reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Lindsay - no nareszcie jesteś! Ale się cieszę, że zajrzałaś. PIsz, koniecznie,
Gratulacje serdeczne!

A w ogóle to dzień dobry
 
reklama
Hej,
Nie wiem ile czasu minęło od ostatniego mojego "pisania" ale to nie ważne :-)
Własnie skończyłam czytać ... oj jak ja Wam zazdroszczę tych pogaduch.
Cieszę się, że u Was wszystko w porządku. Nowe dzieciaczki pojawiaja się na świecie. Pozostałe wybieraja się do przedszkoli ... a u mnie ani drugiego brzdąca ani przedszkola nie widać :-) Zastanawialiśmy się długo nad Tymiankowym przedszkolem, ale w końcu zdecydowaliśmy się, że pójdzie za rok. Może w międzyczasie pojawi się nowy członek rodziny, wtedy zatrzymalibyśmy opiekunkę, a Tymek ruszyłby do przedszkola :-) Czas pokaże - zobaczymy.

A poza tym to oprócz codziennego zagonienia to u nas też wszystko dobrze.
Tymianek wogóle nie choruje. Rośnie jak na drożdżach. Rozmawia jak dorosły. To niemożliwe jak on sobie świetnie radzi. Znajomi mówią, że niedługo "sprzeda mnie na targu" :-) Niestety nadal na noc ma zakladaną pieluszkę ... sika i sika a ja jakoś w nocy nie potrafię wstać żeby go odsikać. Musiałabym nastawiać budzik :-( Natomiast w ciągu dnia spokój. Sika do ubikacji, zresztą robi to bez niczyjej pomocy. Po prostu idzie , ściąga majty i siiiiiiiiiiiii.
Z bajek uwielbia "Strażaka Sama" a ulubionymi zabawkami są różnego rodzaju narzędzia - obecnie przebojem jest elektryczna piła !

Dziewczyny, dziękuję Wam za pamięć na NK :-)
 
dobry wieczór,

o widzę, że i druga córa marnotrawna się pojawiła. :-)
dzięki za gratulacje.

Doxa na razie to Maciej nijak reaguje- raz gada , że dzidzia w brzuszku, gładzi, nawet raz zdarzyło się mu pocałować, a za drugim razem mówi, że nic "mamusia tam nie ma". Na razie mówimy mu o dziecku, ale nie ciągle. Czekamy na większy brzuszek, aż sam będzie dopytywał. Przeraża mnie , że i dziecko i przedszkole wypada na wrzesień. Biedny Maciuś - będzie się działo.:tak:
Teraz spędzamy dużo czasu razem, gadamy, bawimy się. To czas tylko dla Niego. Wcześniej dzielony z pracą, a od września z dzieckiem i przedszkolem.

A co do cywilizowanych dzieci - to moje wcale nie jest :-) Robi w gacie i nawet nie zamierza nas powiadomić po fakcie. Gdyby nie zapach to nawet jakby wyżarło mu pół tyłka to nie powie. Zasypia ze mną lub moim mężem trzymając za ucho. No i mniamek czyli smoczek do zasypiania.
Nie stresuje się tym za bardzo, bo sama jako dziecko taka byłam. Ma chłopak czas do września, bo jak nie to go z przedszkola "wyrzucą":-D
Oczywiście gada jak stary, zna maszyny budowlane jak robotnik ( np w betoniarce jest mieszadło ślimakowe) i czuje , że zrobi karierę jako operator dzwigu:-D.
Tylko nieśmiałek z Niego i nie wiemy po kim :-)
 
Ale fajnie, ze jesteście :-)
Cieszę się, ze chłopaki tak rosną i super się rozwijają. Na całą reszte przyjdzie cxas, fajnie, ze tak gadają. Natalia ma jednego kumpla młodszego od niej który gada świetnie, a jednego, starszego o prawie dwa miesiące, którego nijak nie da się zrozumieć, nawet jego mamie :-)
A dziś moja córka zorganizowała sobie spanie poza domem, cwana jest gdy słodkim głosikiem pyta- babciu, czy mogę tu dzisiaj spać? plosię:-) ta to mnie opchnie i odkupi, ale na swoje szmatki przy okazji zarobi, jak nic :-)
 
Magdusiek moje dziecko długo właśnie tak gadało jak to chłopaki czyli gorzej od dziewczyn. Pojedyncze słowa i z głebokim oddechem. Ale zaraz po drugich urodzinach rozkręcił się jak katarynka. Może dodali coś do tortu :-D
Czasami ma tylko fajną składnię - np nie chcę iść mojego do domku.

Ty się dziewczyno ciesz, że chce spać u innych. :-)
 
Lindsay - ja sie cieszę, szczególnie, ze pakuję jej ksiązki i zabawki :-) I przy okazji robię selekcję :-)
 
I Jolik się pojawiła! Super dziewczyny, że się odezwałyście! Normalnie forum się "reaktywowało" :-)

Co do rozwoju, każde dziecko inaczej i nie ma co się przejmować, normy są naprawdę szerokie. A jak wiemy same po sobie, różnie się rozwijałyśmy, a na ludzi wyszłyśmy ;-)

Lindsay no, no budowa maszyn to już wyższa szkoła jazdy! Oli z kolei zna i bezbłędnie rozpoznaje więszkość marek samochodowych, teraz wchodzimy w etap modeli. Ach te chłopaki!

A Joliku z tego co pamięam to Tymianek bardzo wcześnie zaczął mówić, pewnie z Tosią Vertigo pogadali by sobie jak "starzy"!
No właśnie, coś Vertigo dawno się nie odzywała!
 
Dzień dobry!

Co tu taka cisza? Chyba nie odsypiacie zmiany czasu ;-)

A dzisiaj piękna pogoda! Ciepło i wiosennie!
 
Witam!

Cieszę się,że odezwały sie Lindsay I Jolik ! Lindsey, gratulacje !!!

Dziś Nadia poraz pierwszy wylądowała za kare w łazience. .Szybko załapała o co chodzi,że mimo otwartych drzwi ma siedzieć i nie wychodzić i równie szybko przeszedł jej zły humor . Wściekłam sie tylko na Mateusza,bo oczywiscie obronca stanął po stronie siostry i swą złośc wylał na Dawidzie,że jego wina,bo " sprzedał" co Nadula robiła. Kurcze, ja głupieje z tymi dziecmi :wściekła/y:Potem sie dziwie,że Nadia niecywilizowana.
 
reklama
I
Co do rozwoju, każde dziecko inaczej i nie ma co się przejmować, normy są naprawdę szerokie. A jak wiemy same po sobie, różnie się rozwijałyśmy, a na ludzi wyszłyśmy ;-)


hihi, jedni bardziej drudzy mniej ;-)

No własnie, Vertigo milczy i parę dziewczyn też, hej, dajcie znak zycia.

Matko, ale się narobiłam, chyba się wcześnjiej położę.
Kasiu - fajne masz dzieci i tyle!
 
Do góry