reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

Tez jestem względnie zadowolona z wizyty, mała przyrasta w normie, waży cos kolo 1700g i mieści sie w normach po środku. Pomiary, przeplywy i serduszko w porządku :-) tylko nie chciala pokazać buźki.. nygus mały :p
Co do mojego dodatniego antygenu hbs - musze iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni chorób zakaźnych.. trzeba poszerzyć diagnostykę. Dla dziecka nie jest to jakims poważnym zagrożeniem, po porodzie będzie miało podaną dodatkową dawke immunoglobuliny.
 
reklama
Jesteśmy po wizycie :)
Mały rośnie ma około 1700 gram :) przepływy i serduszko w porządku , wody plodowe również.
Wyniki badań hbs, hiv, morfologia, magnez, potas również.

Powtórzyła mi wymaz bo poprzedni co mi inny lekarz zrobił był w kierunku gbs.. i teraz pytanie czy zwalczylam ta cholerna bakterie.

Odnosnie krążka - to mi zakładał inny ginekolog (nie mój prowadzacy) i ta moja zła ze bie zbadal mnie pierw pod kątem różnych bakteri i nie wykonał nalezytych badań :( mówi , że jeśli miałam jakiś stan zapalny w organizmie a on mi założył ten krążek (a wiadomo ze jak się ma krążek to tworzą się dodatkowe siedliska bakteri to może przejść na dziecko i dziecko może urodzić się chore - chce mi się plakac:( ) wysłała mnie na badanie crp - juz zrobiłam mąż ma odebrać po 16 , a wymaz do odbioru we wtorek .

Co do moich bóli to ciągnące wiązadla które teraz będą coraz bardziej dokuczać, jeśli będzie mi się napinało całe brzucho i twardnialo to patrzeć czy nie są to regularne napięcia jeśli tak od razu szpital i ktg - wtedy nawet może mi zrobić cc.

A odnośnie kiedy cc to mowi ze tsk tydzień półtora przed terminem, ale jeszcze jest na to czas .
Poza tym mogę zacząć chodzić
 
Ewa super wieści:) napewno nic się tam strasznego nie przykleiło i mały bedzie zdrów jak ryba :) i super, że możesz powstać z sofy :) uważaj na siebie! I nie przesadzaj z wysiłkiem! Wszystko na spokojnie:)
 
Siedzę i myślę o tym :( ryczec mi się chce , nie dopuszczam do siebie złych myśli ale mi zaczęła mówić że zapalenie opon mózgowych ze coś tam :( rany... to jest straszne .
To że mogę powstać z łóżka nawet mnie nie cieszy :/ wiesz Basia podjadę z mężem do sklepu czy przejdę się na spacer to będzie taka moja aktywność , więcej nie zamierzam robić - za długo lezalam żeby szaleć.
 
Ewa nie powinna Cie straszyć! Powinna zlecić badania i w razie złych informacji wtedy z wami rozmawiać... Bo tak naprawdę stres jest tutaj najgorszym co was moze w tej chwili spotkać. Trzymam kciuki za wyniki! A Tobie proponuje jakieś pyszne ciacho na poprawę nastroju:*
 
Ewa90 nie martw się. Wszystko będzie dobrze.
Moja wizyta dopiero 23 marca wiec jeszcze trochę poczekam żeby podejrzeć małego. Dzisiaj tak mnie skopał że wszystko mnie boli. Wczoraj zaczął o 23 to przez pół nocy nie spałam a o 5 obudzilam się i już spać nie mogłam. Dzień przez to do du...
 
No mówiła mi żebym się nie denerwowala bo wywoluje adrenaline w sobie która może doprowadzić do skurczy. Tez na nią naskoczylam bo była taka sytuacja ostatnio odnośnie tych moich bakteri co odebrałam wyniki - ze dzwoniłam do niej chciałam jej zapytać co mam. dalej robić itp jakie leki zastosować to jaśnie Pani nie odbierała a później w ogóle miała wylonczony telefon. Wiec ja zadzwonilam wtedy do ordynatora odemnie z miasta co ja mam robić w takiej sytuacji i on wtedy mi kazał zrobić ta irygacje. .. I za to też była zła.
A ja jestem tylko kobieta w ciąży martwiąca się od samego początku ciazy o swoje dziecko :( a ona głupia jeszcze na mnie naskoczyla .
 
Ewa nie powinna cię straszyć i mieć pretensji. Nie przejmuj się bo tak naprawdę każda z nas może złapać jakieś bakterie i nawet o tym nie wiedzieć. Odpręż się i postaraj o tym nie myśleć bo to bardziej szkodzi małemu niż takie prorokowanie co będzie.
 
reklama
Ewa, spokojnie. Troche chyba ta Twoja lekarka za bardzo Cie straszy. Powinna raczej uspokajać ciężarna, a nie dokładać stresu... Trzymam kciuki! Na pewno bedzie ok!

Ja tez wlasnie wróciłam z wizyty. Szyjka zamknięta, ponad 3 cm w dalszym ciagu, ale... miałam usg III trymestru na NFZ w 30t4d a moje dziecko wszystkie wymiary w tamtym czasie miało jak 32t4d. I teraz siedzę i sie zastanawiam czy ciaza jest starsza czy ona taka duża rosnie czy co. Termin porodu wg. tego usg to 21 kwietnia. Cykle miałam regularne, co 29 dni. Także mam zagadkę, ale w sumie pasuje mi ten 21 kwietnia na porod :) Dziwi mnie jeszcze tylko, ze w 28t5d byłam na prywatnym USG w dobrej klinice i wtedy córcia była jeszcze wymiarowa jak na ten tydzien ciazy. Albo pozniej musiała tak ruszyć z kopyta albo jednak to usg na NFZ jest takie średnie jakościowo. No nic. Najwyzej bedzie cesarka, jeśli bedzie taka duża rosła :)
Poza tym od 35 tygodnia lekarz kazał mi odstawić juz Luteine. Czy to nie za wczesnie? Chyba wolałabym jeszcze tak do 36 tc ja brać.
 
Do góry