reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży...

Cześć dziewczyny, zajrzałam tutaj pierwszy raz po porodzie. Urodziłam córeczkę 2 grudnia przez cc i już tydzień po porodzie byłam o 11 kg lżejsza, a w ciąży przybrałam 10 kg. Jestem w szoku że tak szybko ze mnie zeszło, ale ból ściągania macicy był ogromny. Zero brzuszka, choć przed ciążą wcale nie miałam płaskiego tak jak teraz. Nie wiem od czego to zależy, może przez to że karmię i z uwagi na kolki stosuję łatwostrawną dietkę. Niesprzespane noce i zmęczenie tez pewnie robią swoje :-)

Hehe... to urodziłysmy w tym samym dniu i do tego obie przez cc... :-) Jeśli chodzi o wagę to mi jeszcze 5kg zostało do zrzucenia ale powiem Wam, że jestem zdziwiona bo dosłownie codziennie waga leci w dół. Mam nadzieję, że szybko to się nie zmieni...
 
reklama
dwa tygodnie po porodzie i 17kg na minusie :tak: do wagi sprzed ciąży jeszcze 13kg ale chciałabym zrzucić dodatkowo jeszcze 5kg i będzie super :-)
byle do końca połogu i zmykam na basen ;-) a póki co spaceruje żeby w końcu móc się ubrać w coś nieciążowego :tak:
 
O kurczxe!!
Jak wy zrzucacie te kg?? Fakt, ze po powrocie do domu miałam 10 kg mniej, ale teraz 6 tyg po porodzie dopiero 6 kg zrzucilam. No i jeszcze 6 mi zostało. W pewnym momencie zatrzymało sie i nic nie szło, ale dzis jak stanelam na wage, to az sie ucieszyłam. Tez staram sie jesc lekkie rzeczy, no i calkiem ze słodyczy zrezygnowalam. Ufff...
 
Mi tez sie udalo juz zejsc ponizej wagi sprzed ciazy :-) rok temu wazylam ok 76kg, jak zaszlam w ciaze to bardzo spadlam, to ze wzgledy na wstret do jedzenia na poczatku. W ciazy doszlam max do 70kg, a teraz mam ok 59(pare dni po porodzie bylo mnie 10kg mniej, teraz juz tak szybkich ubytkow nie ma). Jak na moj wzrost (158) to jestem bardzo zadowolona. :-)
 
a mi zeszlo prawie 18kg, dzis weszlam na wage, a tam 2kg wiecej niz ostatnio...:eek::szok: a przeciez sie nie objadam, slodyczy praie zero, jogurty o% tylko pelnoziarniste pieczywo i tak sobie mysle,ze musze zaczac cwiczyc bo mtabolizm zwalnia i samo ograniczenie jedzenia nie starczy....:-(
 
Masakra jak wam te kg uciekaja!:szok:
Ja w czasie ciazy przytylam 16 kg. Po porodzie zaszlo 8 kg i w pierwszym tygodniu jeszcze 3 i STOP. Ani kg wiecej przez pozostale 4.5 tygodnia. Co wy robicie ze tak wam leca te kg???? Karmie piersia wiec dieta odpada. Wczoraj zrobilam pierwszych 10 brzuszkow:-) Co jeszcze mozna robic aby zbic troche kg???
 
moj brzuszek tez juz sie "wchłonał" bardzo nie wisi jest tylko miekki a moze to normalny brzuch hehe dawno mialam taki zapomnialam jak to jest :-pjak stoje przed lustrem tylko tyci tyci odstaje :) wiec zaczynamy brzuszki napinamy miesnie i wracamy do formu sprzed ciazy ;] tylko te rozstepy ... :(
 
reklama
moj brzuszek tez juz sie "wchłonał" bardzo nie wisi jest tylko miekki a moze to normalny brzuch hehe dawno mialam taki zapomnialam jak to jest :-pjak stoje przed lustrem tylko tyci tyci odstaje :) wiec zaczynamy brzuszki napinamy miesnie i wracamy do formu sprzed ciazy ;] tylko te rozstepy ... :(
ja staram sie nie myslec o rozstepach...sa i tak juz zostanie...musimy sie nauczyc z nimi zyc i je zaakceptowac....:tak:
 
Do góry