reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży...

reklama
ja jestem przekonana, ze waga to sprawa bardzo indywidualna. i jedna z nas może przytyć 7 kila,a następna 27... no i niestety. nie jest to zależne od nas tylko od naszych organizmów.

zbiera się woda, część z nas musi leżeć, jeszcze inna z nas nie ma siły spacerować i to wszystko ma właśnie wpływ na to z iloma kilogramami się obudzimy na porodówce :nerd:

głowa do góry! każdy kilogram na plusie to kilogram zdrowia dla dzidziusia ;-) nie zaszkodzi na pewno, inaczej lekarze by interweniowali!:tak:
 
Dziewczyny piszę ku pokrzepieniu strapionych nadmiarem kilogramów. Odwiedziłam dziś kuzynkę, która urodziła 2 tygodnie temu slicznego synusia. Ona w ciąży przybrała 21 kg z tego 10 kg w 9 miesiącu, a teraz niespodzianka nawet dla niej waży 2 kg mniej niż przed ciążą. Okazało się, że więszość z tej wagi to była woda zgromadzona w organizmie, brała po porodzie leki odwadniajace bo nawet butów już na nogi nie mogła wcisnąć. wystarczyły dwa tygodnie i wszystko jest OK.
 
Mamulica, nie martw się, przy samym porodzie stracisz z 10:-)
Ja się trochę boję, że zacznę intensywnie nadrabiać w ostatnich miesiącach.. Jak na razie przekroczyłam 6 na +


 
A ja się boję na wagę stanąc. Niby mi nie zależy, ale jednak...
Dobrze, że nie mam w domu wagi, we czwartek u lekarza się dowiem prawdy:zawstydzona/y:
 
ciesz się, nie ma co się martwić... 12 kilo z porodem zostawisz w szpitalu. a później jak będziesz karmić tez szybko zrzucisz...

ja tylko 4 kilo do przodu :/ lekarz zaczyna się martwić:zawstydzona/y:

Laparda ja tez mialam na poczatku maly przyrost 3 kg.. ale w ciagu tygodnia, dwoch pojawily sie kolejne 2 kg :) uszaki do gory - zdaniem mojej ginki nie trzeba sie waga martwic dopoki maluch rozwija sie normalnie i przybiera na wadze :)
 
reklama
u mnie to skomplikowane, bo na poczatku 2 trymestru stracilam 6 kilo... czyli teraz mam te 6+4 nowe :))) tak to sobie tlumacze i pocieszam sie troszke :)
choc to nie jest do konca tak...:/
ale lekarz mi powiedzial, ze jezeli kobieta tyje ok 15-20% własnej wagi sprzed ciazy to jest ok... ja jeszcze sie nie lapie, ale do konca jeszcze 3,5 miesiaca :)

ja licze wage troche inaczej - nie licze okresu chudniecia... tj. licze waga terazniesza - ta sprzed ciazy.... a 4 kg to nie jest zle jak wszystko inne w porzadku :):tak:
 
Do góry