reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

My tez z małą czekmay na swoje truskawki juz za pare dni będą:-)
jak na razie dostała poziomki:tak: smakowały

a jogurciki kupuje jej z nestle "misiowy sad" chyba sie nazywaja bardzo je lubi:-)
 
reklama
Kurcze my zostałyśmy na tyłach z nowościami.Tez już myślałam o truskawkach ale miałam obawy bo ponoć uczulają:-).Ale dzisiaj spróbuje dodać jej do kaszki.W szpitalu nie mialysmy zbyt duzego wyboru,bo tam mieli wszystko w sloiczkach ,ewentualnie kaszka lub mleko:tak::tak::tak:
 
Cześć dziewczyny
Mam do was ogromną prośbę, możecie podać przykładowy jadłospis waszych maluszków, bo ja już nieco się pogubiłam w tym wszystkim. Mały je 3 razy mleko około 7, 10 i 20 lub 21 po 210ml, koło 14,15 obiadek (przeważnie zupka, która sama ugotuje), i 17 bądź 18 jakiś deserek - słoiczek lub mleko jak dalej marudzi. Jak mogę zastąpić mleczko, jak robiłam kaszke to jakby dostaje uczulenie.
 
Hej! Moja Julka tez je podobnie... chociaz ostatnio woli samo mleko niz normalny obiadek. Trocche mnie to martwi bo wiem, ze dzieci w jej wieku jedza duzo wiecej... a o joburtach moge zapomniec- nie lubi...pozdrawiam
 
U nas to wyglada tak:
7:00 mleko 180 ml
10:00 biszkopt,sucharek itp
12:00 obiadek
16:00 deserek
19:00 kaszka (czasami dodaje tez owoce)
23:00 mleko 210 ml
Jogurtu jeszcze nie próbowałam dawać,bo nie wiem jaki jej kupić.Dzisiaj wybiore sie do sklepu.
Truskawki wczoraj dodałam do kaszki,nic jej nie ma ale trochę się krzywiła-kwaśne:-D
 
Dzięki dziewczyny. Jeszcze kilka pytanek: kaszki i kleik robicie na mleku czy na wodzie. robicie może kasze manna z mlekiem jak tak to ile jej dajecie.
Ewall podajek twarożek sam czy z czymś?
Miałam jeszcze jakieś pytania ale juz nie pamiętam.
 
Celka, ja probowałam robic kasze manne na wodzie, ale nie chce jej jesc. Je sinlac na wodzie, wczoraj niania kupiła płatki owsiane instant i mam nadzieje, ze to bedzie jadła. Do wszytskich kaszek dodaje owoce.
 
Nestle robie na wodzie ,bobovite na mleku ale tej Lilka nie chce jeść,mnie tez ona nie smakuje:-D,a co do kleiku nie robię wcale czasami dodaje troszeczkę do mleka na noc ale to tez rzadko
 
reklama
U mnie za to mleka nie chce ;-)

U nas jest tak:
6:00 - mleko (ilości od 50 do 200 ml - jak się uda)
8:00 - mikro mleko (50 ml, czasem nic)
10:00 - kasza - ok. 100-150 ml - u nas owsianka na mleku (bobovita) tych słodkich (ryżowych) nie lubi... Jeszcze muszę wypróbować Hippa kukurydziano- coś tam, bo pamiętam z Piotrka karmień że były mało słodkie. Co do kaszek to jest przeogromny wybór i czasem warto przetestować różne firmy, różne smaki - np. Hipp ma mało słodkie, Nestle i Bobovita super słodkie, oprócz ryżowych są kukurydziane, manne, wielozbożowe. Można ugotować jaglaną i przemielić ją z czymś owocowym mikserem. Ogólnie milion sposobów. Jak wam nie chce jeść na wodzie to spróbujcie może dosłodzić? mleko jest słodkie (laktoza), kaszki na wodzie są mniej słodkie (bo co do zasady dodaje się je do słodkiego już mleka) - może dlatego dzieci nie chcą jeść? Można dosłodzić dodając np. soku owocowego albo zmiksować z bananem czy jakimiś słodkimi owocami (np. pieczone jabłka czy coś)

wracając do tematu...
12:00 - obiad zmiksowany (robię zupę z mięsem jakąś i miksuję, ew. zagęszczam jakimś kleikiem), ok. 100-200 ml
13:00 - mleko do popicia (szczwany Maciej nie chce pić ani wody ani soków ani herbatek), jakieś 40-90 ml
15:00 - w zależności od tego ile zjadł obiadu może być reszta obiadu lub deser owocowy (banan (lub inny owoc lub sok owocowy własnorobny) z jogurtem, banan z kaszą tudzież słoik). Jogurt kupuję naturalny bez zagęszczacza (np. Danone, Bakoma, Zott). Zjada 100-200 ml
17:00 - kasza lub owocowe coś - resztka. W zależności od stopnia padnięcia może też być mleko (przedspaniowe) ok. 150-200 ml.
ok. 4-5 rano mleko - 100-150 ml ostatnio (no ale to stąd że mi o 17:30 zasypia na noc ostatnio...)
 
Do góry