reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dzieciątek

dzagud, nie przejmuj się wzrostem małej.

Wzrost jest uzalezniony od wzrostu rodziców - powinno wyjść gdzieś w środku.

Ja sama jestem malutka, a mąż ma 180 - przy czym moja mama tez mała, wiec uśrednianie u nas się nie sprawdziło. wszystkie kobietki u nas małe - ja byłam na 25 centylu. A moja mała jest na 95! Więc może przełamie passę malutkich kobietek - choć wcale nie chciałabym by była żyrafą :-) Małe jest piękne.

najważniejsze, to czy rośnie proporcjonalnie po lini centylowej - jak rozpiszesz sobie na siatce zobacz, czy nie ma gdzieś nagłego zahamowania - gdyby było jakieś gwałtowne, trzeba by sknsulotwać z lekarzem dopiero.
 
reklama
Hmm, może i masz rację. Ja mam tylko 164 cm, mój Mąż 176 cm, więc nie jest bardzo wysoki. No ale Weronika za to wydaje mi się dość wysoka - 121 cm w wieku prawie 7 lat. A z Madzią - szczerze mówiąc, gdyby nie te nasze "porównania" to pewnie wcale bym nie uważała że jest mała. Jak Weronika była malutka, to forum nie było, nie miałam z kim porównywać i był spokój.:-D A tu słyszę - ta 85 cm, ten 89 cm i ja się denerwuję. A nie wiem czy są zahamowania, bo wcześniej Jej nie mierzyłam - w przychodni zresztą też nie. Tyle tylko że Magda ciągle nosi małe rajstopy - tzn. widać że są na Nią "obcisłe" i na styk a nie luźne, ale ma jeszcze sporo takich co to już dawno moim zdaniem powinny Jej z tyłka spadać.:-(
 
Dziewczyny bo ja gamoń jestem.

O co chodzi z tymi centylami???Jak to sie liczy czy cu,skad to wiecie.Jak Amelka ma 78cm to jaki to centyl no i czy to dobrze czy zle?:confused:
 
Elmaluszku, normalnie to masz w książeczce zdrowia dziecka (tzn. w polskiej jest):sorry2:. Ale jak potrzebujesz, to wpisz sobie "siatki centylowe" w google i na pewno Ci wyskoczy.
tu masz np.: Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka
Generalnie chodzi o to, że "centyl" oznacza ile dzieci na 100 w danym wieku ma taki wzrost, wagę czy obwód główki jak Twoje dziecko. Zaznaczasz sobie skrzyżowanie wieku i wagi/wzrostu itd. i patrzysz. Jeśli jest na 25 centylu tzn. że 25 dzieci na 100 ma takie same wymiary. Oczywiście pewnie najlepiej jest pośrodku, ale norma jest tak między 3 a 97 centylem. No i ważne aby waga i wzrost były mniej więcej na tym samym poziomie, a nie np. waga na 90 a wzrost na 5.
 
Dzagudku-no to mnie wyszlo ze z waga Amelka jest na 12 centylu:baffled:czy to oby nie za malo? a wzrost to tak bedzie 5centyl.
Ja nie rozumiem czy to zle czy dobrze:baffled:
 
Elmaluszek-nie martw sie, norma jest tak jak Dzagud pisala miedzy 3 a 97. Wiec jak jestes w 12 to jestes w normie! U Ciebie jest specyficzna sytuacja bo Amelka jest wczesniakiem i juz pewnie zawsze bedzie drobniejsza, poza tym ty tez jestes drobniutka wiec ma to po Tobie :-)

A my jestesmy mniej wiecej w srodku, ale po urodzeniu bylysmy w 90 centylu takze to sie zmienia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry