reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

reklama
Ja juz po wizycie.
Bardzo sie uspokoilam, bo przeplywy w normie i wszystko inne tez :) Mała nadal jest mala, ale widac tak ma byc, bo to juz 3 USG gdy rozmiarowo jest mniejsza o tydzien. Ale przyrasta prawidlowo :) W 29t1d wazy ok. 1080g +/- 158.
Lezy glowka w dol, a nogami walila po zoladku na wizycie. Takze stad bole mojego zoladka ostatnie.

Szyjka jest dzielna! Wytrzymuje i nie zmienila sie od miesiaca. Jednakowoz to ponoc zasluga luteiny i spoczyjowo-oszczedzajacego sie trybu, takze mam to kontynuowac.
Na anemie dostalam silniejsze zelazo. I mam jesc wiece tabl magnezu na te pobolewania brzucha - 5 tab dziennie.
 
Ja dziś po badaniach 3 trymestru :). Synek ma już 1300g i wszystkie parametry ok. Tylko lekarz potwierdził, że albo synek będzie duży, albo urodzi się dużo szybciej. Z miesiączki wychodzi mi termin 23.05., a z pomiarów Małego 11.05. :). U mnie też wszystko ok, szyjka 33mm :). Synek odwrócony juz główką dół :).
 
Ja już po usg. Mój synek waży już 2100. Wszystkie pomiary prawidłowe. Weszłam już na drugi stopień dojrzałości łożyska. Lekarz zrobił super zdjęcie buźki i to na usg 2d.
Porównałam usg syna starszego i w sumie pomiary podobne a Kuba urodził się 3030
 
Ja już po usg. Mój synek waży już 2100. Wszystkie pomiary prawidłowe. Weszłam już na drugi stopień dojrzałości łożyska. Lekarz zrobił super zdjęcie buźki i to na usg 2d.
Porównałam usg syna starszego i w sumie pomiary podobne a Kuba urodził się 3030

Gosia, Ewa gratuluje :)
Gosia nie pochwalisz się ciotkom zdjęciem z usg? A mogę się niedyskretnie dopytać co znaczy "drugi stopień dojrzałości łożyska"?
 
Kasik90 nie mam scania a aparatem to tylko w dzień. A na razie jestem zalatana :)
Co do łożyska to II stopień dojrzałości występuje mniej więcej od 3 trymestru. Łożysko się starzeje i mniej więcej przed porodem osiąga III stopień i wtedy trzeba codziennie na Ktg. Dlatego zbyt długie przenoszenie ciąży jest niebezpieczne, bo łożysko nie daje rady. To tak łopatologicznie. Na naszym etapie drugi stopień to już norma.
 
Kasik90 nie mam scania a aparatem to tylko w dzień. A na razie jestem zalatana :)
Co do łożyska to II stopień dojrzałości występuje mniej więcej od 3 trymestru. Łożysko się starzeje i mniej więcej przed porodem osiąga III stopień i wtedy trzeba codziennie na Ktg. Dlatego zbyt długie przenoszenie ciąży jest niebezpieczne, bo łożysko nie daje rady. To tak łopatologicznie. Na naszym etapie drugi stopień to już norma.

Rozumiem :-) dziękuję za informacje, nawet o tym nie wiedziałam.
 
Ja dzisiaj byłam na USG. Z małą wszystko w porządku, waga idealna jak na jej wiek 1730 g (50 centyl), termin z USG odbiega od terminu z OM o 3 dni, więc ok. Serduszko bije prawidłowo 140 uderzeń na minutę, ilość płynu ok, łożysko jak na razie I stopień dojrzałości. A i mała ułożona główką do dołu, podłużnie. Lekarz stwierdził, że już raczej nie powinna zmienić pozycji. Tym razem postanowiła odpuścić mamie stresu i nie poowijała się pępowiną:)
 
reklama
Kaylla super wiesci :D Maluda ladnie przybiera :)
Tez dzisiaj mamy wizyte z usg :D
A Ty po dzisiejszej jestes zadowolona, bo ja zauwazylam, ze przy kontrolach co dwa tyg. to wlasnie przy samej konsultacji tak ekspresowo to przebiega.
 
Do góry