reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

reklama
No ja też po wizycie :-) Szyjka długa i zamknięta, macica miękka i od ostatniej wizyty sporo urosła (dno przesunęło się o 6cm!). Zdjątka nie mam, bo tylko tak sobie oglądaliśmy.
Wyniki z tendencją spadkową, ale nadal dobre, więc profilaktycznie żelazo dostałam. Na następną wizytę nie muszę robić żadnych badań.
No i następna wizyta dopiero za 5tyg i wtedy połówkowe:-)
Generalnie wszystko książkowo, maluszek też rośnie prawidłowo:-)

A co do grzybków, to dam Wam spradzony przepis na czystą szyjkę, bo cały czas taką mam. Co 2-3 dni podmywam się kwaśnym mlekiem albo jogurtem naturalnym, a jak mnie coś zaczyna swędzieć to codziennie i do tego wstrzykuję to sobie małą strzykaweczką do środka. Bezpieczne i całkowicie naturalne:-) I szyjka cały czas czysta:-)
 
Cieszę sie ,ze wasze wizyty przebiegły pomyślnie. :-D
Ja dziś też miałam wizytę. Jakież było moje zdziwienie, gdy lekarz powiedział,że na połówkowe zawcześnie !!! :szok: Powiedział,że robi między 21 a 24 tygodniem. Ale zapytałam czy zrobi teraz USG ,bo dla chłopak chciałby zobaczyć. Wiec zrobił takie zwyczajne.
Wiec tak. Dzidziuś ogromy. Serce 4- komorowe. Na pytanie jaka płeć lekarz odpowiedział,że niewyraznie widać ,ale chyba chłopak.
Następną wizytę mam 11 sierpnia. I bedzie połówkowe.
 
cześć kochane babolki!!!

jestem po...ufff
jejku jaką mam już wielka córcię! Nie wiem jakie wymiary ale prawie 500 gr waży, więc już "mam co dźwigać":-D:-D:-D
ginek sprawdził dokładnie szyjkę (też dowcipnie) i powiedział, że wszystko pozamykane na 4 spusty. Szyjkę mam niby długą jak na 22 tydzień ciąży - 2,6 cm. Sprawdzałam w necie i to wcale nie jest jakoś strasznie dużo, więc oczywiście już mnie naszły wątpliwości...niby niektóre babeczki mają krótszą szyjkę i tyle. Najważniejsze, że zamknięta. Powiedział, że moje bóle są całkiem normalne, skoro nic się nie rozwiera. Mogę spokojnie jechać w góry - tylko bez szaleństw;-)
Dzięki temu, że miałam dowcipne usg dokładnie zbadał jeszcze raz co niunia ma między nózkami i zobaczyłam maleńką cipuchę:))) po raz kolejny.
To było połówkowe, więc trochę trwało. Serducho, mózg, kręgosłup itd - w porządku:-)
niunia ssała paluszek, otwierała buźkę, fikała jak szalona. I dostałam jeszcze płytkę.
jestem taka szczęśliwa!!!

JESTEŚCIE KOCHANE- dzięki za kciuki!
 
Super!! Enela gratuluję syneczka!! Szkoda, że to nie USG połówkowe ale najważniejsze że wszystko jest dobrze a do 11 juz niedaleko :)
Olcia bardzo się cieszymy z grudniowej księżniczki już potwierdzonej na 100% !! faktycznie duża dziewczyna już z niej:-) Co do szyjki to niestety się nie wypowiem bo się nie znam, ale skoro lekarz mówi, że ok to ok. W końcu z tego co wiem to szyjka skraca się wraz z kolejnymi tygodniami ciąży.
 
reklama
Do góry