reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

tak wam zazdroszcze ze juz widzialyscie kruszynki i sluchaliscie ich serduszek... ja dopiero pierwszd usg mam 28 marca a pierwsza wizyte u lekarza 25 marca... naczekam sie jeszcze a tak juz bym chciala zobaczyc babla:-D
 
reklama
Gratuluje udanych wizyt!
Ja dziś też miałam wizytę, ale wyszłam po niej jakaś taka bardziej przygaszona, klapnięta z mieszanymi uczuciami. Nawet widok brykającego maleństwa nie bardzo poprawił mi nastrój.
Wyniki cytomegalii są zdaniem tego lekarza za wysokie i na własną rękę muszę zrobić wyniki w klasie IgM (znaczy miałam do wyboru zrobić na własną rękę tu, albo zgłosić się do niego do Poznania). Tylko mi stresu swoją reakcją narobił (lekarka, która widziała te wyniki tydzień temu stwierdziła, że owszem, warto zrobić IgM, ale dla niej to wygląda na przebytą chorobę dużo wcześniej, bo jakby była aktywna to wyniki byłyby dużo wyższe, więc mam się nie stresować). No i tekst, że z dzieckiem NA RAZIE wszystko w porządku. No i się teraz będę stresować. Eh...
Ale pytałam go o badania przesiewowe to stwierdził, że nie ma potrzeby ich robić, że "w moim wieku..." (wykładu dokończyć nie dałam, bo stwierdziłam, że mi to na rękę i tyle chciałam wiedzieć) :-D. Także ufff, nie jest to badanie obowiązkowe i konieczne.
 
Asta- nie stresuj się, zrób IGm i wszystko bedzie jasne.
A badania przesiewowe i wszystkie inne bym zrobiła na Twoim miejscu( co to za lekarz, w Pani wieku...- bzdura, młodym ludziom też się rodzą chore dzieci) zdarza się też tak, że u płodu wykrywa się pewne choroby, które można leczyc jeszcze w macicy matki, w razie jakiś komplikacji byłabys w stanie pomoc swojemu dziecku zanim się narodzi,tu nie chodzi tylko o zespół downa ale też o inne rzeczy, zrób Asta, zrób.
 
Katjoshka spokojnie, nie rezygnuje ze wszystkich badań prenatalnych, tylko konkretnie tych w 11-13tyg ciąży. .
Badanie przesiewowe robione między 11, a 13tyg ciąży robi się w celu oceny ryzyka wystąpienia wad typu zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) oraz zespół Pataua (trisomia 13).
Oczywiście z badań w kierunku wczesnego wykrycia wad serca itp nie zrezygnuję, ale je się robi dopiero w 20-23 tyg ciąży.
 
E-de problem w tym, że lekarz zlecił tylko IgG (i bądź człowieku mądry co teraz oznacza wynik, na własną rękę robić muszę).
IgG wyszło mi 139,100
 
Asta - teraz robiłam badania i jutro idę do lekarza z interpretacją ( myślałam o Tobie jak mi ściągali 7 fiolek ) i właśnie to IgG - 144 a IgM 6,4 ( a mniej niż 18 to wynik ujemny). Zaczęłam szperać w necie i wygląda na to, że chorowałam na to. Ale to właśnie to IgM trzeba mieć bo to są różne konfiguracje...
 
reklama

Gratuluje dziewczęta!
Pięknie się czyta tak wspaniałe wieści ,wrzućcie fotosy jak macie zawsze lepiej sobie wyobrazić:)

Asta musi być dobrze ! Koniecznie zrób to badanie i będzie wszystko jasne !
Trzymam kciuki !!!

Lori czekam na wieści z niecierpliwością
 
Do góry