reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

hmmm Syla nie słyszałam nic o ospie, różyczka tak jest niebezpieczna, ale ospa ... nie wiem. Może skontaktuj się ze swoją lekarką!

Te frakcje to chyba tak jak przy toxo, jedna informuje czy już się miało te bakterie i ma się przeciwciała, a druga czy obecnie jest się zakażonym - chyba tak jest
A pomyślałam sobie, że lepiej pod koniec ciąży, bo przecież mogę się w każdej chwili zarazić, tylko nie wem jak można się zarazić, oj chyba musze gdzieś o tym doczytać!!! Wiem tylko tyle, że jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka, grozi uszkodzeniem słuchu albo wzroku! I lepiej wiedzieć czy się ją ma, to od razu noworodek dostanie stosowny lek!
 
reklama
Tak tak lepiej wiedziec od razu.

To teraz juz wiem o co chodzi z tymi frakcjami. W toxoplazmozie miałam 2x "-" a w cytomegali 1 x "-" oraz 1 x "+", drugi plus oznaczał że mój organizm wytworzył przeciwciała czyli że już chorowałam i gdybym teraz zachorowała to nie jest to szkodliwe dla dziecka.

Czyli badaja dwa czynniki. musze tylko sprawdzić jak się nazywa każdy z nich bo może byś zrobiła na razie tylko ten który mówi czy masz przeciwciała. Jeśli wyjdzie plus to spoko, jeśli nie to możesz wtedy zrobić ten drugi. Nie wiem tylko czy to można tak oddzielnie robić to badanie czy to z jednego badania wychodzi. Sprawdzę w domu nazwy to Ci dam wieczorkiem znać.

A o ospie doczytałam że jak kobieta juz chorowała to ok. Jeśli nie to jak zachoruje to przekazuje chorubsko dziecku. Brrryyyy.

Frezja no tak chłop potrafi zjeść. Dobrze jak zje cos ciepłego w ciągu dnia. Dobrze że się troszczysz o mężulka.

Moje małe wczoraj było spokojne że zaczęłam się zastanawiać czy się na mnie obraziło :) a dzisiaj też mi brzuch wypina. Nóżki musi mieć z prawej strony bo uwypukla mi się co jakiś czas właśnie ta część brzucha. Śmiesznie to wygląda. Ja w obcym. O rany co ja piszę aż mi dreszcze przeszły chwilę po tym jak to nabazgrałam. Ale ja głupia jestem i mam beznadziejne skojarzenia.


 
Eee no Syla nie przesadzaj ;D to faktycznie tak wygląda, mój mały z lewej strony ma nóżki bo mamy położenie poprzeczne jak na razie i na usg widzieliśmy że właśnie tak lerzy, oby się do porodu odwrócił główką do dołu ::)
 
Syla dzięki, poczytałam trochę na internecie. To jest jednak WIRUS nie bakteria, i rzeczywiście jest baaaardzo niebezpieczny, a choroba najczęściej przebiega bezobjawowo!

Dziewczyny zróbcie koniecznie sobie to badanie!!!

IgG - świadczy o przebyciu choroby i posiaddaniu przeciwciał, a IgM - o aktualnym zakażeniu
Syla - Ty to już jesteś spokojna, masz przeciwciała!!!

Frezja - jeszcze się przekręci, ma dużo czasu! Mój łobuz to już główką do dołu, ja to bym chciała aby się przekręcił np. w położenie poprzeczne ;)

 
Mam wieści od Kaszu, nie pojechali do siostry (to wiedziałyśmy) i do tego popsuł im się komputer i dlatego nie ma jej teraz z nami. Ma się odezwać po dzisiejszym USG. Przesyła pozdrowienia dla Was wszystkich!!!
 
Frezja, ale mnie rozbawiłaś ;D ;D ;D

Z kompem nie jest tak źle, sformatują dysk, poinstalują wszystko i będzie Oki, dobrze że nie muszą nowego kupować!
 
reklama
Do góry