reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Mada, my juz dawno temu przeszlismy na mleko kartonowe 1,5% - niestety ze wzgledow finansowych i tak zostalo. A chce odstawic ze wzgledu na to, ze mala pije to mleko po pierwsze w butli ze smoczkiem, a po drugie - zawsze PO myciu zebow, bo juz nietomna w lozku.
 
reklama
no i Sandro Mamusiu najwyzsza pora odlozyc butelke! Sarunia to juz duza pannica :)
Domiska, u nas tak jak u Karoo - mala niestety przyzwyzajona do butli ze smoczkiem:sorry2: i 2 razy dziennie musi miec ta butle z mlekiem, teraz z mlekiem z przecierem owocowym, ale widze, ze powoli wraca jej chec na samo mleko, bo wczoraj wieczorem wypila 2 pelne butelki - w tym jedna z owocami wlasnie :tak:
Mysle, ze w koncu nadejdzie czas, ze sama z butli zrezygnuje...Niekapkow, bidonow itd nie toelruje i nie chce z nich pic :no: Corka mojej znajomej jeszcze w wieku 6 lat wieczorem obowiazkowo ciagnela kakao z butelki z mega ogromna dziura w smoczku :-p Teraz ma lat 11, nigdy nie miala problemow z zabkami, no i butle sama odstawila jak poszla do 1.klasy :-p;-) No ale ja mam nadzieje, ze u nas tak dlugo nie bedzie to trwac :-p
Aaa, no i pijemy Bebilon Pepti - zalecenie alergolog, do 3. roku zycia, chociaz Sara zamiennie pije z Neste Junior waniliowym albo Bebilonem 4 :tak:

Mada, ja czytalam, ze dziecku podaje sie tylko pelnotluste mleko, a raczej powinno sie takie podawac :tak:
 
no mleko wydaje mi sie ze jak dzieci lubia to nie ma sensu by na sile odstawiac...

mi rowniez chodzilo podobnie jak madzie.. o butle ze smoczkiem...

:)
:-) teraz rozumiem ;-) ale tak, butla ze smoczkiem niestety rzadzi... Moze i sprobowalabym niekapka, ale niestety gdzies mi go wcielo...
 
Z nabiału je jogury,bakusie i deserki za białym serem nie przepada a żółty je zazwyczaj w grzankach z sandwich'a.
Poza tym je raczej wszystko.Je to co my, ja nie gotowałam wcale osobnych posiłków dla niej
 
co do butelki to ja cwaniakuje troszke:sorry2: bo moja Ami nigdy butli nie zaznała wiec tez nie było problemu z oduczaniem:-pwiem, że pewnie ciężko oduczyć , zwłaszcza jeżeli to wieczorny rytuał
u nas niekapek tylko przy rannym mleku, soki, wode pije ładnie z kubeczka ale wiem że z kubka niekapka wypije całe 250 ml mleka a z kubka zwykłego nawet połowy z tego by nie wypiła:sorry2:
 
reklama
z kubka niekapka wypije całe 250 ml mleka a z kubka zwykłego nawet połowy z tego by nie wypiła:sorry2:
Mada, wlasnie u nas tak to wyglada, ze ze zwyklego kubka czy ze szklanki Sara wypije max pol, a z butli 250ml to malo :sorry:

Apetyt wrocil! :tak::-):tak: Zwazylam wczoraj Sare i wazy 15kg, wiec chyba nie schudla bardzo przez chorobe.
Wczoraj od rana jadla jak maly odkurzacz :-p Mleko z kaszka i musem brzoskwiniowym, pozniej calego duzego pomidora, herbatka, sok, krupnik z miechem i jarzynkami, frytki domowe z sosem jogurtowym z czosnkiem, tost z serem, szynka i salami, kielbaska drobiowa z ketchupem dzieciecym, no i przed snem butla mleka z kaszka i sokiem owocowym :-p
 
Do góry