reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrzesień 2011

Witam mamusie, u nas pogoda do d... dzisiaj, szaro, buro i snieg...nic sie nie chce robic, dobrze ze obiad z glowy bo z wczoraj duzo zostalo:-)

Co do tych zabobonow to mi babcia z Majka zawsze mowila zeby nie nosic lancuszkow bo dziecko bedzie owiniete pepowina, ja nosilam, a Majka urodzila sie 3 krotnie owinieta, chociaz ja tego w ogole ze soba nie lacze.., a z innych to slyszalam ze jak sie przyszywa np guzik na ubraniu ktore mamy zalozone to zeby nici nie obcinac bo sie dziecku rozum skraca...
Misiako ja tez jestem tego zdania ze ciaza to nie choroba, i jesli sie dobrze czujemy, ciaza przebiega prawidlowo to czasami szalenstwo nie zaszkodzi:-)
Mira1234 ja place 60zl za wizyte z usg i cytologia, badania robie pelnoplatnie, to jest jeden z najtanszych lekarzy jakich znam przyjmujacych prywatnie, dla mnie 180zl za wizyte, gdzie czasami tzreba chodzic co 2 tyg to tez masakra, a poza tym, moim zdaniem ten co bierze duzo nie zawsze musi byc lepszy od tego co bierze mniej
 
reklama
Cześć, dzisiaj sama, zaprowadziłam Igę do przedszkola..oburzona, bo się nie wyspała..ciekawe jak od przyszłego tyg zacznie się znowu budzenie o 7..boże a ja o 6:baffled: w przedszkolu na śniadanku zajęty tylko jeden stolik..było około 10 osób..u nas jakiś wirus lata w powietrzu, bo chyba wszystkie dzieciaki moich koleżanek i nie tylko zapalenie oskrzeli..mają albo dopiero co miały..
mira mój kasuje 150 zł za wizytę..tak standardowo, ale są tacy co i ponad 200 biorą..to już przegięcie..co do badań to ja będę szła pod koniec lutego a mam ich tyle, ze mi chyba litr krwi spompują..:baffled: nie lubię strasznie pobrania, wiec idę za jednym zamachem..chociaż finansowo też na raz to trochę pociągnie..
misiako ja drzemki ucinam sobie nadal..moje dziecko jest na tyle wyrozumiałe:biggrin2:
ewelinak ja już miałam opryszczkę 3 razy w tej ciąży..pytałam gina, można używać maści..za małe stężenie jakiś tam składników, żeby moglo zagrażać dzidzi..chociaż jak zaczniesz czytać internet to..lepiej nie czytać..

Ja wczoraj wciągnęłam pieroga calzone z ananasem i szynką..mniami..jak był pyszny..stwierdziłam, że mogłabym codziennie takiego jeść..tylko ciekawe jakbym wyglądała na koniec ciąży? do zrzucenia pewnie by było jakieś 30kg..jakoś nie kojarzę żebym w 1-szej ciąży tyle jadła, teraz ciągle mi się chce czegoś niezdrowego, kalorycznego..chociaż dzisiaj chyba na obiad zrobię sobie ryż z jabłkiem..
madzik, dziuba to rzeczywiście mało płacicie za wizytę..mój brał 80 zł 4 lata temu..
 
Ostatnia edycja:
Witam przyszłe mamusie :)
Byłam u lekarza i wszystko jest ok - termin już potwierdzony na 27 września. Mam już założoną karte ciąży, badania porobione i fasolka mierzy 10mm. Czy ktoś ma gdzieś zapisaną ostatnią naszą listę?
U mnie zwiększyły się mdłości i mój wieczór wygląda okropnie. Na szczeście mąz mi pomaga jak umie :)
Co do przesądów, to nawet wole nie wiedziec, żeby się potem nie zastanawiać :p
To się napisałam...mój szkrabik się obudził i musze do niego biec.
Miłego dnia!
 
dziuba127 jesteśmy z tego samego rejonu, ja do lekarza w Gdyni chodziłam, a teraz do Wejherowa :-)

madzik1388 dzięki, myślimy podobnie:-), też uważałam że 180 zł to za dużo, ale "nowy" lekarz okazał się do "rzeczy" więc nie żałuję, jak napisałaśo tym łańcuszku, odrazu zdjęłam swój, niby nie wierzę, ale wierzę i działają na mnie przesądy.

Chyba w główce mi się poprzewracało:rofl2:
 
Asencja ja dziś za badania dałam 90 zł (WR, HBS, cukier we krwi, Grupa Krwi), morfologie i mocz mam za free, załatwiłam sobie u mojej lekarki rodzinnej by mi dała skierowanie, a że kobitka w porządku dała :-)

mam jeszcze do zrobienia 5 badań, ale to za jakieś dwa tyg. między innymi toksoplazmozę, TSH i FT4
 
BigChild ja o ciązy powiedziałam chyba w 5 tc, wiem że to bardzo cześnie, ale wolałam tak to zrobić gyz wiedziałam że po następnej wizycie juz bede na zwolnieniu. Uprzedziłam mojego dyrektora, że jestem po 2 proronieniach i że może się zdarzyć tak, że jutro nie będzie mnie w pracy az do końca macierzyńskiego. od 7tc jestem na zwolnieniu. A że szefa mam bardzo w porządku przyjął to nad wyraz bardzo spokojnie i pocieszał, ze nie mam się niczym martwić. :-)
 
Fajnie Ci.. Ja poki co nie mowie, bo nie uwazam ze sa osobami ktore koniecznie to musza wiedziec. 28 jak mam wizytte i sie okaze ze ok jest to powiem w pracy ze mam zamiar isc na zwolnienie bo musze uwazac na siebie i gdzies od polowy marca pojde.
 
Hej dziewczyny!
Jak czytam o tych cenach wizyt to włosy dęba stają! To jest jakiś koszmar, człowiek zap.. w pracy, płaci na ZUS a i tak za każdą wizytę i każde badanie wykłada kasę. Ja chodzę prywatnie i wiem, że w tej klinice to kosztuje majątek. Na szczęście mam ubezpieczenie medyczne. I teraz wydaje mi się ono tanie -155 zł miesięcznie to w porównaniu do Waszych wydatków niewiele. A, że lekarz zlecił mi 20 badań krwi (chyba wszystko co się dało), to pewnie z 300 zł bym zapłaciła :(
Ale jest jeszcze jedna zaleta prywatnych wizyt - brak kolejek.
 
BigChild ja powiedziałam w 6 tygodniu ciąży... ale tylko dla tego że pracuję w firmie gdzie 80% załogi to kobiety w wieku rozrodczym i firma prowadzi politykę prociążową!!! im szybciej wiedzą tym szybciej mogą zatrudnić kogoś na umowę na zastępstwo za mnie!!! ;-)))
 
reklama
kami20015 ja mam takie szczęście że pakiet prywatny medyczny mam opłacany przez pracodawcę więc nie płacę za żadne badania ani wizyty!!!! i bardzo mi się to podoba;-))) chodzę do LUX-MED-u
 
Do góry