reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty, usg, zdjęcia itp

Gratuluje udanych wizyt!!!
maadlen81, emilchen​, Tasia001, perelka28 kciuki za dzisiejsze:tak:
jak dzisiaj potwierdzi się typek na wizycie to już uwierzę, że na pewno synuś:tak:
witaminy zamówiłam w necie pregna plus, prawda to, że po witaminach dzidziuś może urodzić się znacznie większy??
mój już jest większy, a wolałabym nie rodzić jak moja koleżanka synka 4,85kg:szok:
 
reklama
Trzymam kciuki za wizytujące dzisiaj &&&&&&

Jusia tak mój synuś ważył 4200 prawdopodobnie przez witaminy :-D:-D, teraz lekarz mi wróży właśnie 4,5 ale zobaczymy.
Dziecwzyny pisały kiedyś, że mimo regularnego zażywania witamin urodziły dzieci w okolicach 3,5 kg także normalnie, pewnie to zalezy jeszcze od tego czy kobieta odżywia się racjonalnie czy je za dwoje :)
 
Rowniez za wszystkie trzymam kciuki :-)

Jusia nie wiem jak to z witaminami jest. Siostra Ł wazyla 4,6kg i mame porozrywala cala. Ja chce miec jeszcze dzieci ;-)
 
Jusia, trudno powiedzieć. Niby jakieś badania potwierdziły, że częściej rodzą się większe dzieci po witaminach, choć na pewno nie wszystkie. Ja w pierwszej jadłam i młoda w 40tc 4kg, w drugiej nie brałam i młoda w 42tc 3900g ale trudno mi wyrokować :-D Może już zaczynała zużywać zapas? ;-)
 
Wydaje mi się, że nie tyle witaminy powodują rośnięcie dziecka, co dieta matki. Popatrzmy sobie na skład suplementów.. od witaminy A czy kwasu foliowego dziecko będzie miało 5kg?
Wiem natomiast, że np. jak dziecko jest za małe to lekarze każą słodzić herbatę miodem (zwiększa przyrost wagi znacznie bardziej niż cukier), więc waga dziecka zależy raczej od diety matki. Mój urodził się dokładnie w dniu terminu z wagą 3820g, całą ciążę był 2 tygodnie do przodu. Teraz porównując wszystkie badania, Olga jest znacznie mniejsza od Antka (idealnie wchodzi w termin) - i pewnie przez to jak się żywię, bo też jem witaminy. Za to przy Antku wpierniczałam non stop fast foody, codziennie musiało być kakao itp. Duuużo cukru, a teraz zero zachcianek (jedynie na owoce).

Dopiero teraz zobaczyłam jaki dziś wysyp wizytujących - maadlen81, emilchen​, jusia83, Tasia001, perelka28 - powodzenia! :)
 
Ja ptzy pierwszej ciąży jadłam normalnie i młody długo był ponoć raczej mały a urodził się 3420. Teraz jem tak samo, nue obzeram się, lykam witaminy. ..zobaczymy . Moim zdaniem nie ma reguły
 
Dieta na pewno, szczególnie przy cukrzycy, bo wtedy dziecko za dużo dostaje. Jak matka zdrowa to ciężko dziecko utuczyć, bo bierze ile mu trzeba. Ale to jak ze wszystkim. U jednej osoby będzie miało wpływ, u innej nie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry