reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrzesień 2011

Cześć Mamuśki!

Fajne tu dziś tematy macie - przesądy!:-D Ile ja się już nasłuchałam,a ten o myszach to juz parę razy w życie miałam wcielony :tak: Nikt mi nie odmawia teraz niczego:-D

Super słoneczny dzień dzisiaj u nas był, więc energia mnie tez rozsadzała, ale teraz główka strasznie boli. Wzięłabym apap, ale wolę sobie poleżec z zamkniętymi oczkami. Być może stresuję sie jutrzejszą wizytą, chociaż już pogadałam z Kropkiem, że ma do mnie pomachać choć troszeczkę :tak:
No i mój małż ma dzisiaj zły humor, pracy dużo - jeszcze nie wrócił :sorry: i nie może sobie biedny odsapnąć. Swój biznes to jednak nie jest do końca taka super sprawa. Pobory może większe, ale czasu dla siebie o połowę( a może i więcej )mniej:no: I weź tu sobie człowieku dogódź :baffled:

Ściskam Was
 
reklama
Wróciła z wizyty z dziszią wszystko ok.
Dostałam dodatkowe skierowanie do chirurga bo bardzo bolą mnie nogi i biodra :(

ellsi
Ja chodzę na nfz, i co wizytę mam usg, ale ponoć jest za slabe zeby robić te badania przezierności i wysłała mnie lekarka żeby to zrobić na 3d/4d i zapłacić za to. nawet na te testy z krwi mnie namawiała płatne jakies 260 zł, ale z tego co wcześniej czytałam to nie ma sensu tego robić jeśli nie ma wskazać albo złych wyników Przezierności. Trochę nei mam zaufania do tej mojej lekarki, jakaś taka dziwna mi się trochę zdaje, zobaczymy może ją zmienie jak się nie poprawi :)

Co do tego że można zobaczyć płeć to gdzieś czytałam że jest to możliwe na dobrym sprzęcie i wprawnym lekarzu, no i checi ze strony maluszka żeby pokazać co tam ma. Moja koleżanka była w 16 tyg na 3d i ślicznie widać co jest między nogami u dzidzi, nawet ja to widze, więc tak sobie myśle że jak pójde w końcówce 13 tyg to może też coś tam już bedzie widać.

Chyba Cie ta lekarka naciąga bo badanie przyziernosci najlepiej wychodzi na normalnym USG a badanie krwi robi sie jezeli badanie z USG wyjdzie nieprawidłowo.Jesli masz możliwosc to może skonsultuj z innym lekarzem.
 
Asiu Motyl ma rację, badań genetycznych nie robi się na usg 3D/4D. Robi się je na zwykłym usg z dopplerem (doppler jest konieczny do sprawdzenia przepływów krwi). Nie chce prorokować, ale też mi się wydaje, że ta lekarka Cię naciąga :sorry:
 
cześć mam na imię Monika jestem na forum nowa... jestem w 9 tygodniu ciąży ;-))) termin porodu 13-15 września!!!! bardzo podoba mi się to forum i mam zamiar z wami spędzić najbliższe miesiące!!!! ;-)))
 
Witam Miniaaa i gratuluję :)

Dziewczyny czytam o tych przesądach i wierzyć się nie chce - ;)
Coś czuję, że opryszczka mi się zaczyna i martwię sie - bo nie wiem czy można maści te same używać co przed ciążą - czy któraś wie cokolwiek?
Dobranoc wszystkim - samych przyjemnych snów i przyjemnego poranka.
 
Witam piątkowo.

Dziś mam urlop, ale spać nie mogłam niestety, więc wstałam zaglądnąć co tam u Was słychać?;)

O 10tej smigam z mezem na 3 dawkę szczepienia na zółtaczkę, bo mu tyko ta została, a później idę w odwiedziny do poprzedniej pracy na urodziny jednej Pani ( moglaby byc moja mama, ale bardzo dobrze się dogadujmy i tak juz zostało).
A po popwrocie trzeba bedzie pomyslec o praniu i ogarnieciu troche szafek, bo ostatnio nie majac na nic siły poprosru wrzucalam wszystko tak jak popadnie;).

