reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dzieciątek

ba, wczesniaczek - to też się uwzględnia w siatkach. Chyba odejmuje się tyle ile wczrsniej była urodzona - np jak w 36, to 4 tygodnie do tyłu. czyli np. jak masz dziecko 6 miesięcy to patrzysz na 5 miesiąc. Jak wpiszesz sobie siatkic centylowe, to wypadnie stronka z siatkami - mozna tam wszystko wpisac, nawet kiedy urodzona była - samo liczy.

Ja też byłam wcześniaczek, i zawsze malutka. Ale wcześniaki doganiają resztę szybko. Nie bój.

Siatki są tez na końcu każdej książeczki zdrowia dziecka ( u mnie są :-))

ważne żeby zapisywac, bo wtedy widzisz, czy diecko równomiernie się rozwija.
ale ja mam bzika planowania i zapisuje wszystko nawet działania spontaniczne :-) jak mój mąż powiada
 
reklama
Elmaluszek, właśnie, Murmelia to wcześniak więc jest inaczej. Zaznaczyłaś w tej siatce co Ci podesłałam że urodzona wcześniej?
Ja w końcu dokładnie nie wiem jak jest, bo ani wagi dokładnej nie znam (dawno się nie ważyłyśmy) ani wzrostu, bo się Magda zmierzyć nie daje. Ale tak mniej więcej mi wychodzi waga odziubinkę powyżej 50 centyla ale wzrost między 10 a 25:-(.
 
Tak jest:tak:Zaznaczylam ze Murmelka urodzona przed 32 tyg.ciazy.No ale nie martwiam sie,bedzie dobrze i moj okruch wszystko nadrobi;-)
 
Ale wiecie co mi sie zdaje ze dzieci rosna skokowo, pamietam ze Alusia tez miala taki etap ze byla na 15 centylu i sie martwilam ale podskoczyla, a w tym momencie akurat jest na 50 centylu. Takze Dzagud-nie martw sie na zapas, Twoja Madzia jest jak paczus w masle i do tego swietnie rozwinieta intelektualnie :-)
 
Dokładnie, najważniejsze to obserwować i zapisywać, żeby mieć jakiś ogólny obraz rozwoju i żeby się nie martwić.

Maluszki to nie same dane
Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija - nie lubię porównywać, bo to stresujące : "ojej, a moja za małe, za duże, za chude, nie mówi, a inne to juz normalnie magistra zrobiły"
 
Z tego wszystkiego Amelia wczoraj ważona.Huuuuuuuuuurrrrra dobilysmy do 10kg.Dokladnie tyle wazy:tak::-)Równiusieńko.Wiec musze jeszcze raz zprawdzic te siatke bo liczylam ze Amelia 9500.
 
Gratki dla Amelki:-):-):-)

Mikolaja tez musze zwazyc jak pojade do moich rodzicow bo nasza waga oszukuje jak diabli,jak mi ujmie 3kg to sie bardz ciesze :-):-D ale jak Mikolajowi to niebardzo:-(
 
Moja Misia z waga niezmiennie ponizej 3 centyla a wzrost w 50..choc w zlobku zaczela wiecej jesc (no bo jak inne dzieci jedza to ona tez:))) wiec ja zwaze niedlugo.
 
reklama
anni i co z tą miarką? Kłamała? Bo 106 cm na mnie też zrobiło wrażenie :tak:
Piotruś ma (mierzony przy futrynie - to taka nasza tradycja ;-)) 86,5 cm. Ile waży to się dowiem, gdy dotrze zamówiona waga elektroniczna (nasza zwykła pokazuje 12kg ale ma 1kg tolerancję ;-)).
Natomiast Małgosia waży równo 5 kg :-) Ile mierzy to nie wiem, bo ze względu na bioderka nie była mierzona, ale ubranka 62 już bywają wypełnione :-D
 
Do góry