reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdjęcia USG

dzięki dziewczyny:) oglądam po raz dziesiąty filmik z usg i jestem coraz bardziej wzruszona... :) :)

mata - mała się tak ruszała, że lekarka miała problemy aby przepływy sprawdzić :) co wymierzyła w serduszko to malutka zmieniała pozycje :)
 
reklama
ivi- bozeeee jaka piekna dziewczynka!!! az sama ogladalam te fotki z 5 min, sa niesamowite! GRATULACJA!!

a mialam pisac Maruusia- Twoje zdjecie tez jest boskie!

ale mamy teraz cuda, co? ja nie wiem czy moja mama w ciazy ze mna miala w ogole jakies usg, te ponad 30 lat temu, watpie, nawet chyba cos takiego wspominala jak mowilam, ze musze isc na usg za 300 zl, niezle sie zdziwila wtedy:-Dco to za cuda heheheh
 
Ivi super fotki, strasznie fajnie tak dziecko obejrzeć sobie w środku:) napisz mi proszę czy Twój lekarz standardowo zrobił Ci badanie przepływów? mój twierdził, że nie ma takiej potrzeby na połówkowym, i nie wiem czy chciał mnie zbyć czy rzeczywiście nie trzeba, bardzo bym chciała to sprawdzić, i nie wiem czy iść jeszcze do kogoś innego?
 
Amandla - ja właśnie dlatego szłam właśnie do tej babki, która na prawdę się mocno ceni, ze względu jak i co bada u dzieciaczka.. A ona sprawdza absolutnie wszystko- od główki (łącznie z budową mózgu), poprzez kończyny (liczenie paluszków itd), ruchomość stawów, cała anatomia - nerki, wątroba, jelita, nawet trzustki wypatrywała! Nie mówiąc ile czasu poświęca na serduszko. A przepływy są chyba jedną z ważniejszych rzeczy do sprawdzenia!! czy serduszko w porządku, czy pępowina odpowiednio pracuje itd..

co do 3D - owszem, jej sprzęt umożliwia pokazanie trójwymiarowego obrazu, ale to tylko bajer dla rodziców jest;) wszystkie rzeczy sprawdza na 2D, bo tylko wtedy widać porządnie "środek" dzidziusia. Dlatego całe badanie było w 2d, a potem na momencik włączyła 3D żebyśmy sobie popatrzyli ;-)
 
no widzisz , cholera, u nas nie ma tak naprawdę w mieście takiego super lekarza, który ma jednocześnie super wyposażony gabinet, a te które są dobrze wyposażone to z kolei lekarze nie mają najlepszych opinii, więc nie sztuka mieć sprzęt i się na nim nie znać;/ moja siostra jeździła do Łodzi na usg i też miała takie super dokładne jak Ty, i mam teraz dylemat. BO to usg co robiłam tydzień temu robił mi naprawdę dobry lekarz, który ma świetnie opinie i jest dobry w tym co robi, może nie ma extra sprzętu, ale się zna na tym co widzi, czy jeszcze pójść do innego który ma super sprzęt do usg,bada przepływy, dopplera ma ale w sumie niezbyt dobre opinie o umiejętnościach. Mąż mi mówi, żebyśmy już nie szli, bo skoro wszystko jest OK to nie ma sensu kolejnego usg robić i sama już nie wiem... Wiadomo przecież, że opinie ludzi są subiektywne na temat lekarzy, cholera wie...
 
Ostatnia edycja:
Do kiepskiego lekarza z dobrym sprzętem to chyba szkoda kasy ;)
Dla mnie przepływy były bardzo ważne, ale nie szukałam gabinetu który ma odpowiedni sprzęt tylko poszłam do lekarki którą polecała mi moja gin (która nie dysponuje tak wypasionym aparatem)
 
reklama
Do góry