reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

cześć Sierpnióweczki:)
ja tez się melduje, jestem juz po badaniu, dzidziuś ma już 4,5 cm czyli w sam raz jak na swój wiek:) dostałam antybiotyk na te moje bakterie w moczu i potem zobaczymy co dalej.. Ale jestem bardzo pozytywnie nastawiona, a widok dzidziusia i to jeszcze podskakującego naprawde cudoo:) doktor zawolał Męża i razem sobie oglądaliśmy dzidzie:)nice:) pozdrawiam dziewczynki:*
a cornelka jak tam u Ciebie? bo Ty tez dzisiaj miałas miec wityte? chyba ze jakiś wpis przegapilam:nerd:
 
reklama
Kasiunialalala - gratulacje :-) Mamy prawie ten sam wiek ciąży - dzień różnicy i prawie tak samo dużą fasolkę :-)

Ja już tez po lekarzu, z dzieckiem wszystko ok, ma 4,31 cm, serduszko biło jak dzwon - 165 uderzeń/ min, widziałam rączki, nóżki, nawet maluszek pomachał i ze dwa razy zrobił fikołka :)
Krwiak całkowicie się wchłonął, więc koniec z duphastonem - hurra :-D
Mam zacząć brać femibion, głównie ze względu na jod, którego nie mam. Generalnie jeśli chodzi o tarczycę to wyniki są złe, ale lekarz pocieszył mnie, że tak naprawdę na tyle szybko to zostało wykryte, że zdążę zacząć brać leki zanim niedobór mógłby stać się groźny dla maluszka. Poza tym powiedział, że zdarzają się takie przypadki, a w szczególności właśnie wśród wrocławianek, ponieważ w naszym regionie jest po prostu niedobór jodu.
Mam zlecone dodatkowe badania na tarczycę i wizytę u endokrynologa, żeby mógł mi przepisać lekarstwa. Mam też stan zapalny - coś z krtanią ( bo wcześniej byłam jeszcze u internisty z wynikiem po ostatnim przeziębieniu ) i mam brać duomox. I dwa tygodnie teraz laby, mam L4, no i oficjalnie ide jutro powiedzieć w pracy o ciąży i dać zaświadczenie. Już widzę minę mojego szefa :-D


Kasiunialalala - a jaki dostałaś antybiotyk?
 
cornelka gratuluje Tobie również dorodnej fasolki:)
ja tez dostałam antybiotok duomox, i jak czytalam wczoraj troche na forach to dziewczyny mowiły ze też brały i było ok:) takze dzisiaj pierwszą dawke brałam, kupiłam do tefo jeszcze linex forte taki probiotyk osłonowy, tylko nie doczytalm sie czy mozna go brać w ciązy, ale jak nic nie pisze to chyba można?:nerd:
a badania na tarczyce są obowiązkowe w ciązy? bo ja to nie miałam chyba zlecanych? hmmm...?
trzymam kciuki zebyś zaleczyła tą tarczyce i zeby było wszytsko dobrze:)
a jeszcze kupiłam sobie wczoraj falvit mama, bo to juz od 3 miesiąca mozna łykac witaminki, tylko nie wiem czy kwas foliowy tez zażywać dalej? doradźcie bo niezapytalm wczoraj lekarza:no:
bużka:)











;
 
Brałam duomox w poprzedniej ciąży - maksymalną dawkę niestety :/ To jest antybiotyk, który też niemowlaki dostają. Dość bezpieczny :)

Kasiunia, hormony tarczycy lepiej zbadać, bo w ciąży się mogą trochę rozregulować, a lepiej jak najwcześniej wiedzieć, co i jak. Ale jeśli nigdy nie miałaś problemów z tarczycą, to raczej wszystko jest ok :) Ja badałam TSH i ft4.

A w tym falvicie nie ma kwasu foliowego? Powinien być. Jak jest, to już dodatkowego nie łykaj. Ja biorę Femibion od samego początku. I dociągnę na nim raczej do końca :) Poprzednio tak robiłam i wyniki morfologii miałam cały czas idealne (tylko przez miesiąc pod koniec brałam dodatkowo żelazo, ale to normalne - leci w trzecim trymestrze na łeb).
 
W tych zestawach witaminowych dla kobiet w ciąży jest zawsze kwas foliowy w odpowiedniej dawce i nie trzeba go brać dodatkowo. Ja kupiłam pharmaton dla kobiet w ciąży, bo tam oprócz witamin są też mikroelementy, a ja miałam drgania powiek i zaczynające się skurcze nóg. Kupiłam też sam magnez ale na razie wzięłam go tylko raz. Jak będę na wizycie to zapytam czy mam brać tylko ten zestaw czy sam magnez też, bo w tym zestawie magnezu nie ma jakoś strasznie dużo. Na razie trochę mi lepiej z tymi skurczami ale jeszcze nie do końca.

Cornelka widzę że Twoje dzidzi już naprawdę duże!! Hehe aż wzięłam sobie linijkę żeby sobie wyobrazić. To niesamowite że takie istotki już są w naszych brzuszkach :-)
 
Na kurcze nóg brałam poprzednio Asmag Forte - jedną tabletkę dziennie. Pomagał. Teraz chyba też trzeba będzie go wprowadzić, bo ja jestem niestety strasznie "skurczowa" - nawet bez ciąży łapią mnie często głównie w stopy :/
A jakoś po połowie ciąży brałam już 3 dziennie, bo zaczął mnie brzuch boleć przy dłuższych spacerach i pani dr bała się, żeby się z tego jakieś ostre skurcze nie porobiły. I tak na magnezie dotrwałam do 39 tygodnia, bez jednego dnia :)
 
reklama
Rany, tak piszę i piszę, a nie pogratulowałam udanych wizyt... GRATULACJE, Dziewczyny! Oby Maluszki rosły zdrowo tak jak do tej pory albo nawet i lepiej :)

***
Mam pytanie: po którym tygodniu tak pi razy oko wykonuje się usg już przez brzuch?
 
Do góry