reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Dobra, to ja powiem Wam cos. Kupilam niekapka i usunelam z domu butelki i po pierwsze: wytlumaczylam Jagodzie, ze jest juz duza i nie musi pic z butli tylko z niekapka, a po drugie powiem Wam, ze wczesniej jak zjadla kolacje, to wypijala po 250 ml mleka, a teraz nie wypija wcale albo troszke - raz wypila prawie caly niekapek (200ml) ale nie jadla po obiadku nic. Zadziwiajace, ze przesypia zazwyczaj cala noc, a nawet jesli nie, to przychodzi sie przytulic do nas i zasypia z powrotem. No i w nocy nie sika w pieluche, tylko wstrzymuje do rana....
 
reklama
Hmm a mnie się wydaje(tylko na mnie nie krzyczcie),że Wasze dzieciaczki gdybyście nalały im do tych butelek np wodę to też wypiłyby jej o wiele więcej niż z kubeczka, bo to wygląda raczej na przyjemność possania sobie smoczka niż wypicia mleka.(takie przyzwyczajenie)
Ja nie miałam tego problemu bo Paula z butli piła tylko herbate i tylko przez miesiąc,potem przestawiłam ją na butle ze słomka(tak jak karoo wywaliłam butle ze smokiem) a teraz pije juz tylko z kubka.Oczywiście nie mleko bo tego nie znosi ale wszystkie inne napoje tak.
 
Ostatnia edycja:
o kurde Dominique jaki ten wasz kubeczek tani! kurde jak ogladalm malej w polsce kubki niekapki to kurde kolo15-20 zl kosztowaly masakra takie ceny! a tu prosze fajny i taniuski kubeczek:)
 
Piotrek ma taki sam kubek jak Pszczoła i to już od kilku miesięcy. do tej pory bez problemu z niego pił, ale nagle się uwstecznił i nie chce pić z niego tylko na powrót z butelki. niestety, to uwstecznienie wróciło podczas grypy, kiedy musiał dużo pić żeby się nie odwodnić, więc musiałam mu ulec :baffled:
 
my tez mamy taki kubek jak Pszczółka do picia mleka (myślałam ze to też niekapek sie nazywa:sorry:) reszta pita jest w kubeczku zwykłym lub słomką:tak:

tych typowych niekapków juz dłuuuugo nie uzywamy, a w zasadzie można powiedziec że u nas po niekapku zawsze tylko ustnik zostawał bo to do zasysania w nakretce zawsze trza było rozmontowac bo młoda nie umiała pic(dziwne bo z piersi ciągła jak ta lala)
hmmm...ciekawe czy ktos zrozumie o co mi chodziło:sorry::sorry::sorry:
 
Nati z takiego kubka pije płyny w ciągu dnia (soczek, wodę), ale mleka nie tknie. Mleko musi być z butelki i na leżąco. Na szczęście w butelce mam ustnik nie smoczek, więc nie robię z tego problemu.
U nas mleko jest tylko rano, po obudzeniu się, więc nie ma problemu z wieczornym myciem ząbków :tak:
 
tych typowych niekapków juz dłuuuugo nie uzywamy, a w zasadzie można powiedziec że u nas po niekapku zawsze tylko ustnik zostawał bo to do zasysania w nakretce zawsze trza było rozmontowac bo młoda nie umiała pic(dziwne bo z piersi ciągła jak ta lala)
hmmm...ciekawe czy ktos zrozumie o co mi chodziło:sorry::sorry::sorry:
Ja zrozumiałam;-):-) Alka też nigdy nie piła z niekapków, bo nie potrafiła. Dopiero po rozmontowaniu "tej gumowej części" piła normalnie. My używamy na zmianę Canpola ~~KUBEK NIEKAPEK CANPOL BABIES ~~ (533744972) - Aukcje internetowe Allegro i BabyOno.
 
my tez mamy taki kubek jak Pszczółka do picia mleka (myślałam ze to też niekapek sie nazywa:sorry:) reszta pita jest w kubeczku zwykłym lub słomką:tak:

tych typowych niekapków juz dłuuuugo nie uzywamy, a w zasadzie można powiedziec że u nas po niekapku zawsze tylko ustnik zostawał bo to do zasysania w nakretce zawsze trza było rozmontowac bo młoda nie umiała pic(dziwne bo z piersi ciągła jak ta lala)
hmmm...ciekawe czy ktos zrozumie o co mi chodziło:sorry::sorry::sorry:
Paula tez nie potrafiła przez to ciągnąć,ja sama miałam problem:szok: więc tak naprawdę zastanawiam się dla kogo ta gumowa część została wymyślona skoro nawet dorosły ma problem z napiciem się z takiego kubka z tym zabezpieczeniem
 
reklama
A ja mam inny problem z odzwyczajaniem:-(
Paulina ma swoją pieluchę z którą wszędzie chodzi i z nią śpi.Nie może ona być broń Boże czysta,musi być brudna i wymięta.
Czasem aż wstyd się gdzieś pokazać bo są momenty,że moje ściery do podłogi są czyściejsze niz pielucha:szok::baffled:
Kiedy chcemy ją podmienić na czystą to Paweł przez dzień lub dwa miętoli inną pieluchę a i tak zawsze jest płacz,że to nie ta:szok::baffled::-(
 
Do góry