedy się odezwiesz..ale pomyślałam, ze musisz się zaklimatyzowac i wróćić na "ziemię" po wspaniałym urlopie:-)

Pasy też zapinam, jak jadę gdzieś dalej, jak wczoraj np. z Gdańska to trzymałam sobie rękę pod tym dolnym, tak go trochę luzowałam.
Wczoraj mój P się znowu nie mógł nadziwić, że młoda ciąge się rusza..bo nawet jak się wieczorem do niego przytulę, to go kopie, tzn. mnie, ale on czuje..zasypiałam koło 21.30 kopała, P przyszedł do wyrka koło 24, kopała, obudziałam się o 5 kopała, o 6.30 kopała..ruchliwego brzdąca "zrobiliśmy";-)
 
Ja dostalam od swojej ginki taka plastikowa okladke zeby w nia wlozyc karte ciazy i bardzo mi sie przydaje, bo wszystkie karteluszki z terminami i innymi rzeczami po bokach pakuje i mam w jednym miejscu.

Agatek moze po prostu sobie policz ile masz takich wyjsc eleganckich na ktore bedziesz chciala ubrac mala i kiedy one beda i wtedy kup po prostu po jednej na wiek w ktorym Twoja niunia bedzie jak bedziecie sie wybierac na impreze.
Ja tez chce cos eleganckiego jej kupic na przyklad na swieta czyli jak bedzie miala 3 miesiace i potem na luty bo moj M ma urodziny :-)

aniawos dzieki, no nikomu nie zycze takiego bolu, tym bardziej ze na jednej nodze przeciez nie bede caly dzien skakac :baffled: Na szczescie skierowanie juz w drodze i do ortopedy sie juz tez na srode zapisalam wiec mam nadzieje ze jakos mi pomoze.
Faktycznie ruchliwy ten Twoj maluch :-) Nasza niunia spi z nami grzecznie i budzi sie wlasciwie z budzikiem :-) Czasami tylko jak w nocy nie moglam spac i wiercilam sie strasznie to ona tez najwyrazniej nie mogla sobie miejsca znalezc bo czesto kopala ale tak, to zycze sobie, zeby jej tak po porodzie zostalo i spala w nocy jak aniolek :tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam

Dzięki dziewczyny, jestem o wiele spokojniejsza, dziś mam wizytę u mojej ginki to jeszcze się podpytam :-)

W Łodzi dziś upał ,nie wiem jak ja to wytrzymam, dobrze że słoneczko na balkonie mam tylko do 12 , to potem bedę mogła sobie posiedzieć. Zostało mi jeszcze do przetarcia jedno okno, i kolejne pranie do wstawienia. W weekned za to błogie lenistwo, u męża w parcy co roku organizują imprezę integracyjną dla rodzin tzw majówkę, więc w sobotę pojem sobie pysznego grilla , na samą myśl już mi ślinka leci, a w niedziele na obiadek do teściów.

Ja pasy w samochodzie zapinam , nie uciskają i nie przeszkadzają mi na razie, zobaczymy co będzie w lipcu jak będziemy się nad morze wybierać, ale jakoś tak w pasach czuję się bezpieczniej.

misiako witaj !!

dziuba też o tym słyszałam, czego to ludzie nie wymyślą :-)
 
Ale macie fajnie z tymi urlopami :-)
ja w tym roku nie biorę-no poza 3dniami gdzie lecę na zakupy :-)
i tak sobie marzę-ojjj fajnie byłoby popluskać choć nogi w morzu-nawet tym naszym zimnym :-) z racji tego że i pracka i firma od 3 lat nigdzie nie byliśmy na dłużej niż 3 dni :-( ale choć to dobre-ale nawet wtedy nas męczyli telefonami :-(
za m-c, dwa remont mieszkanka-malowanie itp-i urządzanie kącika dla małej.

Co do ilości okazji-to pierwszą będzie miała już 2 tyg po narodzinach-tych planowanych :-) potem październik, listopad, grudzień, luty więc trochę tego mamy-w zasadzie luźne w ciągu roku to są styczeń, marzec, lipiec, sierpień od wszelkich świąt rodzinnych :-)
 
reklama
bluetooth ja ja liczę, że mała gadzinka się teraz naskacze w brzuchu matki a potem będzie grzeczna jak aniołek:-) chociaż już dzisiaj rano zapowiedziałam P, że ja z Igą idziemy spać o 21 a on z Adą może oglądać mecze do 24:-D:-D

a co do takich eleganckich kiecek to moja Iga miała taką jedną, ubraną na Wigilię, ale też tylko do zdjęcia..a potem zaraz ściągaliśmy, bo też miałam wrażenie, że jej niewygodnie..ale zdjęcie pamiątkowe jest:-)
 
Do góry