reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Dobry wieczór
Luszka - dzieci pierwsza klasa.
Efuniu - zdrowia dla Zosi!
Lindsay - i jak? fajnie by lo?

My nie zapisujemy Natalki na angielski, w przedszkolu będzie miała full zajęć, więc nie chcemy jej mieszać. I Natalia póki co będzie wracała do domu po obiedzie. Nie jest jeszcze gotowa, zeby zostawac dłużej, a możemy sobie pozwolić na to, zeby nie musiala wysiadywać.
 
reklama
Witam!
Luszka, miło,że znów jestes na Bb. rany jaki Adaś duży- patrzę na suwaczek i nie wierzę .
Efunia, zdrówka dla Zosi. jaki ten wózeczek, pokaż , bo juz zapomniałam.

z tym angielskim to żart? :baffled: bynajmniej mnie nie przyszło do głowy zapisać moje niespełna trzyletnie dziecko na język .....
 
Kasiek na zajęcia metodą Helen Doron przyjmują chyba już 1,5 roczne dzieci. My podobnie jak Magdusiek, nie zapisujemy i tak już dużo zajęć jest w przedszkolu, angielski też.

Lindsay daj znać, ciekawa jestem Twojej opinii o tych zajęciach!
 
cześć,
Luszka witaj:-) Myślałam ostatnio o Tobie:-)

No więc Helen Doron po pierwszej lekcji- super. Moje dziecko jakby "podmienione":tak: Najbardziej chętny i śmiały z całej grupy. :szok::-DNie wiem czy to zasługa chodzenia wcześniej na Yamahę na której był totalnie wycofany mimo, że bardzo tam lubił chodzić.
Pani fajna ( mają obowiązkowe szkolenia więc musi być fajna bo jest przesiew:-D)
Ja nawet do końca nie wiem czy mamy angielski w przedszkolu, ale nie będzie chodził. Chcę małej grupy- tu jest 6 dzieci. Ładnie, czysto i miło.
Wnioski:
1) nic na siłę- jeśli będę widziała, że za dużo zajęć lub nie lubi tam chodzić- rezygnujemy
2) patrząc na mojego M. widzę, że sens prowadzenia dzieciaka gdziekolwiek jest dopiero koło 2,5 -3 latka. Na pewno wcześniej dziecko "obywa" się z grupą itp, ale mój syn nie był typem aktywnym. Na pewno jest to indywidualna sprawa.


Mamy też potwierdzenie szkarlatyny- zaczęła się łuszczyć skóra na stópkach. Tyle dobrze, że wiemy co było i nie wpakowaliśmy w dziecko niepotrzebnie całej serii antybiotyku.
 
a i jeszcze - na zajecia kupuje się taki plecaczek z 4 płytami, 4 ksiązeczkami ( drogi kurka !) i w domu puszczamy 2x dziennie przerobioną płytę . na początku to jedna, dwie piosenki na zasadzie osłuchania. cały czas podkreślają, żeby nic na siłę- nie poprawiać, nie wypytywać, nie kazać na siłę się popisywać. i to jest to co lubię, bo ja wyznaję właśnie taką zasadę co do dziecka- nic na siłę, przyjdzie pora będzie sam chciał.
więcej napiszę po następnym wtorku. no chyba, że będę karmić piersią i się nigdzie nie ruszę:-D;-)
 
hej

ja wlaśnie wrociłam z pogotowia. jakaś czarna seria u nas. dostałam takiego uczulenia na całym ciele, ze w zyciu takiego nie widziałam. :szok: cała spuchłam i drapałam sie nawet przez sen. dali mi zastrzyki, po których podobno nie wolno karmić.

luszka
twoje dzieciaki super! jak bliźnieta :tak:

kasiek ja tymka tez jeszcze nie zapisuję na angielski. moze za rok....

a wózek taki oto.
102121SAMUEL000.jpg


poloze sie o ile zasnę z nerwów. rano muszę do pediatry dzwonić czy mogę karmić. jesli nie to jeszcze mleko odciagnąć... jakiś laktator muszę nabyć szybko w takim razie. :baffled:
 
Dzień Dobry. Wpadam tylko żeby złożyć serdeczne życzenia urodzinkowe Olinkowi.

Olinkowi Wszystkiego NajNajNajlepszego, Wszystkiego Kochanego, całą masę słodyczy - ciotka Drzewko z dzieciakami życzy

Efunia, o której ty tu wpis machnęłaś? :szok: Dużo zdrówka! Cześć Luszka.Dzieciaczki cudne!
Jeżli chodzi o przedszkole, to ja też odbieram Weronikę przed leżakowaniem. Leżakowanie było raz i była porażka. A tak idzie chętnie, z uśmiechem.Poczekamy więc do października. I angielski też na razie odpada. I tak ma nad czym myśleć. Na razie będzie rytmika. (wiecie jaskółki, te sprawy) :-)
 
Witam!

Idzie myszka,idzie konik,
żabka,piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami
DLA OLIWIERA w dniu trzecich urodzin !!!
1.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
co do nauki języków w wieku trzech lat mam swoje zdanie, niezmienne:-p
i nie przekonają mnie zajęcia nawet metodą Helen Doron .
 
Do góry