reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy

Ja chyba juz niebawem rusze na basen, tak ze 2 razy w tygodniu na poczatek.
Od tygodnia, ze wzgledu na Malego jestem na diecie lekkostrawnej i czuje sie 'jakby' lzejsza, aczkolwiek waga jakos super nie spada. Ale uparlam sie i bardzo chce zrzucic mim 10kg, a 13 max.
 
reklama
hehe, przy niejednym uzębieniu trzeba się pewnie nie mało nagimnastykować żeby doprowadzić uśmiech do porządku.

Mam w takim razie pytanie: czy w chwili obecnej studenci otrzymują dyplom ukończenia studiów jako stomatologa czy dentysty? Bo mi ktoś tłumaczył że stomatolog to ogólnie od całej jamy ustnej jest specjalistą a dentysta to tylko zęby łata...
ja mam jeszcze lekarza stomatologa na dyplomie, rok pozniej zmienili na lek.dentyste i z takim tytulem konczy sie teraz stomatologie. Troche to bzdura, program studiow sie nie zmienil, ale my chcemy miec "tak jak zagranica";)
roznica w genezie slow taka jak piszesz, ale na tym sie to konczy, bo w praktyce nic sie nie zmienilo i czy z tytulem stomatologa czy dentysty to zajmujemy sie cala j.ustna a nie tylko zebami;)

sorki za offtop, ale zostalam sprowokowana :)
 
Jak to offtop?!
Przecież zęby to temat numer jeden w powrocie do formy!
Nie posypało się Wam uzebienie po ciaży?

Osobiście miałam jeden ubytek, ale wcześniej kontrolowałam się w 5 miesiącu i też było łatanie, więc przerwa nie była za długa. Kolejna wizyta po 3 miesiacach a nie po 6 jak zwykle bo karmię piersią (karmię piersią? Nie wiem czy można to tak nazwać).
 
ja po porodzie jeszcze nie bylam u dentysty:) choc w gabinecie juz pare razy:))
no i czuje ze jedna dziura to na bank bedzie, bo cos mi reaguje,mam nadzieje, ze nie wiecej.
No, ale mitem jest wg mnie, ze zeby po ciazy"leca". Po prostu przemeczone i zaaferowane maluszkiem mamuski nie dbaja o siebie, a takze o higiene zabkow nalezycie ;)
 
Jak to offtop?!
Przecież zęby to temat numer jeden w powrocie do formy!
Nie posypało się Wam uzebienie po ciaży?

Osobiście miałam jeden ubytek, ale wcześniej kontrolowałam się w 5 miesiącu i też było łatanie, więc przerwa nie była za długa. Kolejna wizyta po 3 miesiacach a nie po 6 jak zwykle bo karmię piersią (karmię piersią? Nie wiem czy można to tak nazwać).

Można tak nazwać :-) A co do ząbków to u mnie niestety notorycznie krwawią dziąsła
 
No to moze wit. C i B complex na krwawiące dziąsła? Co poleci nasza Pani Stomatolog? Wiem że można stosować Lacalut Active w ciąży i podczas karmienia, ale nie trawię tego smaku - pasta fuuuuj! ;-)
 
Na czym polega ta "dieta lekkostrawna"? Czyli: co jesz,albo czego nie jesz?

emiliab,

nie jem:

czekolady
ciast
slodyczy (ciastek, wafelkow itp.)
orzechow
ziaren np. dyni, czy slonecznika
chleba z ziarnem
ryb
grzybow
kapusty
grochu
smazonego
surowych owocow, a tylko pieczone jablka
cytrusow (pomaranczy,mandarynek,cytryn,grepfrutow)
pomidorow
cebuli
czosnku
tlustych,ostrych, czy kwasnych potraw (sledzie w smietanie czy w oleju odpadaja,poza tym to przeciez ryba)

jem:

pieczone jablka
pieczywo chrupkie
biale pieczywo
troche nabialu (ciut masla, 2 plasterki sera zoltego,troche mleka,jajko)
herbate
szynke
kielbase
domowy pasztet
gotowane albo grilowane (pieczone) miesa, glownie kurczak, indyk, wolowina
ryz
marchew
pietruszke
seler
por
ziemniaki
kasze
makaron
salate
szpinak

To tak z grubsza :-)

Dzis robie pieczone jablka z kruszonka (tutejszy przysmak) i zobaczymy, jak Maly to przyjmie :-)

Aha, codziennie gotuje sobie gar zupy na piersi z kurczaka/indyka z wloszczyzna, ryzem, albo kasza i ziemniakami. Niezle zapycha :-)
 
reklama
Onesmile, jestem w szoku i szczerze gratuluje że tak jesz bo ja niestety odżywiam się tragicznie. Tłusto, kalorycznie i w ogromnych ilościach:( Nie jestem w stanie tego zmienić
 
Do góry