Milego dzionka Wam wszytskim zycze:)
 
Hej:-)

Ubawiłam się razem z Wami z wczorajszych przesądów:-D
Ja w pierwszej ciąży miałam totalny luz. Nie było takiego dostępu do inernetu i miałam tylko jedna książkę na temat ciąży.
Nie wiedząc, że jestem zafasolkowana zaliczyłam parę zakrapianych imprez, palenie też się zdarzało:zawstydzona/y:
W czwartym miesiącu byłam w Egipcie i jeżdziłam na Quadach po pustyni.
Oczywiście nie jestem z tego dumna i teraz zachowuję większą ostrożność.
Ale... zanim dowiedziałam się o obecnej ciąży tydzień jeżdziłam na nartach.
Chodzi mi tylko o to , że nie należy pzresadzać w żadną stronę.
Teraz najbardziej brakuje mi tego,że w pierwszej ciąży po pracy ucinałam sobie dłuuuga drzemkę, a teraz jak niektóre z Was liczę na wyrozumiałość mojej córci.
W czwartek 17.02 mam wizytę u gina i jestem bardzo ciekawa terminu, tego czy wszystko w porządku, no i mam nadzieję, że założy mi kartę ciąży.

U nas dziś szaroburo i ponuro.
Na obiad serwuję na życzenie córci lazagne:-p

Miłego dnia:-)
 
Witam wszystkie mamy :o)

Moje samopoczucie dziś bardzo kiepskie, głowa boli oj boli i to bardzo:(

Co do moich badań, więc sprawa wygląda tak.

Od kilku lat chodziłam do jednego ginekkologa, bardzo fajny, miły człowiek, tłumaczy wszystko jak dziecku w szkole. Niestety jest Mega drogi wizyta to 180 zł, a że mam wizyty co dwa tygodnie, do tego leki jakieś 300 zł na miesiąc jak dla mnie prawie 700 zł to bardzo dużo by co miesiąc wydawać. I właśnie ten lekarz, powiedział mi że mam zrobić badania prenatalne, bo on wszystkim pacjentkom poleca to badanie, a ym bardziej mi kiedy jestem po dwóch poronieniach.

Od dwóch tygodni chodzę do innego lekarza, który [racuje w szpitalu w którym jak wszystko będzie dobrze będę rodzić. Miałam straszne wyrzuty sumienia, że wygląda to tak jakbym oszczędzała na zdrowiu. Kiedy jednak robiłam wszykie za i przeciw wyszało za ty bym do niego poszła, wizyta 100 zł, lekarstwa i część badań na NFZ, (tamten lekarz był pracownikiem szpitala w którym nie ma porodówki). I co się okazało, baaardzo fajny lekarz, rzeczowy, konkretny i też zlecił badania prenetalne nieinwazyjne. Więc wychodzi na to że zrobić muszę.

A Wy ile płacicie za wizyty? Bo może się okazać, że ta cena wcale nie jest wygórowana?

Dziś byłam na Badaniach krwi, strasznie duzo tego jak na początek, chyba 5 badań z Krwi + mocz. Też tyle miałyście?

Co do przesądów, nieźle się ubawiłam czytając je.:)

miłego dzionka drogie mamuśki
 
witam Kobietki,
ja jak zawsze niewyspana ale to przecież nic nowego, dobrze że dziś piątek to sobie jutro odpocznę, a w niedz mamy imprezkę rodzinną, idziemy do mojego kuzyna na chrzciny synka, więc będzie wyżerka, ja dodatkowo zdjęcia będę pstrykać, więc poważna sprawa :)
a w pon już wizyta u gina i mam nadzieję że się okaże że wszystko jest w jak najlepszym porządku!

mira - ja płacę 80zł za wizytę, chodzę do tej samej lekarki co w pierwszej ciąży, siedzę w gabinecie ok. pół godz, dostaję zdjęcie usg, nie 3d, ale takie mi wystarcza, na 3d pójdę ok. 18tc, raz, zeby mieć pamiątkę dodatkową :-D w Gdańsku 3d kosztuje ok. 250zł, więc pójdę tylko raz!
 
reklama
Ja za pierwsza wizyte z tylko usg zaplacilam 200zł! Dziewczyny kiedy powiedzialyscie/powiecie w pracy o ciazy? Ja jeszcze nic nie mowilam, troche mam pietra nie powiem, nie chce byc chamska i przyjsc z wiadomoscia o ciazy i L4. Ale z drugiej strony tak jak mowilam wrocic tu juz nie wroce, bo ktos na moje miejsce bedzie musial przyjsc no i nie jest to praca na cale zycie. Ale glupio mi troche bo maja glosowac moja podwyzke...
 
Do góry