reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

wow e-lona , to faktycznie wynik super :-) .... oj żebym ja taki miala, sie okaze w przyszlym tygodniu. Trzymam kciuki za udane badanie i zeby dzieciatko ślicznie sie zaprezentowało na 3D. Daj zaraz znac jak będziesz po.

A co do smaków alkoholowych i innych. To ja za piwem nigdy nie przepadalam , no może desperados mi smakowal , ale jakos nie tesknie specjalnie za nim. Wolę jakieś winko pólsłodkie , albo likier baileys , albo jakies wymyslne drinki .... i tego mi brakuję. Oj jak ja bym sie czegos takiego napila ! A co do papierosów , to smierdza mi teraz strasznie , ale boję się ,ze wrócę do tego po okresie karmienia. jakos tak czasem pomysle ,ze milo bylo kiedys puscic sobie dymka .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja to paliłam jak smok przed ciążą i na początku także (ale nie wiedziałam że jestem w ciąży jeszcze wtedy, no i były jeszcze 4 imprezy na początku stycznia-i alkohol także był :-(-jak się dowiedziałam o ciąży to bałam się że coś będzie nie tak), ale od 5 tygodnia ciąży nie palę (i ani łyka nawet wina nie wzięłam do ust)- ale jak mi się chce zapalić :-( Mój M. także palił jak smok ale jak dowiedział się o ciąży to i on rzucił żeby mnie nie ciągnęło.

Dziewczyny wiecie może jaki ma się poród jak ma się za duże ciśnienie w oczach??byłam dzisiaj u okulisty- zrobiła srogą minę ochrzaniła mnie i zleciła mnóstwo badań. Zaczynam już od tego piątku. Ja miałam już w tamtym roku podejrzenie jaskry bo mam za duże ciśnienie w oczach - no i lekarka wkurzyła się że tak długo zwlekałam z tak ważnymi badaniami. Wiem że jaskra jest dziedziczna a mój tata ma ją na obu oczach i cała jego rodzina ma z tym problem:-(.
 
Dorisday, Ladygab a po pierwszym badaniu wystraszyłam się, bo hemoglobinę miałam 11,8. Wzięłam się za siebie i oto taki piękny rezultat. Oby ta wzrostowa tendencja utrzymała się dalej.
 
Ja to paliłam jak smok przed ciążą i na początku także (ale nie wiedziałam że jestem w ciąży jeszcze wtedy, no i były jeszcze 4 imprezy na początku stycznia-i alkohol także był :-(-jak się dowiedziałam o ciąży to bałam się że coś będzie nie tak), ale od 5 tygodnia ciąży nie palę (i ani łyka nawet wina nie wzięłam do ust)- ale jak mi się chce zapalić :-( Mój M. także palił jak smok ale jak dowiedział się o ciąży to i on rzucił żeby mnie nie ciągnęło.

Dziewczyny wiecie może jaki ma się poród jak ma się za duże ciśnienie w oczach??byłam dzisiaj u okulisty- zrobiła srogą minę ochrzaniła mnie i zleciła mnóstwo badań. Zaczynam już od tego piątku. Ja miałam już w tamtym roku podejrzenie jaskry bo mam za duże ciśnienie w oczach - no i lekarka wkurzyła się że tak długo zwlekałam z tak ważnymi badaniami. Wiem że jaskra jest dziedziczna a mój tata ma ją na obu oczach i cała jego rodzina ma z tym problem:-(.

ja tez palilam w ciazy, na pcozatkuk najgorzniejsze jest palenie jak sie wyksztalca lozyska, potem to juz ma mniejsze znaczenie...a w pierwszej ciazy to w ogole..zanim sie dowiedzialam to sie duuuzo dzialo

co do porodu przy zbyt duzym cisnieniu, to wydaje mi sie ze bedzie to cc, okulista powinna napisac ze masz wskazania do porodu przez cc i lekarz musi sie do tego zastosowac
 
Ja dziś dziewczynki byłam odebrać wyniki z glukozy....
Zakres wartości był od 70 do 105
glukozy przy pierwszym pobraniu miałam 80 m g/dl
a po wypiciu glukozy i odsiedzeniu tam 2 godzinek miałam 103 m g/dl
mieszczę się w normie tylko obawiam się że ten drugi wynik jest za wysoki:-(
 
Mona6061 - Wynik masz idealny. Po 2h po 75g glukozy nie powinno przekraczać 140, więc 103 to tylko pozazdrościć. Ja nadal czekam na wynik, przywożą po 13 z laboratorium i mąż ma iść odebrać i się okaże czy cukrzyca czy nie. Ostatnie badania miałam na czczo 74, a po 50g po 1h 154 :/ Więc ponad dwukrotnie mi skoczyło,a norma jest 140.
 
E-lona tylko pogratulować wyników. Ale wiadomo, bez pracy nie ma kołaczy.... Trzymam kciuki za wizytę i USG.
Co do ciśnienia w oczach, to tak, może to być wskazanie do cc. Ja właśnie w tej sprawie idę 15 do okulistki,żeby mi dokładnie sprawdziła ciśnienie, bo problemy z oczami mam, ale nie takie, jak ty, Aniolek (u mnie wada wzroku dość duża-choć to pojęcie względne)
 
nice-girl dzięki :-) nie znam za bardzo na tym i dla tego troszkę się obawiałam tego wyniku.Ja robiłam 75 g glukozy od razu.
To trzymam kciuki oby wyniczek tym razem był u Ciebie lepszy!!
 
reklama
Mąż dzwonił z wynikami:
-na czczo 79,
-po 1h:159 (norma 180),
-po 2h: 162 (położna mi mówiła że norma 140, ale na wyniku jest napisane, że norma to 120)

Mam cukrzycę ciężarnych :-(
 
Do góry