reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek szpitalno - porodowy !!

Wiecie co? Mnie się nasuwa tylko jeden wniosek:
nie można mierzyć tą samą miarą kobiet w ciąży i tych które w niej nie są
na wygląd w ciąży wpływa wiele aspektów
a nawet wilczy głód jest jakoś tam wytłumaczalny, jeżeli pojawia się w ciąży a poza nią nie
i ja bym się trzymała tego by nigdy nie oceniać wagi ciężarnych, ze ta to super zgrabna a ta to się spasła jak... no właśnie co tam sobie ktoś doda
to nietakt i już
możemy się oceniać po porodzie jak będziemy miały więcej możliwosci wpłyniecia na swoją wage
a tymczasem chyba nie odważe się do kwietnia pokazac na społecznosciowym
a po kwietniu pewnie też nei tak szybko...
 
reklama
Wiecie co? Mnie się nasuwa tylko jeden wniosek:
nie można mierzyć tą samą miarą kobiet w ciąży i tych które w niej nie są
na wygląd w ciąży wpływa wiele aspektów
a nawet wilczy głód jest jakoś tam wytłumaczalny, jeżeli pojawia się w ciąży a poza nią nie
i ja bym się trzymała tego by nigdy nie oceniać wagi ciężarnych, ze ta to super zgrabna a ta to się spasła jak... no właśnie co tam sobie ktoś doda
to nietakt i już
możemy się oceniać po porodzie jak będziemy miały więcej możliwosci wpłyniecia na swoją wage
a tymczasem chyba nie odważe się do kwietnia pokazac na społecznosciowym
a po kwietniu pewnie też nei tak szybko...

ja też....
 
Ja zauwazylam ze nie kazde moje kolezanki tyja nadmiernie bedac w ciazy,ale rowniez w niej nie bedac.
Wiadomo ze sa ludzie/kobiety o roznych budowach ciala,i jesli ma sie gleboko ladnie zaznaczona talie,to brzuszek podczas ciazy nie jest zbyt duzy i kobiecie z taka talia najczesciej tluszczyk odklada sie na udach,biodrach i posladkach.To jest tylko przyklad,lub jeden z wielu przykladow
Mam pare kolezanek ktore sa niezbyt wyskokie okolo 165 cm wzrostu.Maja dlugie konczyny,nogi szczuple ale ladnie umiesnione,waskie biodra ale z ladnymi zgarbnymi posladkami,w tali brak wciecia,a mimo to brzuch jest plaski,i szerokie ramiona.Te wlasnie moje kolezanki,nie maja tendecjii do tycia,one sa mamami,i po ciazy te dziewczyny wygladaja tak samo jak przed
Ja np mam taka budowe ciala jak Anka Mucha,i owszem mam sklonnosci do tycia,ale nie ma w mojej rodzinie osob otylych.I wiem na 100% ze jak urodze bede miec problem z brzuchem,ze skora na nim,raczej szybciej tluszczyk zgubie w biodrach,posladkach i udach a z talia bede sie musiala dluzej pomeczyc:tak:;-)

Dlatego tez mi zalezy na tym aby urodzic sn i karmic piersia,bo wierze w to ze karmiac piersia zgubie chociaz polowe tego co mi przybylo/przybedzie w ciazy.I po porodzie naturalnym szybciej mozna zaczac cwiczyc po cc trzeba ( podobno ) czekac 6 miesiecy aby moc zaczac chodzic na silownie/aerobik:-)
 
Aha i ja na pewno bede robic w tym cos aby zgubic zbedne kilogramy,zamiast siedziec w domu i uzalac sie nad soba.Po urodzeniu dziecka,chce zrzucuc nadwage ( bedzie tego okolo 20-23 kg:tak::tak:),chce nosic spodnie,bluzki ktore nosilam rok temu,bo nie chce jak najszczerzej mowiac tracic kase na ciuchy nowe a w dodatku w wiekszych rozmiarach:tak::-)
 
noooo... po tym co tu teraz przeczytalam, to ja tez...

Szkoda. Nie kazdemu jest dane byc superzgrabnym, i wygladac oszalamiajaco w ciazy....
I tez sie zapadam na sofie i jak ktos jest pod reka to mi pomaga. No coz widocznie grubasy tak maja.
 
mialam juz nic nie pisac w tym temacie, ale....


