reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

miniaaa raz w tygodniu dentysta?? lubisz? czy masz tak zły stan uzębienia?? a znieczulenie, które nie działa..dziękuję, to po co się kuć?
ja w zabobony tez nie wierzę..ale jeszcze 2tyg nie dałabym rady wąchac farby, bo po prostu puściłabym pawia na fotelu..a teraz niestety terminy u mojej fryzjerki..i niestety dopiero 26 luty..
a co do usg..to z reguły lekarz decycuje. Ja chodzę do gina co 4 tyg i za każdym razem mam usg..i nikt się nie pyta czy chcę czy nie chcę. Są lekarze gdzie na ksiazeczkę robią 3 razy w ciągu całej ciązy..także nie ma chyba wskazanej liczby usg w ciązy. Myślę, ze na przełmie 11-13 tyg powinnaś mieć, bo wtedy robi się przeziernosć karku.
 
reklama
aniawos znieczulenie działa tylko wolniej.... więc troche dłużej trzeba było posiedzieć na fotelu.... mam 4 zęby do zrobienia a niesety nie da się zrobić tego na jednej wizycie więc wychodzi że jestem u dentysty raz na tydzień!!!!

ja chodzę prywatnie do gina jednak ona nie ma aparatu usg w gabinecie więc muszę się rejestrować osobno.... dla tego się pytam czy jak będę na początku marca u gina czy mam się rejestrować też na usg czy nie ma to sensu!!!!
 
Cześć dziewczyny-dawno mnie nie było :-( ale to przez niechęc ogólnie do wszystkiego. teraz weszłam na chwilkę poczytać co tam u Was ;-)
miałyście/będziecie mieć badanka prenatalne? bo czytam na razie o dentystach-a dzidziulków badania zlecli Wam lekarze?
 
miniaaa to uważam, ze powinnaś sie zarejetrowac, bo to akurat będzie dobry czas na usg..jakoś 12 tydz, tak?
agatek o badaniach prenetalnych już ostatnio pisałyśmy..bo jakie ci chodzi? przeziernosc karku i jakieś przepływy (nie wiem jak to się fachowo nazywa?) czy badanie z krwi? czy badania inwazyjne?
 
agatek o badaniach prenetalnych już ostatnio pisałyśmy..bo jakie ci chodzi? przeziernosc karku i jakieś przepływy (nie wiem jak to się fachowo nazywa?) czy badanie z krwi? czy badania inwazyjne?
pamiętasz może kiedy-to się wczytam.
a chodzi mi o takie z krwi i usg - pod kątem zespołu downa itp
 
Agusia wzruszająca historia, musiałaś się dziewczyno nieźle szamotać z emocjami i stresem, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło :-)
Miniaaaa możliwe, że to nie jest stan podgorączkowy, podniesiona temp ciała we wczesnej ciaży to norma. Tu masz zacytowaną wypowiedź eksperta w tym temacie :-)
"Prawidłowa temperatura ciała to 36,6 stopni Celsjusza. O gorączce mówimy, gdy temperatura ciała wzrośnie od 37,6 i więcej. Jest to wtedy mechanizm obronny organizmu. W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała w zrasta o 0.5 stopnia. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała około 37 stopni Celsjusza jest jednym z objawów wczesnej ciąży, podwyższona temperatura od 37-37.5 jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą. Jeśli nie ma żadnych innych objawów jakiegoś np.. przeziębienia, nie ma czym się martwić.
Jeśli taka temperatura źle wpływa na samopoczucie, można::
  • pić dużo płynów - soków
  • robić zimne okłady
  • lekko się ubierać ( w sensie nie przegrzewać)
  • stosować chłodną kąpiel"
Manila zaciskam kciukasy za dwa sreduszka :-)
Misiako ja wczoraj ze swoim ferrero rocher w jednej sekundzie kompromis znalazłam :-D
My z Nelką byłyśmy dziś na bilansie 2-latka i jak zwykle pani doktor z pielęg. miały niezły ubaw :-), nie wiem o co chodzi, ale moja mała zawsze tak się tam nakręci, ze zostawiamy je uchachane po pachy:-D, a po powrocie schrupałam całą kalarepkę, dooobra, soczysta :-)
Nie mam pomysłu na obiad...
 
