reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga z przed ciąży, w ciąży i po.

maggie glowa do gory! nie ma sie co martwic na zapas. z pewnoscia z maluszkiem wszystko ok. lepiej nie ryc sobie glowy internetowymi stronami...
staram sie jak moge i mam nadzieje ze na USG za tydz wszystko bedzie ok.
Zresztą skonsultuje to na pewno z innym lekarzem bo hipotrofia spotyka 7% wszystkich ciąż, wiec bez jaj
 
reklama
no mnie tak nastraszył lekarz przy ostatniej wizycie, że jeśli mały nie przyspieszy wzrostu brzucha m.in. (bo np główka rośnie prawidłowo) to będzie to już hipotrofia.
To, że dziecko będzie mniejsze nie jest problemem, ale jak straszą obumarciem płodu ze względu na złe przepływy (bo to skutek hipotrofii) to już mi tak wesoło nie jest :(

a miałaś robione przepływy? sprawdzali Ci jakość łożyska? bo jak wszystko jest OK i dziecko jest przez Ciebie dobrze odżywiane to nie ma czym się martwić po prostu będzie drobne i tyle
 
a miałaś robione przepływy? sprawdzali Ci jakość łożyska? bo jak wszystko jest OK i dziecko jest przez Ciebie dobrze odżywiane to nie ma czym się martwić po prostu będzie drobne i tyle

tak, przeplywy sa ok, ale przy hipotrofii przepływy się często psują dlatego trzeba to ciągle kontrolować ponoć
 
Ja kuźwa nie wiem po jaką cholere niktórzy lekarze tak gdybają!!!! przecież się człowiek może zamartwić tylko dlatego że on powie "jeśli"!! Powinni mówić jak już to będzie potwierdzone a nie tak na wyrost diagnozować!
 
Ja kuźwa nie wiem po jaką cholere niktórzy lekarze tak gdybają!!!! przecież się człowiek może zamartwić tylko dlatego że on powie "jeśli"!! Powinni mówić jak już to będzie potwierdzone a nie tak na wyrost diagnozować!

dokładnie.
I im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej wściekła jestem na moją lekarkę. To jest niepoważne, szczególnie, że teraz pojechała gdzieś i jej nie ma, nawet jak bym chciała coś dopytać.
A byłam zadowolona...
 
to prawda, ale to się odnosi tylko do donoszonych dzieci, bo wiadomo jak jest wcześniak to z reguły jest mniejszy

A to fakt, ale Hubi rodził się w 37 tyg + 5 dni ( Tymek zreszta też ) i nigdy tez nie mówili mi i nie był traktowany jako wczesniak.

quote_icon.png
Napisał *Miłka*
Hipotrofia płodu - Ciążowy.pl

ale trzeba do tego podejść z głową bo jak mama drobna i pierwsze dziecko nie było drobne to nie ma szans, żeby kolejne było gigantem
wink2.gif

Dokładnie
yes2.gif
 
Ostatnia edycja:
reklama
pewnie tak, choć ja do drobnych nie należę

Sorry, ja cos źle doczytałam :zawstydzona/y: Zrozumiałam, że jak dziecko pierwsze jest drobne to nie ma co oczekiwać, żeby kolejne było gigantem. A jakie bedzie pierwsze dziecko to nie wiesz puki go mieć nie będziesz, prawda :-) Moja sasiadka jest wysoka, mąż też, a synek urodził sie z wagą ok. 3 kg i potem podobnie córeczka ( była troszeczkę większa ).

A jak z Waszymi obwodami brzuszków ? U mnie o zgrozo juz 109 cm na wysokości pepka :szok:
 
Do góry