reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Aha, Agrafa pytała kiedyś o kość udową, u nas to wygląda tak:
w 19t6d - 32,7 mm co wg aparatu odpowiadało 20t1d, a zakres norm dla tego wymiaru obejmował tygodnie 18t3d - 22t0d
w 24t1d - 38,9 mm co wg aparatu odpowiada 22t3d, a zakres norm dla tego wymiaru to tygodnie 20t5d - 24t2d

Więc i nasze nóżki jakoś spektakularnie długie nie są, ale gin mi mówił że podstawowe znaczenie ma obwód głowy i brzucha i to głównie biorą pod uwagę. Mówił też, że aparat na podstawie wprowadzonych wymiarów oblicza średnią o ile +/- płód moze być starszy/młodszy. Mi np pomiary z tego USG wskazują dokładnie ten sam tc co na podstawie ostatniej miesiączki, ale aparat się asekuruje i podaje, że ciąża na podstawie tych pomiarów może być równie dobrze 1t5d starsza jak i tyle samo młodsza, a to prawie 2 tygodnie, więc jak widać margines aparat sobie "bierze" spory :)
 
reklama
Mi na usg wdlg pomiarow glowki i kosci wyszlo ze ciaza jest o tydzien mlodsza, Lolisza jak mi powiesz gdzie na usg kosci jest podana jej dlugosc to tez podam, bo odczytalam tylko z wydruku kilka terminow porodu, rozniacych sie kilkoma dniami. W kazdym razie lekarz poiwedzial ze nie ma jakiejs wielkiej roznicy m-dzy OM a USG i bierzemy ten z OM
 
długość kości udowej to 'FL' (feet length)

Co do terminu porodu z OM to na ogół jest on trochę wczesniejszy niż ten z USG, bo to mniej wiecej liczy się od poczatku miesiaczki+1tydzien, a wiekszosc kobiet ma owulację później niż w 7 dniu cyklu. Mi się zgadza wiek ciąży z USG z tym z OM prawie idealnie (2 dni różnicy) ale to dlatego, że po tabletkach anty miałam rozregulowany cykl i wtedy miałam właśnie przedwczesną owulacje :-)
 
malutka, ja na Luteinie od początku bez przerwy...tylko dawkę mi gin zmniejszył.
Ja na Luteinę narzekałam dopóki nie dostałam Nastatyny (na grzybicę, którą - o ironio - dostałam najprawdopodobniej po Luteinie:-))
Właśnie skończyłam aplikować sobie ten cudowny lek - trzeba być jakimś sadystą a nie farmaceutą, żeby wymyśleć trójkątną tabletkę dopochwową!! ;-)
 
My po czwartkowym echo serca zadowoleni. Wszystko jest w jak najlepszym porządku z serduszkiem małego.
Tylko teraz siedzę po mąłym sprzątaniu i jakieś dziwne skurcze mi przechodzą po podbrzuszu...
 
Ja po wizycie w piątek też, dzidzia zdrowa, piła sobie co nie co bo widziałam jak buzią ruszała:) Ale nadal nie wiem jaka płeć. Ogółem mam 7,5 kg na plusie i już lekarz mnie nastraszył, że niedobrze:( A mówię mu, że to jest tak, że nic się nie dzieje i nagle skok 1 kg lub 2 kg.
 
reklama
ja jestem jak narazie na + 5 kg mam tylko mały problem ze wlewam w siebie duzo płynów a mało wydalam. Jak pojdzie to mi zejdzie z 15 kg ;-)
 
Do góry