reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

reklama
Witam, ja już po wizycie. Właściwie mam mieszane uczucia ale o tym zaraz.
U maluszka wszystko dobrze, macha radośnie rączkami i nóżkami, widać już szyjkę a nawet usta, nosek i oczka:-) Oczywiście na zdjęciach już nie jest to samo co na USG. maluszek ma ponad 5 cm :-) I tak jak pisałam w wątku o zdjęciach USG - lekarz widział dziewczynkę ale sam stwierdził, że dopiero można potwierdzić na późniejszych badaniach.
A teraz niestety zła wiadomość - u mnie nie najlepiej. Mam podejrzenie o wadę serca, która teraz się uaktywniła. W czwartek mam wizytę u kardiologa i zobaczymy co będzie. Wiadomo, że temperatura ciała wzrasta w ciąży i tętno się podnosi ale ja miewam tętno 120-130 a to dużo za dużo. Dlatego też zemdlałam :-( To niestety druga taka diagnoza w ciągu tygodnia. Boję się, bo to nie bagatela...
niestety jeszcze nie mogę brać leków więc od poniedziałku L4 i nic mi kompletnie nie wolno robić...
Wiolcia cieszę się ze z maleństwem wszystko dobrze:-) szkoda tylko że u Ciebie nie za ciekawie ze zdrówkiem:-( trzymam kciuki za czwartkową wizytę u kardiologa i za dobre wyniki:sorry2:
 
A oto sesja mojego maleństwa z dnia dzisiejszego:


A takie mam dłuugie nóżki:


Oczywiście wg USG to JUŻ 12 tydzień i 3 dzień ciąży a jak same widzicie na paseczku mam 11 tydzień i 2 dzień.... i dodam tylko, że wg dzisiejszego USG to dziewczynka :-) Ale na tak wczesnym etapie to tylko 50 % ;-)
śliczna dzidzia:-):-) i już płeć można powiedzieć znasz na te 50%;-)
wiolcia to wg usg termin masz na koniec listopada?


...bądź tu mądry i... rodź dzieci:-D:-D:-D
olcia dzidzia i tak pod koniec ciaży sama zdecyduje kiedy chce wyjść albo ją wywołają:sorry2:

Gufi mówisz, że powinnam przystopować?? ;) Czytałam, że USG nie ma wplywu na płód.... poza tym za 2 tygodnie mam prenatalne badania więc znów USG... jestem od tego uzależniona :))
Missiiss nieźle już 6?? :) Dzisiejsze moje USG było dopiero czwarte (a może aż) :)) pamiętaj wrzucić zdjęcie !:)
ula la a ja tylko jedno miała:sorry2:
a kolejna wizyta dopiero 27 maja:blink:
 
Wiolcia_6 super, że z dzidzią wszystko ok. Jeśli chodzi o Twój puls ja też miałam ostatnio strasznie wysoki i miałam założonego holtera na szczęście wyszła tylko słaba tachykardia czy coś tam, ale leków absolutnie na to brać nie można bo powodują wady płodu. Z kolei wszyscy kardiolodzy zalecali na wysoki puls magnez więc może zacznij od tego.
 
Wiolciu śliczne to twoje maleństwo:) a te nóżki....:) niesamowite po prostu!:) Posmeraj tą swoją 50 procentową córę przez brzunio od cioci eweliny:)
 
Wiolcia - musisz przystopowac, bo ja jeszcze zadnego nie mialam i mi przykro ;-) daj mi szanse zanim zrobisz kolejne :-);-):tak:
 
Dziękuję dziewczyny za slow aotuchy. Macie calkowitą rację - martwic sie powinnam po wynikach... ale jakos tak mam że wole się najpier marwtic i później odetchnąć z ulgą ;)
joamar widze, że nie tylko ja miewam problemy. A tobie lekarz cos zalecil czy tylko uważac na siebie?? A magnez mozna brać bez problemu w ciąży?? Bo mnie póki co nawet witamin nie zalecił...
 
W dalszym ciągu nie wiem, który to jest tydzień ciązy więc przesunęłam badania prenatalne na 21 maja. najpóxniej będzie to 13 tydzień i 5 dzień ciąży a najwcześniej 12 tydzień i 4 dzień. Na stronie internetowej centrum medycznego, do którego sie wybieram robić badania pisze, że powinno się je robić 12-13 tygodniem +7 dni.... cokolwiek by to nie znaczylo mam nadzieję, że mieszczęs ię w terminie.
 
reklama
Myśle o USG genetycznym, które w Centrum medycznym Femina w Katowicach jest nazywane " I etap badań prenatalnych - badanie USG (USG genetyczne)". Ja muszę troszkę więcej poczytać o tym bo widze, że jedno nie znaczy drugie... :))
 
Do góry