reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzgrost naszych kruszynek

Eli sorry! Jakoś źle zapamiętałam :-) Może dlatego że jak oglądam jej zdjęcia na nk to mi się wydaje taka "dorosła" i te jej cudne włoski...
 
reklama
Mi wychodzi że straszna kruszynka z mojej Dorotki, waży teraz 6200 gdzie przy urodzeniu ważyła 3000. Ale w normie sie mieścimy no bo przeciez wage podwoiłyśmy ;-)
 
oooooo w koncy znalazla sie kluska równa mojemu F :) syla24 jaka waga urodzeniowa? u nas 3350 - teraz 9100 albo uz i wiecej i tez okolo 70 cm albo i wiecej :) 4i pol miesiaca
 
ewusek1203 mogę się dołączyć do Twojej kruszynki, a właściwie Twojego okruszka bo moja córcia w wieku dokładnie 4 miesiące i 9 dni ważyła 5800, a urodziła się z wagą 3980, ale najpierw sporo spadła w szpitalu a potem bardzo słabo przybierała będąc na piersi, nawet 10 dkg na dwa tygodnie:no::no:teraz na póltora miesiąca przybrała 70dkg i dla mnie to bardzo dużo i mam nadzieję, że będzie tak przybierać a nawet więcej . Jak porównuję ile ważyła w tym wieku starsza córcia to 7100 a urodziła się z dużo mniejszą wagą urodzeniową, ale nadal jest chucherko i może po prostu taki urok naszych dzieci;-);-)
Swoją drogą zazdroszczę Wam dziewczyny tych 7 i 8 z przodu na wadze Waszych szkrabików:-)
 
dziewczyny, nie porównujcie wag dziewczynek i chłopców. Nigdy dziewczynka nie dorówna chłopcu bo taka nasza konstrukcja, zreszta zajrzyjcie do siatek centylowych chłopca i dziewczynki i np. dziewczynka w 4 m-cu (skończonym) powinna wazyć najmniej 5800 g a najwięcej 8600, chłopiec zas najmniej 6400, najwięcej 9400, wszystko pomiędzy jest w normie, a jak juz wielokrotnie mowiliśmy (pisałysmy ;)) kazde dziecko jest inne. Ja osobiście uważam że nie ma co się tych siatek tak mocno trzymać bo jest przyjęte że dziewczynka rodzi się najlzejsza (w normie) 3300 a najcięższa 5000 g; chłopiec najlżejszy 3800, najcięzszy 5500g. moje dziecko urodziło się z wagą 3150, teraz ma z 6300 (w sobote kończy 4 m-c) i wynika z tego ze jest ponizej normy (wg urodzenia)... a jest zdrowa i rozwija się doskonale. Podwoiła swoja wage urodzeniową wiec jest ok.
Jesli chodzi o wzrost to tylko dopisze, że dziewczynka (skończony 4 m-c) 62 cm (najmniej w normie) i 68 (najwięcej w normie); chłopiec 63,5; najwięcej w normie 71 cm.
Źródło: Poradnik Ekspertów dla rodziców wg Bebilon
 
A moja Natalka (4 mies. i 1 tydz.) sie wyciagnela na dlugosci, ma juz ok. 70 cm! Wazy niecale 7 kg. Jak sie urodzila mierzyla "tylko" 52 cm. Dziwilam sie, bo oboje z mezem jestesmy bardzo wysocy. Najwyrazniej mala teraz nadrabia zaleglosci, bo ja w ciazy (od 23 tygodnia) sie glodzilam z powodu cukrzycy ciazowej. Dopiero po zmianie poradni diabetologicznej zaczelam w 8 miesiacu wiecej jesc i przybierac na wadze.
 
reklama
ja też dołączam do mam kluseczek , chociaż mówię na Kubusia pączuś- waga urodzeniowa 3950 i 60 cm teraz dobija do 8 kg i mierzy 69 cm- ale nie martwię sie - córka warzyła więcej w jego wieku a teraz wygląda jak anorektyczka, poza tym fajnie tak przytulić sie do grubiutkiego ciałka. Jestem zdania ,że każdy ma w genach zapisane jak będzie wyglądał i choćby nie wiem co robił to tego nie zmieni
 
Do góry