reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, usg, zdjęcia itp

moze chodzi o prace miesni brzucha nie mam pojecia, mi gin kazal chodzic na spacery itp.ale w 1 trymestrze zachowac duza ostroznosc a w bardziej zaawansowanej to są też typowe cwiczenia dla kobiet w ciazy wiec wiadomo ze ruszac sie trzeba :) ja w sumie jestem zadowolona i z mojego ginekologa i z tej pani u ktorej bylam dzisiaj ma naprawdę rewelacyjne opinie wiec ufam jej w 10000% :) Moze po prostu mi tak zabroniła roweru ze wzgledu na tego krwiaka.
 
reklama
Dziś zapytam co moja gin sądzi o rowerze, bo przyznam szczerze, że nie chciałabym z niego rezygnować, to moja jedyna dawka ruchu w ciągu dnia, jak będę jeździć busem, to się roztyję znowu :-(
 
Hej dziewczyny :) Przywitałam się w odpowiednim wątku więc czas na główny :blink:

Piszecie o aktywności- tak więc ja w pierwszej ciąży jeździłam z synem na rowerze do 4 miesiąca ( przestałam bo spadł śnieg a tak bym pewnie jeszcze jeździła). Mój lekarz jak najbardziej zalecał - ale ostrożnie i co najważniejsze- ja byłam bardzo aktywna przed ciążą więc dla mojego organizmu jakikolwiek wysiłek to norma. Nie zaleca się kobietom które przed ciążą nic nie robią i z dużą nadwagą -należy wtedy zaczynać od spacerów itd...
Poza tym z zawodu jestem fizjoterapeutą więc wiem co pisze- jeśli ciąża nie jest zagrożona zaleca się wszelką aktywność dostosowaną indywidualnie do każdej pacjentki. Bardzo fajnie są filmiki na YouTube- pozwolę sobie wkleić linki może komuś się przydadzą- warto takie ćwiczenia wprowadzić jak najszybciej :tak: oczywiście jeśli ciąża nie jest zagrożona !!!

Pregnancy Workout: 1st & 2nd Trimester Toning- Denise Austin - YouTube

Denise Austin: Prenatal Cardio Workout- Fit & Firm Pregnancy - YouTube

Mam nadzieję, że uda mi się zaglądać częściej :-)
 
byłam przekonana że poprzedni post napisałam w wątku głównym :zawstydzona/y: :-D

sencha- jeśli przed ciążą takie programy wykonywałaś i ciąża nie jest zagrożona to będzie ok, ale na późniejszy trymestr to już nie.
 
Ja już po wizycie - gin zrobiła cytologię, wymacała, stwierdziła, że piękna macica :-D
Wyliczyła tak, jak wszystkie kalkulatory - 5 tydzień.
Na 12 idę na USG, dostałam skierowanie na badania i niestety na USG piersi, bo mam najprawdopodobniej torbiel :-(
Badanie jutro o 13, chyba zdechnę z nerwów do tego czasu...
 
Doggi, terminu mi jeszcze nie wyliczyła. Podejrzewam, że za jakieś 2 tygodnie wizyta, jak już będą wszystkie wyniki, i dopiero wtedy wyliczy, policzy, podliczy i założy kartę :-p

Gochson, dziś o 12 USG Fasolki, jutro o 13 USG cycka...
 
reklama
Nulini ja właśnie miałam robić USG piersi, ale tak mnie bolą, że nie wyobrażam sobie badania i dotykania ich. Myślę, że to głównie od wysokiej dawki luteiny, może jak będę odstawiać leki to się zapiszę wtedy.
No to niedługo podglądanie fasolki - ale fajnie. A kiedy miałaś OM ?
 
Do góry