Kfiatuszek, Katik, Wronka - a czemu ja tylko raz sie odwazylam wkleic swoje foty, a ost zdjecia sprzed kilku dobrych lat.... bo balam sie takiego komentarza o swojej tuszy, a ze mam mimo wszystko kompleksy na tym punkcie, choc tutaj sie smieje czasami z siebie, to wole sobie oszczedzic mysli, ze ktos sie ze mnie nabija czy cos kolo tego.
a czego bym nie robila to i tak wygladam jak wygladam, bo mam tendencje do tycia po wodzie mineralnej i mimo ruchu i tak bede klucha, a ze teraz waze 90 kg to mam sie pociac... ??!!?? mam rozstepy, celulit i poce sie jak mors - taki jest pomysl mojego organizmu na ciaze, ale mam tez zdrowe dziecko w sobie i meza, ktory kocha kazda grudke tluszczu we mnie. nie lecze sobie samoswiadomosci oceniajac inne kobiety w ciazy. jestem tłuscioch i wiem o tym doskonale, ale nie zycze sobie zeby ktos mnie w jakikolwiek sposob ocenial, bo wg tej osoby to jest tylko jeden kanon piekna...

Katik ja tez sie zapadam w sofie i jak nie mam kolo siebie nikogo to sie sturlam na panele:tak: moze pozniej schudne, a moze nie... nie mam zamiaru sie tym zamartwiac, bo nie o to w zyciu chodzi... przynajmniej nie mi

no i jest mi przykro, a w zasadzie to nie jest mi przykro lecz kur**ca mnie trafia jak czytam w miejscu, gdzie przez ost 8 miesiecy daje upust swoim hormonom, takie wypowiedzi jednej z nas... o tym, ze wywołały takie a nie inne reakcje fajnych kwietniowych mamusiek juz nawet nie wspominam....

to by bylo na tyle, a dla mnie i tak jestescie najlepsze, bo kto jak nie Wy;-)
 
a tymczasem chyba nie odważe się do kwietnia pokazac na społecznosciowym
a po kwietniu pewnie też nei tak szybko...



No to wielka:-( szkoda bo wyglądacie pięknie i daleko Wam jest do tego co ja widziałam na szkole rodzenia i o co mi chodziło...

Co do przytycia w ciąży...hmmm moja koleżanka w ciąży schudła 3 kg bo zaczynała ją z wagą 105kg. 3 dni po porodzie odstawiła dziecko od piersi BO JEJ SIĘ CHCE PIZZY:eek: -i taka jumbo wsunęła całą... ale też nie mnie to oceniać.

Jedno jest pewne NIE OCENIAJ BO CIEBIE OCENIĄ
 
I nie oceniaj ksiazki po okladce:tak:

Ja bym chciala wazyc tyle co rok temu,dla mnie moj wyglad jest wazny.Ciesze sie ze juz teraz mam motywacje do tego aby odzyskac dawna figure
 
Ostatnia edycja:
reklama
I nie oceniaj ksiazki po okladce:tak:

No dokładnie.

Takie dyskusje z góry sa bez sensu bo każda sprawa jest indywidualna -znamy się tu dość dobrze i każda z nas wie że komuś jest łatwiej a komuś trudniej, ze ktoś choruje a ktoś jest zdrowy, wiemy wszystko o swoim samopoczuciu i widziałyśmy swoje cycki na zamkniętym (a przynajmniej niektóre:-p).
Nie chodzi o to żeby komuś powiedzieć a Ty wyglądasz tak a Ty tak -bo nawet nikt o tym nie pomyślał:confused2:

Swoją drogą co ma za znaczenie ile kto przytyje czy przybierze -bo ustaliliśmy że nie każdy wzrost wagi to wzrost tkanki tłuszczowej -skoro jedna ze swoimi 5 kg więcej po porodzie moze sie bujać do końca życia -a druga 15 zrzuci w pare miechów..

Ech szkoda tylko ze dziewczyny zastrajkowały -bo wyglądają kwitnąco i co do tego nie mam żadnych wątpliwości
 
Do góry