reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

reklama
Mam.wyniki crp norma to 6 a ja mam poniżej 6 wiec uff jeden stres mi odszedł. Teraz tylko czekać do wtorek na wynik wymazu.
Niesia_88 mój mały z wymiarów jest jak na 31 tyg a jestem w 32+4.
Ja bym tak szybko luteiny nie odstawiła i sama brała bez zgody lekarza .
 
Wioleta, tez chyba obstawiam, ze to błędny pomiar i kiepski sprzęt dodatkowo. Jakos nienajlepiej trafiam na tych lekarzy na NFZ.

To teraz muszę skądś wykombinowac z jedna paczkę Luteiny. Macie na zbyciu? Chętnie odkupię :) Przejdę sie pewnie do rodzinnego albo prywatnie gdzies. Bede sie pewniej czuła jak pobiore tak do 36 tygodnia.
 
Wioleta, tez chyba obstawiam, ze to błędny pomiar i kiepski sprzęt dodatkowo. Jakos nienajlepiej trafiam na tych lekarzy na NFZ.

To teraz muszę skądś wykombinowac z jedna paczkę Luteiny. Macie na zbyciu? Chętnie odkupię :) Przejdę sie pewnie do rodzinnego albo prywatnie gdzies. Bede sie pewniej czuła jak pobiore tak do 36 tygodnia.
Muszę sprawdzić datę ważności, bo mam w domu 100. Ale obawiam się , że może być po terminie. Mi ostatnio lekarz powiedział na usg, że to nie zawsze sprzęt, ale też osoba, która dokonuje tego pomiaru. To zależy. Mój jest cały czas większy od 13 tc. I nie ważne usg, raczej skoków rozbieżności nie mam.

Ewa90 dobrze, że crp wyszło dobrze. Nie powinna cie straszyć ta lekarka.
 
Ewa, mi sie wydaje ze twoj lekarz wybral po prostu mniejsze zlo - walczyl o to, zeby skracanie szyjki nie postepowalo, a poki ona zamknieta to dziecku ze strony bakterii nic nie zagraza. Ta madry czlowiek z tego co pisalas nie w ciemie bity profesor. Zreszta gdybys tam cos miala to po tum czasie juz bys wiedziala ze cos jest nie tak.
Juz sie odenerwowalas w tej ciazy wystarczajaco!

Mi tez lekarka mowila ze luteine to bedziemy brac tak do 36 tc zeby potem spokojnie szyjka juz natrualnie zaczela sie sama do porodu skracac i zeby skurcze sie pojawialy czesciej, wiec ja bym odstawila juz tak jak lekarz karze.

Moja juz od USG w 20 tc ciagle jest mniejsza o 1t3d wzgledem tego jaka powinna byc i sie to utrzymuje takze po prostu pewno bedzie mniejsza :) Lekarka powiedziala ze ona obstawia ze jezeli sie urodzi w terminie to bedzie ponizej 3kg.

A co aparat do USG ro jednak roznica. Moja lekarka ma taki mega wypasiony w swoim gabinecie ze jak robi to ja sama wszystko widze i obraz jest swietny, ale w sumie sie nie dziwie bo ona ma uprawnienia do robienia USG genetycznych wiec i sprzet dobry musi miec.
A jak bylam w grudniu w szpitalu i lekarka na ip robila mi usg to na takim aparacie ze dla mnie to tylko smugi i nic wiecej :/
 
Jasmina88 krążek mi zakładał jeszcze inny ginekolog (nie ten profesor z bialegostoku ) tylko gin odemnie z miasta który ma.dobry sprzęt i dlatego do niego poszłam na usg 3 trymestru a przy okazji założył krążek - bo uznał ze to dobre rozwiązanie no i szyjka się skróciła do 2.4 wiec ja też chciałam bo byłam zdenerwowana.

Myślę że moja gin tez się mogła zdenerwować , że do niego poszłam (bo z tego co wiem to się nie darzą sympatią ) i zareagowała w taki a nie inny sposób. Co jej wcale nie usprawiedliwia bo byłam taka na nią wkurwio.na. Siedzialam u niej w gabinecie godzinę z czego połowa czasu była na wymianę zdań .
 
A na szkole rodzenia mowila polozna zeby sie nie sugerowac datami z USG przy obliczaniu daty porodu czy wagi dziecka, chyba ze sie mialo wybitnie nieregularne cykle.
Powiedziala ze wczoraj nawet mieli taki przypadek ze przyjechala pani do porodu slusznej budowy, pierwsze dziecko i oni rutynowo zawsze robia ktg i usg zeby sprawdzic wody, ulozenie i etc i jezeli na USG wychodzi ze waga dziecka przekracza 3,5 kg to lekarz musi poinformowac rodzaca o mozliwosci cc w przypadku braku postepu czy jakos tak.
I ta Pani tak sie przerazila ze jej na tym USG wyszlo dziecko 3800 g ze wpadla w taka panike ze nie dalo sie jej uspokoic i musieli jej zrobic cc.
Co sie okazalo? Dziecko wazylo 3200!
I polozna skwitowala to takim komentarzem, ze kobieta miala "narzedzia" do tego by urodzic to wieksze dziecko, bo natury nie oszukasz i ona wie co ktora kobieta moze, a kobieta bedzie do siebie dluzej dochodzila i fizycznie i psychicznie. I wniosek taki zeby nie wierzyc pomiarom wagowym USG bo to komputer oblicza na podstawie jakis parametrow.
 
reklama
Zawsze koncze post i mi sie cos przypomina :D
Pooozna jeszcze powiedziala ze czesto jest po prostu tak ze kobiety rodza duze dzieci bo w ciazy jedza wiecej witamin, bialka niz potrzeba ich organizmowi i tym samym tucza dziecko.
 
Do góry