reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Fornetka - piekne zdjęcia a jajka imponujące :-)
Ola - to ja nie wiedziałam, że w 32 tygodniu już dzieciaczki przyjmują ostateczna pozycję.. byłam przekonana, ze jeszcze się może obracać a ostatecznie usadowić nawet w późnych tygodniach ciąży. w takim razie moje następne usg tez powinno mi cosik na ten temat powiedzieć
 
reklama
Ja po wizycie, maluszek już naciska i się szykuje powoli na ten świat:szok: . Jakoś cały czas czułam ze pewnie wcześniej urodze bo moje dziecie bardzo nisko jest ulozone ale mimo wsyztsko jakos mnie ta wiesc zszkowala i przerazila zarazem. Mam się oszczedzac jak najwiecej lezec i ograniczac wyjscia bo niestety schody nie sa moim sprzymierzencem a my na 4 pietrze mieszkamy. Oby jeszcze wytrwać z 5 tyg..
 
:no:Czesc wrocilam z tego nieszczesnego echa serca no i co lipa jedna wielka ze wszystkim: po tamtych zwapnieniach nie ma sladu za to jedna zastawka nie domyka sie do konca i za 3 tyg nastepne usg:wściekła/y:

U dziecka?? Nie martw się, może jeszcze się zmieni diagnoza... Jest jeszcze czas. A może lekarz źle odczytuje?
 
Asia to się biedna nastesujesz... a pewnie i tak jest wszystko dobrze....oby
Asieek to szybciuto sie pcha na drugą stronę brzuszka.... odpoczywaj bo jak piszesz oby przynajmniej do 36tc....
Ola ja mam podobna sytuację, jeśli nie ułoży sie główkowo na wizycie w 37tc planujemy cc.... ale cały czas wierzę w jego zdolności akrobatyczne...
 
Ola - to ja nie wiedziałam, że w 32 tygodniu już dzieciaczki przyjmują ostateczna pozycję.. byłam przekonana, ze jeszcze się może obracać a ostatecznie usadowić nawet w późnych tygodniach ciąży. w takim razie moje następne usg tez powinno mi cosik na ten temat powiedzieć[/QUOTE]

malina29 możliwe że jeszcze dziecko się obróci, lekarz powiedział mi że szanse są ale bardzo małe. Zresztą ja po ruchach czuję że raczej mało miejsca już u mnie w brzuchu się zrobiło. Ale ciągle mam nadzieję.
 
czy to jest normalne, że w 29 tygodniu dziecko jest już obrócone główką w dół? bo moje już jest, ale martwie sie czy nie za wcześniej? byc może nie potrzebnie...
...co za ironia losu, płci jeszcze nie znam, bo mi jeszcze lekarz nie zdarzył powiedzieć, a dziecko zaczyna sie juz układać główka w dół...to chyba nie ta kolejność:confused:

Moja mała już od 6 tygodni na każdym USG jest ułożona główkowo.. więc jak widzisz dzieci na różnym etapie mogą taką pozycję przyjmować... a obrócić się może dopiero koło 36 tygodnia.. więc bez obaw... tyle tylko, że pewna niedogodność może wynikać, iż dziecko naciska na dolne partie i powoduje to ból krocza...

asieek: oszczędzaj się kochana, póki możesz... najważniejszy maluszek...

asia.k: choć to zapewne trudne do wykonania, to najważniejszy teraz spokój.. na pewno wszystko się jeszcze naprawi... najważniejsze, że lekarze to kontrolują...
 
wiecie co.. z tym obracaniem to chyba bardzo indywidualna sprawa.. ostatnio jedna dziewczyna w szkole rodzenia mówiła, że była już ustawiona na cesarkę a dosłownie tydzień przed terminem bejbiak zmienił pozycję więc trzeba mieć nadzieję do samego końca :yes:
 
mój gin też opowiadał, ze dziewczyna w 38 t.c. przyszła rodzić ze skierowaniem na cesarkę, bo dzień wcześniej mały jeszcze poprzecznie leżał, lekarz zrobił usg i dzidziuś był główką do dołu :-)
 
reklama
Do góry