reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozki i cale szalenstwo zakupowe

reklama
350 :) tak najlepiej bo najgrubsze i się nie zeszmaci. Do tego bawełna dobrej jakości albo flanelka i szlus :)

Co do tej aukcji to za taki komplet to cena barze niska bo wiem ile kosztują same materiały dobrej jakosci na takie coś. Za mb bawełny się płaci około 30 zł juz nie mówiąc i minky i wypełnieniu oraz własnym czasie pracy wiec tanio jest ale jaka jakość nie wiem :)

ckaiskjoh9smc8po.png
 
Dziewczyny a będziecie od początku używać pościeli dla maluszka? Ja chciałabym na początku rożek i potem grubszy kocyk z wypełnieniem i płaską podusie co myślicie?
Ja uważam że dziecku poduszka jest niepotrzebna, a nawet nie wskazana ( można sobie poczytać opinie fizjoterapeutów) - nawet płaska ;-) A z przykryciem , to pomyślę chyba o jakimś bambusowym otulaczu. Syn zawsze pod tym względem był ( i nadal jest) uparciuchem i nie lubi być niczym przykryty, ciągle się rozkopuje. Więc nawet żadne śpiworki, kocyki, kołderki nie zdały egzaminu.
 
Dokładnie to samo słyszałam na temat poduszek. Synkowi uszylam tylko antywstrząsowa do auta lub wózka. A jeśli chodzi o kołdrę to te uszylam kilka sztuk ale kurcze nie wiem czy nie lepszy śpiwór albo otulacz właśnie żeby sobie buziaka nie nakryl. ..

ckaiskjoh9smc8po.png
 
Jeśli chodzi o krem przeciwsłoneczny to my używaliśmy ziajki Link do: Emulsja słoneczna dla dzieci SPF 30, przede wszystkim jest od pierwszych dni, oraz filtr mineralny a nie chemiczny. Jedynym minusem jest to, że ciężko się rozprowadzał i pozostawiał białą warstwę, ale to są uroki kremów z filtrem mineralnym.

Jeśli chodzi o pościel, to tak jak w przypadku córeczki najpierw będziemy używać rożek, dopiero później przerzucimy się na kołderkę. Poza tym mamy jeszcze kokon dla maleństwa plus kocyki, które sama szyłam.

IMG_8063.JPG

A to jeszcze karuzelka do łóżeczka:)

IMG_8065.JPG
 

Załączniki

  • IMG_8063.JPG
    IMG_8063.JPG
    47,3 KB · Wyświetleń: 129
  • IMG_8065.JPG
    IMG_8065.JPG
    20,2 KB · Wyświetleń: 121
Ooo jakn uszylam kokon?

ckaiskjoh9smc8po.png

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam pytanie;)

Znalazłam instrukcje w sieci niestety większość to zagraniczne, bo te baby nest dopiero pojawiają się w Polsce i kosztują krocie. Udało mi się znaleźć instrukcję taką obrazkową, krok po kroku. Jestem początkująca w szyciu i nie było to aż tak trudne. Ale nie wiem czy okaże się to strzał w 10:)
 
Sierpniówka w Ikei jest sporo łóżeczek może coś wybierzesz. Co do karuzeli to moja córka nie lubiła a mi tylko przeszkadzała. Kupiłam taką Link do: Fisher Price Karuzelka Z Projektorem Misie C0108 - Ceny i opinie - Ceneo.pl i od razu sprzedawałam.Projektor do niczego, ciężka uginała się i przeszkadzała. Córce podobała się taka karuzelka z ikei zakładałam ją na wózek a ona jak zahipnotyzowana Link do: LEKA Ozdoba - - IKEA.
Co do pościeli ja kupiłam otulaczek bo córka chciała być w rożku jak się urodziła czuła się bezpieczniej. A że to lato stwierdziłam że rożek będzie za gruby.
Ja używałam pościeli u córki i teraz też zamierzam. Bardzo sprawdziły mi się pościele z ikei 100% bawełny ostatnio była mega promocja za 14 zł z 39zł i 19zł z 59zł zakupiła dwie mam 2 po córce więc powinno wystarczyć.
Poduszki używałam taki klin. Poduszki są różne ogólnie nie musi mieć dziecko wcale.
 
reklama
Magica przepraszam słownik w telefonie :) " Ooo jak uszylas kokon?" O to mi chodzilo hehe mogłabyś podesłać instrukcje?
Ja jestem szwaczka ale umiem zszywac ale żeby wykroj wymodzic gorzej. Pościele itp wyszły spoko ale kokon widzę wyższa szkoła jazdy :),piękne Ci wyszło i moje wzory ulubione :) podobno dla dzieci powinno się używać czarnobialych tkanin.

Co do strony z bawełna zaraz wyślę link tylko znajdę :)

ckaiskjoh9smc8po.png



Edit Link do: Tkaniny - sklep internetowy Kameleon

Tu jest tanio, ostatnio znalazłam. a drugie się nazywało metry i centymetry i kolejne jeszcze gdzie jest super bawełna to minky i tkaninky oraz cottonhill z tym ze jeśli któraś by zamawiala to trzeba uważać na to ile bo podane ceny są za tzw "tłusta cwiartke" a nie za mb :)
 
Do góry