reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

mama stacha: a moze to skaza bialkowa?? skoro tylko na policzkach :confused: wtedy leczenie masciami niewiele pomaga jesli w diecie ciazgle pojawia sie alergen. a przy wyjsciu z domu moze sie widok zaostrzac bo czynniki atm. podrazniaja skorke
 
reklama
mama Stacha,jakby to bylo uczulenie na siersc kota to maly mialby obiawy ze strony ukladu oddechowego a nie zmiany skorne.
A zauwazylas jakies inne obiawy,naprzyklad odparzenia na pupie.A mial pobierana kal na badanie w kierunku pasozytow?

benita ........napisz mi cos wiecej na ten temat ..........bo moj patryk od kilku miesiecy ma wlasnie takie chrosteczki raz bledsze raz bardziej czerwone n a jednym policzku.........ostatnio pojawiło sie dodatkowo na łydkach suche i czerwone plamy......
Byłam z tym u lekarza i powiedział mi ze to egzema ....dal kremy i mascie ......niby pomagalo troszeczke ale po 10 dniach widze ze juz obydwa policzki czerwone i z wysypka
myslisz ze to pasazyty????
 
Też podejrzewałam skazę białkową, ale wysypka pojawiła się zanim zaczął dostawac słoiczki (miesiąc później). No i jak chciałam sprawdzić i podałam jogurt to nie było gorzej. Zresztą teraz je jogurty prawie codziennie. Jak je odstawiłam to też nie było poprawy.
No zagwozdkę mam wielką skąd ta wysypka i jak się jej pozbyć.
 
u Igorka tez sa krostki na policzkach ale pani doktor powiedziala ze to jest od zimna ja go kilka razy przed wyjsciem na podwurko nie posmarowalam mascia i podobno sobie troszke zmrozil policzki mowila ze bardzo czesto to u dzieci wystepuje i smarujemy mascia nie pamietam nazwy a zostawilam u mamy ale proponowala tez alantan plus juz schodzi a skura na policzkach robi sie gladka.
 
Mama stacha! Jezeli nie jest bardzo sucha, to niestety nie mam pomyslu, bo ella miala straszna wysypke, ale tez bardzo sucha skore na buzce jak byla malutka. Skorka jej sie luszczyla i pekala. TRAGEDIA!!! Ale pediatra w szpitalu polecil prosty i taniutki sposob, ktory podzialal po dwoch dniach!!!! A meczyla sie tak ok 2 miesiecy i probowalam wszystkiego! Kazal smarowac plynna parafina (to samo co jest w oilatum), ale mozna kupic czysta w aptece bez dodatkow. Troszke na watke i smarowac - pomoglo jak reka odjal. Do tej pory nie wiem co to bylo ale nigdy nie wrocilo!:tak:
 
jagunia też ma takie krostki,lekarka powiedziała,że mała ma po prostu wrażliwą skórą na czynniki atmosferyczne...
 
moze ja tez spróbuje tej parafiny ...........tylko jak ona sie tutaj nazywa to nie mam zielonego pojecia ..............moze najpierw spróbuje zapytac w polskiej aptece:):):)
 
Ostatnio jak Brian mial wysypke pani na pogotowiu kazala mi podac mu wapno dla niemowlat w syropie i jak reka odjol wysypka znikla:tak:
 
moze ja tez spróbuje tej parafiny ...........tylko jak ona sie tutaj nazywa to nie mam zielonego pojecia ..............moze najpierw spróbuje zapytac w polskiej aptece:):):)

Tereskaa ja to kupowalam w Irlandii i nazywa sie to tu Liquid Parrafine. Nie wiem czy w Polsce jest. Dziala rewelacyjnie na wszelkiego typu "suchutki" skorne i jest tanie jak barszcz. Dodaje do kapieli zamiast oilatum i smaruje jej buziaczek przed snem.
Lece spac! Wylot o osmej rano! Hurraaaaaa!!!! Jutro o tej porze bede siedziala w restauracji w Amsterdamie!:-D :-D :-D :-D :-D Do czwartku! Pewnie nie nadrobie zaleglosci na bb!:baffled: Zdjecia wstawie po powrocie! Buziaki!!!!!!;-)
 
reklama
Do góry