reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Witam:-)
My wlasnie wrocilysmy ze spacerku, piekne sloneczko, az czlowiek sie inaczej czuje:-) zaraz sie zabieram za potrawke z kurczaka, od kilku dni za mna chodzi, widze ze nie tylko ja mam zachcianki:-)
Lina pierwszy raz slysze o takim biustonoszu, az musze popatrzec:-) ja mam z ubraniami tak samo, nie dosc ze w sypialni cala szafa, to jeszcze w salonie caly regal w ubraniach bo szkoda wyrzucic, i co chwila cos dokupuje..
Ellsi 25 juz niedlugo, a potem oby tylko z gorki:-) co do ciazy to z Majka cala ciaze przepracowalam na polu (prowadzimy z P gospodarstwo) ale fakt jest taki ze sie bardzo dobrze czulam, zobaczymy jak bedzie teraz:-)
Dziuba biedna malutka, musi sie meczyc, a probowalas sola fizjologiczna przemywac oczka??? Majka jak byla malutka to jej strasznie oczka ropialy i wlasnie sol fizjologiczna nam bardzo pomogla
Aniawos ja mam tak samo, jeszcze nic nie kupuje, po Majce mam wszystkie ciuszki, wiec jak bedzie chlopak to te po Majce sprzedam, i za te pieniadze kupie cos dla faceta:-) po za tym jeszcze jest duuzo czasu
 
reklama
Kami przezierność fałdu karkowego robi się między 11 a 14 t.c, tzn jest wówczas najbardziej miarodajny, w II trymestrze ulega wchłonięciu :tak:
 
Ja mam wizytę dopiero 2 marca więc to będzie 13/14 tydz i wtedy gin robi badanie przezierności. Umówiłam się do niego prywatnie bo u siebie ma możliwość nagrywania maluszka na pendriva. Wszystkie usg będzie mi nagrywał, także taką pamiątkę będziemy mięli:-)
 
Coś w nocy źle mi się spało. Trochę kręgosłup mnie boli - w okolicy lędźwiowej (ciekawe co będzie jak będę duuuża). Bolał mnie też brzuch i jajniki ale słyszałam że niby to normalne (takie napięcie i ciągnięcie). Też tak macie? Miałam wrażenie że chyba wtedy hormony bardziej po organizmie szaleją - silniejsze miałam wtedy nudności (aż odruch - ale nic poza tym). Dopiłam w końcu moją maślankę :D
Egzaminy zaliczyłam: wprawdzie na styk ale strasznie się denerwowałam, jak zaglądałam na wyniki to myślałam że mi serce stanie - a to nie za dobrze. Teraz tylko będę musiała pozbierać wpisy.
Namiętnie gram w Angry Birds - nie polecam ;) bo trochę się spinam jak widzę te latające kurczaki.
Wczoraj pozwoliłam sobie na mały grzeszek i piłam coca-cole ale za to nie pijam kawy (ani grama), palenie rzuciłam w październiku.

Włączyło mi się martwienie czy wszystko w porządku. Ale te kruszynki szybko rozpychają się w naszych sercach.

elancz - czy lekarz zawsze robi przezierność fałdu karkowego czy dodatkowo zgłaszasz taką chęć? Jak to jest w przypadku NFZ?
 
Bolał mnie też brzuch i jajniki ale słyszałam że niby to normalne (takie napięcie i ciągnięcie). Też tak macie?
Poczekaj az Ci brzuch troche urosnie i bedziesz musiala kichnac ,wtedy masz wrazenie ze jajniki wyrywa ! chyba jedno z bardziej nieprzyjemnych "dolegliwosci" ciazowych :)
 
A tak sobie myslałam o tym co nie wolno Nam w ciąży a co możey i czasami ludzie wygadują takie głupoty że można pasc .Podzielcie sie jakie glupoty słyszałyscie to razem sie posmiejemy.
największa głupota jaką słyszałam : jak kobieta będzie zmywać i woda poleci jej na brzuch to urodzi się pijak!!! bez komentarza\ :)
 
Wróciła z wizyty z dziszią wszystko ok.
Dostałam dodatkowe skierowanie do chirurga bo bardzo bolą mnie nogi i biodra :(

ellsi
Ja chodzę na nfz, i co wizytę mam usg, ale ponoć jest za slabe zeby robić te badania przezierności i wysłała mnie lekarka żeby to zrobić na 3d/4d i zapłacić za to. nawet na te testy z krwi mnie namawiała płatne jakies 260 zł, ale z tego co wcześniej czytałam to nie ma sensu tego robić jeśli nie ma wskazać albo złych wyników Przezierności. Trochę nei mam zaufania do tej mojej lekarki, jakaś taka dziwna mi się trochę zdaje, zobaczymy może ją zmienie jak się nie poprawi :)

Co do tego że można zobaczyć płeć to gdzieś czytałam że jest to możliwe na dobrym sprzęcie i wprawnym lekarzu, no i checi ze strony maluszka żeby pokazać co tam ma. Moja koleżanka była w 16 tyg na 3d i ślicznie widać co jest między nogami u dzidzi, nawet ja to widze, więc tak sobie myśle że jak pójde w końcówce 13 tyg to może też coś tam już bedzie widać.
 
Moje dziecko właśnie zasnęło..mieliśmy jechać gdzieś na obiad..a tak zamówiłam, P odbierze i zjemy w domku. Ja oczywiście pizzę:-)..jakoś mi się ciągle ostatnio chce.
ellsi mi się wydaje, że na nfz też to robią, fakt może być gorszy sprzęt, ale to chyba jedno z podstawowych badań a nie dodatkowych..
trixi nie strasz koleżanki kichaniem..ja sobie czegoś takiego nie przypominam..nigdy tak nie czułam, wiec to indywidualne..

.. ja już chcę moją pizzę....
 
Witam wszyskit wspaniałe kobitki na forum :)

tak czytam, i powiem szczerze nie jestem tak doświadczony a Wy, czy przezierność - badanie to to samo co badania prenatalne? Wiem, że ja muszę zrobić własnie prenatalne, i niewiem czy to to samo :-)
 
reklama
asia
Z opuchlizną nóg może też być związane zapalenie żył- ja przeszłam najgorszą wersję zakrzepicę- nic fajnego :) Ale chirurg powinien wpaść na to i sprawdzić :)
 
Do góry