Agatek usg gin zrobi ci sam, a co do krwi to musisz się go spytać, bo nie każdy daje te badania, mój akurat daje, ale to dopiero jakoś tak 11-13 tydz. ja ide 1 marca na wizytę, także wtedy będzie i usg i zaraz potem na krew.

Wiecie, ze ja na początku ciąży też miałam 37,2 przez kilka dni i myślałam, ze to jakieś choróbsko, nawet 3 dni wzięłam wolne, żeby się nie rozchorować:-)

Już mi sie nie chce siedzieć w pracy..chcę do domku....poleżeć..
 
Hej,

Ja dziś robiłam pazurki i dziewczyna , która mi robi też jest w ciąży:-D
A że chodzimy od pierwszej ciąży do tego samego gina i wizyte mamy w tym tygodniu to żeśmy troche na jego temat poplotkowały. Na koniec myślałam że sie spalę ze wstydu bo okazało się że na stanowisku obok siedziała jego żona :zawstydzona/y::szok::-D
Na szczęście nic złego nie mówiłyśmy, ale siara i tak była.

Dżoana ja u dentysty byłam chyba we wrześniu i na razie sie nie wybieram. Zwykle robiłam bez znieczulenia, ale od czasu p[orodu jakoś mam niski próg bólu i sie cykam:-p:-D Póki nie muszę to nie będę kusić losu, a tym bardziej dentysty.

Kami ja chyba w 5 tygodniu byłam na pasemkach. W poprzedniej ciąży też farbowałam od początku. Bardziej od farby mdlą mnie odrosty, więc długo sie nie zastanawiałam. Powodzenia w umoralnianiu męża, może jednak mu przejdzie:happy2:

Minia dziwne to dla mnie trochę, żeby przyjmując prywatnie gin nie miał usg:confused:
Mój ma zwykłe dlatego po 20 tygodniu pójdę do innego na 3d. Może też wybiorę się na takowe między 12, a 14 tygodniem. Zobaczymy jak z kaska będzie.

Ellancz kalerepa smaczna i zdrowa rzecz, niestety bardziej mnie ferrero zaintrygowało:-D W pierwszej ciąży pod koniec odżywiałam się głównie czekoladą.
Potrafiłam zjeść 30 cukierków dziennie typu malaga, tik taki, kasztanki, michałki a do tego jeszcze parę batoników:no::zawstydzona/y::-D

Ania ja też zasypiam, niewiadomo kiedy. Wczoraj o 21 było juz po mnie. Dzięki temu przespałam mój ulubiony serial "Lost". Widzę,że smalec i ogórasy sie przyjęły:-D

Dla zainteresowanych losem napoleonki, to pochłonęłam ja przed chwilą do kawki:happy2:
 
reklama
Agatek usg gin zrobi ci sam, a co do krwi to musisz się go spytać, bo nie każdy daje te badania, mój akurat daje, ale to dopiero jakoś tak 11-13 tydz. ja ide 1 marca na wizytę, także wtedy będzie i usg i zaraz potem na krew.
- dzięki dziewczyny.
poczytałam.
ja dostałam skierowanie już 01.02 - i mam wyznaczoną datę na 07.03 - i na krew i na usg - robią profilaktycznie. pisałyście o pappa i jakimś tam innym-i wiem że mam właśnie takie-bo lekarka wspominala-i wymienila 3 zespoły chorobowe-ale tylko downa pamiętam. Co do płacenia-mam za darmo-bo jest skierowanie (robią w porządnej klinice-nie na badziewnym sprzęcie) i pani w rejestracji pytała tylko-czy jest zakreślona 1 z 5 opcji-jak jest-to jest darmowo ;-)
więc lekarki co każą sobie za to płacić ponad 200 są nie bardzo :wściekła/y:
Co do badanek-to ja dostałam taką listę że jak poszłam na pobranie krwi-to panie szukały 5 min takiej wielkiej strzykawki-a potem rozlewały do 10 probówek ;-) myslałam że tam zjadę jak tę krew widziałam (oczywiście nie wypuściły mnie od razu-siedzieć kazały chyba 20min-a za mną kolejeczka-no ale cóż ;-D) wyniki wszystkie oki-więc teraz czekam na tego 01.03 na drugą wizytę i potem 07.03-te testy.
 
Do góry