reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

kangurka hehe nie wiem czy znajdziesz parasolke lekka z duzym koszem chce go w sumie na teraz do osiedlowego sklepu szybko do auta marketu albo czasami jak musze jechac autobusem do mojej mamy ... na dluzsze prawdziwe spacery duzy wozek przynajmniej do wczesnej wiosny ;-)
Zastanawia mnie jedna rzecz jedziemy ltem na mazury lasy itd ciekawe czy by zdal egzamin wolala bym tego duzego nie targac
 
reklama
A ja na 95% zdecydowałam się na coneco solar:tak:. Wczoraj pod centrum handlowym na parkinku zaczepiłam jakieś małżeństwo, które akurat rozkładało ten wózeczek. Są z niego bardzo zadowoleni
- pan bo bardzo łatwo się rozkłada w mieści w bagażniku niewielkiego autka i do tej pory (od jesieni) nie smarował kółek i nie piszczą
- pani za zwrotność, możliwość prowadzenia jedną ręką i stabilność na zakrętach.
Dali mi przetestować i z Dominiką na rękach prowadziłam go jedną ręką. Rewelacja!!! Jedzie tam gdzie ja chce, mimo że niby waży 10 kg, to w ogóle tego nie czuć!!!:tak:

Dostałam zezwolenie od szanownego małżonka, że jak uda mi się sprzedać volanta, to mogę sobie taki kupić:sorry2:. No na poprzedniego też dał mi pozwolenie, ale pieniążków już nie, więc co on mi sie wtrąca do mojej piaskownicy?;-):confused:
 
kangurka hehe nie wiem czy znajdziesz parasolke lekka z duzym koszem chce go w sumie na teraz do osiedlowego sklepu szybko do auta marketu albo czasami jak musze jechac autobusem do mojej mamy ... na dluzsze prawdziwe spacery duzy wozek przynajmniej do wczesnej wiosny ;-)
Zastanawia mnie jedna rzecz jedziemy ltem na mazury lasy itd ciekawe czy by zdal egzamin wolala bym tego duzego nie targac

No do sklepu to na pewno bomba, ale etraz nie za zimno??
A na Mazury - latem to Twoja dzidzia juz bedzie chodzic, raczej w wózku nie usiedzi dlugo, wiec taka parasolka moze sie własnie super sprawdzic. Tak myślę.

A ja na 95% zdecydowałam się na coneco solar:tak:. Wczoraj pod centrum handlowym na parkinku zaczepiłam jakieś małżeństwo, które akurat rozkładało ten wózeczek. Są z niego bardzo zadowoleni
- pan bo bardzo łatwo się rozkłada w mieści w bagażniku niewielkiego autka i do tej pory (od jesieni) nie smarował kółek i nie piszczą
- pani za zwrotność, możliwość prowadzenia jedną ręką i stabilność na zakrętach.
Dali mi przetestować i z Dominiką na rękach prowadziłam go jedną ręką. Rewelacja!!! Jedzie tam gdzie ja chce, mimo że niby waży 10 kg, to w ogóle tego nie czuć!!!:tak:

Dostałam zezwolenie od szanownego małżonka, że jak uda mi się sprzedać volanta, to mogę sobie taki kupić:sorry2:. No na poprzedniego też dał mi pozwolenie, ale pieniążków już nie, więc co on mi sie wtrąca do mojej piaskownicy?;-):confused:

Nooo, takie opinie są cenne, no i przeprowadzony test - Keyko, relacja bomba!
Mozesz sprawdzic jeszcze kilka wskazanych modeli?:confused: haha, żart:-p

Co do konkretów - jezdziłas po równej nawierzchni parkingu, ale jak myslisz jest z krawężnikami, chodnikami, wertepami??? I rzeczywiscie jedną ręką jestes w stanie go prowadzic, mimo ze posiada dwie rączki nie jedną??
Jaki jest materiał siedziska - dziecko nie bedzie sie pocic latem??
Czy te kolory w rzeczywistosci wygladaja tak beznadziejnie jak w necie?? (smieszne polaczenie paskow i kilku odcieni :dry:) Niby który kolor dla dziewczynki:confused:

Dopisuję: i jak z amortyzacją? Czy bardzo twardy?
 
To teraz ja - wczoraj nie miałam czasu już dokładnie napisać czemu i jakiego nowego wózka szukam

Ten który mam jest diabelsko ciezki, no i trzeba wyciagac spacerówke ze stelarza zeby wsadzic do bagaznika (w sumie bez wyciagania tez by sie dało na wcisk, ale zle wtedy manewrowac i uniesc go samej) :baffled:.
Ale z kolei - te pompowane koła i rewelacyjna amortyzacja - komfort dla dzidzi ogromny. Dobrze sie prowadzi z tym obrotowym kołem na zakrętach (na równej nawierzchni).
Pomysł ze zmianą wózka przyszedłmi do głowy kilka dni temy gdy wybieralismy sie do Krakowa do babci i mój M znowu z wyrzutem spytał, czy zamierzam brać wózek :confused2:
Pomyślałam że w takim razie to moze go zmienimy.
Tylko ze suzkam i szukam i nie bardzo mogę znależć coś lekkiego (chociaz chyba 13kg to duzo lzejszy niz obecny..), bardzo miekko amortyzowanego (czyli duze koła, naj. pompowane, no i dobre amortyzatory), który bardzo łatwo się sklada, bloku po złozeniu i zajmuje mało miejsca (nasz obecny zajmuje cały bagaznik!!!!), jest łatwy w prowadzeniu, ma porządną budkę (nie tylko powieszoną "szmatkę"), ma pokrowiec na nóżki (ciagle jeszcze jest zimno, a i na jesien moze sie przydac..).
No i żeby cena nie była z Marsa...
Rany, ale ja mam wymagania :rofl2:

A w zasadzie to chodzi mi o to, ze (tak w skrócie bo nie wszyscy pewnie pamiętaja jak kiedys pisałam) mieszkam na wsi i w zasadzie nie mam gdzie tutaj spacerowac - wychodze przed dom, a tu mnostwo wertepów. Jezdzę do Krakowa, wiec musze zabierać wózek, bo tam często spaceruję przy Wiśle, czy po parkach, osiedlach (wiec wozek nie tylko potrzebny "do sklepu). Do babć, czy ciotek wszędzie kilka pięter do pokonania i nie zawsze znajdzie sie ktos kto mi pomoze zniesc/wyniesc wózek (nawet na parter jak mam sama niesc to pocę się makabrycznie i plecy strzelają!!). No a poniewaz do Krakowa tez jezdze do sklepów, to wyciaganie i wkladanie tego wozka przy okazji zakupow w kilku sklepach jest KOSZMAREM!

No i teraz - czy męczyc sie dalej do lata i wtedy uzywac juz tylko lekkiej parasolki??
Czy kupic teraz jeszcze "lepszą" spacerówkę ale i wygodniejszą dla mnie zamiast tej aktualnej, a potem i tak kupic superlekką parasolkę?

Dziewczyny , co radzicie??

No i znalazłam kilka róznych wózków - zaraz puszczę Wam linki.
 
Właśnie zmierzyłam mój wózek gdy jest złożony:
110cm x 66cm x 50cm
Hehe, teraz jak porównuje to w zasadzie wszystkie inne mają korzystniejsze wymiary ;-)
-----------------------------------------------------------------

To jest mój typ, niestety nie na moją kieszeń :-( Bardzo żałuję, bo kręci mnie strasznie - wygląda na super wygodny dla dziecka i mamy...
Wózek Slalom Pro Jane 2008 + Kurier GRATIS! (537436044) - Aukcje internetowe Allegro

Tutaj jest zdaje się wzorowany na nim Chicco:
CHICCO WOZEK S3 TOP TORBA SPIWOREK 2 kolory!!! (531790673) - Aukcje internetowe Allegro
niestety cięższy od oryginału (prawie 13kg, gdy Jane chyba z 7kg!). No a poza tym pisałyscie rozne rzeczy o Chicco, no i ja sama jakos tak za tą firmą nie przepadam. Może zupełnie bezpodstawnie??

I tutaj Graco, tez mi sie podoba, ale chyba najgorsze ma parapetry po złozeniu z nich wszystkich (90x40x60)
TREKKO_GEOFFREY_GRACO_ +_FOLIA_ +_ŚPIWOREK OST. (538872248) - Aukcje internetowe Allegro

I jeszcze trochę inny:
GRACO MOSAIC +FOLIA+OKRYCIE KOLEKCJA 2008 wys 0zl (536328242) - Aukcje internetowe Allegro

PS.Piszę tego posta od 18:00 - sorki jak ktos czekał, bo pisałam że "zaraz" wyślę linki :sorry2:
 
Kangurka jane super, ale ta cena. Chicco też niczego sobie, poza wagą- dla mnie to rzadna zmiana.

Co do solara- prowadziłam go lewą ręką (jestem praworęczna). Ani razu nei oderwał mi się od ziemi, kółka jechały tam gdzie je nakierowałam. W tej mojej pomyłce grapi takie manewry skutkowały odrywaniem się kół, kręceniem się w kółko i nie jechaniem do przodu bo czasami potrafią się nie kręcić:baffled:.
Nie było nic słychać, a grapi na takiej powierzchni strasznie się tłucze.
Wypróbuję go jeszcze w hurtowni- moja rada nie testować wózków w sklepach gdzie jest wykładzina lub panele, bo tak właśnie nabyłam pomyłke grapi. Tam gdzie zamierzam sobie bardziej obmacać wózeczki jest takie coś ala beton z kamyczkami, więc prawie jak na chodniku.
 
chciałabym zobaczyć / pojeździć tym slalom pro jane , bo wierzyć mi się nie chce , ze waży tylko 8 kg.
O graco mosaic słyszałam kiepskie opinie jeśli chodzi o amortyzacje.
 
reklama
Ja posiadam wózeczek Jane, z tym że nie Slaloma ale Nomada. Miałam cały zestaw razem z gondolą i nosidełkiem, świetnie sie sprawdził. Teraz jeździmy w spacerówce i jest super, leciutka zwinna i wygodna dla dla dziecka bo ma duże siedzenie. Jestem bardzo zadowolona. To najlepszy zakup jaki zrobiłam. Gdybym miala jeszcze raz kupowac wózek, kupilabym taki sam!
 
Do góry