reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

U mnie wada wzroku jest ale mała -1.5 i -0.5 ale to ciśnienie. Jak norma jest między 12 a 21 tak ja miewam i 28 :-(. Dzisiaj miałam przy pierwszym badaniu 23 w jednym i 20 w drugim, na kolejne miałam przyjść po godzinie no i wynik 21 w jednym i 19 w drugim - lekarka stwierdziła że to nie jest dobry wynik. Ciśnienie mi w oczach strasznie skacze :-(. Zaczynam od piątku na takie już specjalistyczne badania chodzić. Mam nadzieje tylko że to nie szkodzi Zuzi :-(. Jak czytam o tej jaskrze to u mnie się wszystko zgadza :-( - jestem niskociśnieniowcem, mój tata ma jaskrę, moja mama ma cukrzycę typu 2 ( ja mam ciążową i duże predyspozycje do tej typu 2) no i "obijam się o meble":-(lub o inne sprzęty:-(. Ale ględzę - przepraszam.
 
reklama
Nice-girl - cukrzyca ciężarnych to nic strasznego - ważne byś się zdrowo odżywiała, nie jadła słodyczy, lepiej wyeliminować napoje gazowane, smażonego także unikać. Jeść z głową no i często ale mało - można się przyzwyczaić :-). Na początku myślałam że nic dla mnie nie będzie do jedzenia, ale teraz widzę że jednak się myliłam. Dzisiaj np. u mnie na obiad będą ruskie pierogi :-).
Cukrzyca ciążowa nie jest taka straszna. Trzymam Kciuki:-)
 
Nice-girl ja coś czuję że podzielę Twój los z tym cukrem...badania jeszcze nie robiłam ale chce mi się tak niemiłosiernie pić, powiedziałabym wręcz że mam zupełnie niepohamowane to pragnienie, wypiłam już 3 litry i pije dalej jak szalona i tak mam od kilku dni, a dziś nie ma upału więc nie bardzo mam jakieś inne wytłumaczenie. W zasadzie mogłam tą krzywą zrobić już dzisiaj jak już udało się mnie ukłuć (bo z tym u mnie wieczne jaja...) ale chciałam podpytac lek czy robić 50 czy 75 i dlatego czekam do wizyty jutrzejszej. A kiedy idziesz do lek z tym wynikiem?
 
A ja nic z echa serca małego się nie dowiedziałam. Sprzęt na mój tłuszczyk okazał się za słaby. Mam jutro podejść do szpitala na dyżur doktorka i postara się coś wypatrzeć na nowszej aparaturze. Póki co wiemy tylko, że są 4 jamy:) Młody znów leży normalnie mimo, że w sobotę leżał główkowo. I to USG tak go wczoraj wystraszyło, że do dziś rana się nie odzywał...
 
lolisza - do gina ide jutro i pewnie dostane skierowanie do diabetologa. Dam znac co i jak.

Aniolek - można jesc owoce z ta cukrzyca? Bo czytalam 1 artykul że one tak jak slodycze zawieraja te szybko wchłaniające się cukry proste a w innych artykulach czytałam znowu, że powinno się jeść dużo warzyw i owoców. To jak to z tym jest,bo ja bardzo duzo owoców jem i nie wiem czy się wstrzymać na razie czy mogę jeść. Sama dieta to mnie tak nie przeraża jak strach o stan synka. Jak sobie poczytałam o tych wszystkich powikłaniach i wadach to normalnie mi łzy w oczach stanęły. No i na dobrą sprawę to ja mogłam mieć już od dawna tą cukrzycę, bo w pierwszym trymestrze miałam tylko glukozę na czczo badaną, a na czczo to i teraz i nisko wychodzi. Tylko po tym podaniu glukozy skacze mi wysoko. A słodyczy to ja od jakiegoś czasu sporo jadłam :/
 
Madlein- no to szkoda ze nie dalo sie zobaczyc co tam w serduszku slychac

Nice- girl- dasz rade, jak widac jest kilka mamus z cukrzyca ciazowa- moze zalozcie sobie osobny watek???
 
Ladygab dobry pomysł z osobnym wątkiem dla mam z cukrzycą. Mimo, że nie mam zdiagnozowanej (mam przeczucie, że powinnam dodać tam słowo "jeszcze") to pozwole sobie założyć bo chciałam wrzucić tabele z IG - moze sie dziewczynom przydać a i ja zamierzam się stosować.
 
Madlein trzymam kciuki, żeby jutro udało się zrobić echo serca.
Nice-girl współczuję cukrzycy. Na pewno dasz sobie radę z dietą. Dużo czasu do końca ciąży nie zostało.

A ja jestem dziś bardzo zawiedziona moją wizytą. Usg 4D się zepsuło i nie dało się nic nagrać, bo wywalało program. Przez chwilkę tylko widziałam buziaczka. Najpierw było standardowo 2D. Z maluchem ok. Niestety nie znam wymiarów, nie wiem ile waży. Nic nie wiem i nie mam nawet zdjęcia. Zastanawiam się czy w ogóle drugi raz warto na to 4D iść.
To się wyżaliłam.

A jak reszta wizyt, bo nie tylko ja miałam dziś?
 
Nice-girl - z tymi owocami to jest tak: Winogron jeść niewolno bo mają najwięcej w sobie cukru (jak Cię najdzie straszna ochota na coś słodkiego to wtedy możesz zjeść max 5 winogron), jabłka należy ograniczyć do minimum czyli jak masz ochotę to jedno - dwa na tydzień, banany i kiwi jeszcze rzadziej niż jabłka ale także można jeść. Truskawki, czereśnie, wiśnie mają najmniej w sobie cukru i je możesz jeść ale także z rozsądkiem (ja sobie podzieliłam i jem 2 kubki truskawek, 2 kubki czereśni dziennie - kubek to w przeliczeniu 250 gram). Można także jeść brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze itd. Ja łącze te owoce i tak np. W ciągu jednego dnia zjadam 2 kubki truskawek 2 nektarynki, 1 brzoskwinie i pije sok z wyciśniętej cytryny. Na drugi dzień zmiana menu :-). Więc reasumując niewolno jeść winogron (wolno jak ma się zachciankę na słodkie i nie można jej zapobiec w żaden sposób), ograniczyć jabłka, kiwi i banany. A tak to wszystkie owoce w ilościach rozsądnych :-). Mam nadzieje że Ci trochę pomogłam. Trzymam kciuki za dietę, ja już powoli się przyzwyczajam :-). p.s: wolno nam jeść herbatniki :-) 100 gram dziennie :-)
 
reklama
No to niech ktoras zalozy ten watek o cukrzycy :) ja z Filipem mialam przeboje. Z dieta bylo roznie bo musialam wiele rzeczy wyprobowac. Calkowicie to odpadaja winogrona bo one maja ten inny cuker owocowy czy jakos tak. Po trzeh sztukach to mi tak cukier skakal ze hej. A ktora z was dostala juz aparat do mierzenia? Ja a poczatku mierzylam czesciej niz powinnam by wyprobowywac dania itd. Arbuzy sa super bo nigdy mi po nich cukier nieskoczyl.No ale niech ktoras watek zalozy.
E-lona no ja niewiem co za pech!!!!!
 
Do góry