reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga z przed ciąży, w ciąży i po.

ja mam na plusie 9kg :/ niby endo mnie dziś pocieszył, ze być możliwe, że przez niedoczynność tarczycy ale szybko mi się przebrało :/
 
reklama
No u mnie wcale nie lepiej +7 kg :/ nie miej jednak kazdy mowi ze wcale po mnie tego nie widac.. A naprawde nie mam wiekszego a[petytut, nie jadam słodyczy bo ogolnie czuje niechęć do słodkiego i raczej zdrowo sie odzywiam... Aaaa jeszcze 3 miesiące, więc co będzie później :(
 
Jestem w końcówce 6 m-ca i jak na ten moment przytyłam 6 kg. Ostatnio jednak czytałam, że tym okresie ciąży dopuszczalne jest 7-10 kg. Jak w ostatnim m-cu przybrałam trochę więcej to mój gin psioczył na mnie i dał mi broszurkę jak się mam odżywiać - cwaniaczek :)) niech sam trzyma dietę, jak moje maleństwo budzi mnie o 4 daje znać, że jest głodne (jak zjem, mogę dalej iść spać:p)
 
to ja nie wiem skad wy bierzecie te normy , a skad ma je moj dr :/ jak dla niego powinnam przytyc cala ciaze od 5 do 10 kg max :szok: ciakawe jakim cudem hehe
latwo im sie mowi , bo w ciazy nigdy nie byli ... ja nie jem duzo , jem zdrowo ,a kg leca w gore i co mam zrobic ?? glodzic sie chyba teraz zostalo
 
to ja nie wiem skad wy bierzecie te normy , a skad ma je moj dr :/ jak dla niego powinnam przytyc cala ciaze od 5 do 10 kg max :szok:
to chyba nierealne. Co prawda moja koleżanka przytyła w ciąży tylko 9 kg, ale do 6 m-ca rzygała dalej niż widziała. Ja też jestem zdania, że głodzić się nie będę - jak przytyję to i zrzucić będę musiała (łatwo powiedzieć, gorzej wykonać). Póki co, nie zauważyłam abym jadła więcej niż przed ciążą.Jestem dobrej myśli :)
 
Ja nie rzygam a w porywach mam 1kg na plusie...:confused: mądrym tu być...
Asionek może takie standardy we Fr są? W polsce na ten miesiąc to tak jak dziewczyny piszą 7-10.
 
A prawda taka, ze tylko pozazdroscic dziewczynom nie majacym sklonnosci do tycia :-(
Ja niestety bardzo latwo nabieram kg. wiec tym trudniej mi nie przytyc za wiele. Gdzie te czasy, kiedy kobieta im grubsza w ciazy, tym lepiej bylo? :zawstydzona/y:
 
reklama
Oczywiście przyrost wagi zależny jest od uwarunkowań genetycznych oraz od tego ile ważyłaś przed ciążą, jak się odżywiasz i jaki tryb życia prowadzisz.
Waga wyjściowa
I trymestr
II trymestr
III trymestr
Łącznie
Waga maksymalna






40-50 kg
4
6
4
14
18
50-60 kg
3
6
4
13
15
60-80 kg
2
5
4
11
12
Ponad 80 kg
2
4
3
9
11
 
Do góry